bugün

Müslümanlığım şükrettiğim en önemli nimetimdir ancak düşününce içinden çıkamadığım soru da budur.

Din Allah kabul etmeyen ateist kesime lanet yağdırır küçük görürüz ama an gelir Allah'a kitaba küfrederiz. Ayrıca kadınını başka erkek bakmasın diye kapatıp ergen Kızın bacağından zevke gelen abiye babaya sahip olan toplum da bizden başkası değildir. Düşünmüyoruz efendim bu Yüzden düşünmüyor gelişmiyoruz yobaz oluyoruz.
Cevabi:
-sen yanlis biliyorsun kardesim, muslumana degil yobaza yobaz derler- olan sorudur.
Batının doktrinlerine tehdit oluşturduğu için.
müslümanlara değil, yobazlara yobaz denir. yobaz, ülkenin kanunlarının dini esaslar üzerine kurulmasını, kendi gibi düşünmeyen insanlara dayatılmasını talep eden din taciridir. aslında dininde ciddi filan da değildir. ciddi olsa şu tür rezaletlere de sesini yükseltir (bkz: faiz helaldir), (bkz: ak saray a alınan altın varaklı kadehler), (bkz: #25950533)....

yobaz paragözdür, yobazın gözünün nuru namaz filan değil, paradır. para söz konusu olunca o çok bağlı göründüğü dininin kurallarını kolayca görmezden gelir... velhasıl beş para etmez bir güruhturlar efendim...
islamiyet hoşgörü dinidir. Bunun en güzel örneğini Fatih Sultan Mehmet hanın istanbulu fethinden sonra insanların dini inanışlarında serbest olduğunu söylemesiyle görebiliriz. günümüzde bazı cemaat sahibi dini liderler olaylara son derece katı yaklaştığı için diğer insanların kendilerini yobaz olarak görmesine neden oluyorlardır.
aklı başında müslümandan çok gerici kesimin dini olmasındandır.
türk olan müslü şahıslara denir ve kibirli oldukları için denir.
öyle olmasını istedikleri için lakin itin duası kabul olaydı...
1400 yıllık adem havva elma yılan kabil habil şeytan cin masallarına inanıp, inanmayan realist insanlara da aptalca değerlerini zorla dayatmaya çalıştıkları için müslümanlara yobaz deniyor.
yobazlığı bir dine bağlamak yobazlığın hasıdır.
yobazlık müslümanlara denmez. bazı müslümanlar vardır ki kendi gibi olmayan insanları dışlama politikasına girerler, ya da müdahale ederler ya da kabullenemezler ya da hoşgörülü dAVRANAMAZLAR işte o zaman yobaz olurlar bana göre
Müslümanlara yobaz demezler, körü körüne müslümanlık adı altında dayatılan her şeye inananlara yobaz derler...
Yobazlığın müslümanlıkla alakası yok. Yani müslüman olmayan bir insanda yobaz olabilir sonuçta. Sadece her olayı, durumu dine bağlayıp geri kafalılık gösteren insanlar çoğunlukta olduğu için böyle bir algı oluşuyor.
dinlere saygisi olmayan insanlarin sirf inancindan ötürü dedigi laf Mehmet Akif Ersoy cevaplarını vermistir.
Bugün kendim ile hesap günümdür;“Yanlışım var mıdır? ” arayacağım.Huzurlu bir hayat asıl hedefim,“Huzur”sa sakınca, ben yobaz mıyım?Susayım da dilim lal olsun tamam,Susarsam kendimi hiç anlatamam.“Dua”sız, “selamsız” rahat yatamam,Bu mudur çekince, ben yobaz mıyım?Kimisi yutarken hep kaşık kaşık,Kimisi sabırlı, buna alışık,.Gelecek günlere parlak bir ışıkHarlayıp yakınca, ben yobaz mıyım?Herkes her konuyu konuşur iken,“Beyaza” “siyaha” danışır iken,Avrupa dinimle tanışır iken,Kur-an’a bakınca, ben yobaz mıyım?On bir ay bıkmadan dinden şikayetUyuşmuş beyinler sanki sekaret,Ramazan boyunca duran hakaret,Oruçtan çıkınca ben yobaz mıyım?Etmeyin millete yazıktır yazık!Yüzyıllar boyunca sürekli ezik,inancı gereği “altın bilezik”,Başıma takınca, ben yobaz mıyım?Elini üstümden çekmez siyaset,Hepsi de sanıyor budur maharet,Anladım uyandım, bildim, nihayetMillete yakınca ben yobaz mıyım?
Terörist örgütlerin büyük çoğunluğunu müslümanlar oluşturduğu için olsa gerek.
Her şeye dini alet ettikleri için.
Her müslümana yobaz denildiğini sanan cahilleri ortaya çıkaran soru.