bugün

tam adı, mustafa halit altıoklar olup ne alakadır bilmem, kan grubu 0rh+'dir.
keçiboynuzu...
1 saat çiğne, 1 gram bal alamazsın.

(bkz: yönetemeyen)
istanbul kanatlarımın altında adlı filminde osmanlı padişahlarını gay olarak gösterebilmiş bir yönetmen.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı yönetmenler)*
geçen gün hülya avşar'ın konuğuydu. milli mücadele dönemiyle ilgili çekeceği film hakkında konuşurken, ilkokul müsamerelerinden arakmış gibi duran şu cümleyi sarfetmiştir:

Mustafa Altıoklar: Atatürk gelmiş geçmiş ilk anti-emperyalist mücadeleyi başlatmıştır. Che Guevara'dan bile önce. Che 1960'larda falan başlamış bla bla..

Hülya Avşar: Aaaa gerçekten mi?

Mustafa Altıoklar: Valla öyle..

Koca yönetmen olmuşsun, tarihin t'sini, anti-emperyalizm'in a'sını ve e'sini bilmiyorsun.
Setlerde oldukça disiplinli ve yeri geldiğinde gergin olan yönetmendir. Şu sıralar '' kahve bahane '' adlı sitcom'u yönetmek ile meşguldür.
galatasaray'ın 365g24s sitesi için hazırladığı kısa filmlerle iyi iş çıkarmıştır. kendisini tebrik ediyorum.
soy adındanda anlaşılacağı üzere konsantre cehepelidir.
ağır roman filmiyle beğenimi kazanmış sanatsal film yönetmeni.
film yönetmenleri derneğinden küfür dolu bir mektupla istifa etmiştir.
dört yılda bir sikim olmadı/yapamadım. bir ertuğrul günay'ı bile protesto etmeye gelmediniz ben oynamıyorum amına koyayım diyerek içindeki devinimi kendi patlatmıştır. sanatçı nede olsa.

http://www.gazeteciler.co...nkafli-istifa-29122h.html
film yapmaktan aciz film yapımcısıdır.
Kürt çalar çingen oynar kıvamı hazırlanan Balçiçek pamir'in programında vatan hainliğinin ve aşağılıklığının gereğini yapıp boş konuşmuştur. Ulan bir TV programı yapılır konukların alayı mı gayri Türk olur. Bir de kürt olmayanlar biraz daha insana benzedikleri için kendilerini Türk ilan etmezler mi.
yönettiği filmlerden çok magazin gazetelerinde bugün şu mankeni götürdü, şu gün bu lolitayı götürdü haberleri ile gördüğümüz adam.
muhtemelen alkolik takılan amcam. konuştuğunda alkolsüz yapsın o işi.
balçiçek pamir in programında önemli sözler söylemiş yönetmen. bulgaristandaki türklerin haklarına tecavüz edilirken yeri yerinden oynatanların kürtlere aynı zulm yapılırken üç maymunu oynamasını çok güzel özetledi.
dün gece tarihi bir konuşma yapmış.. kaçırdım sonradan izledim cidden mi söylemiş yoksa milleti gaza getirip prim yapmaya mı çalışmış anlamadım..

sözleri muhteşem hepsinin altına imzamı atarım.. empati yapabiliyor vatan haini ilan edilmesi beklenilen bişey sonuçta kurulan tuzak geregi kimsenin bunu dile getirmemesi ve dile getirenlerinde çarmıha gerilmesi gerekir.

belki bu sözlerinden dolayı fazla ceza almayabilir ama olsun belki başkalarıda dikkat çekmek için söylerde kurtuluruz şu kirli savaştan..

o degilde ilk defa bir kemalistin sözünü begendim bugün degişiyor muyum ne..
sanatın doruğunda(!) gezinen filmler bitti,
hatta artık film bile yok ortada;
eh ne olacaktı tabii bir şekilde gündeme gelmek gerek...

kendimizi bir hatırlatmak gerek, yoksa madem bu kadar ekstrem sayılabilecek düşüncelere sahip bir "sanatçı"yız, madem bu kadar sosyal, toplumcu, vesaire küsuruz;
bunca yıldır neredeydik diye sormazlar mı adama diye düşündürten, yaptığı filmlerde, yaşantısında, dün akşam söylediklerinin esamesini, kırıntısına -benim eksikliğim olsa gerek- rastlamadığım yönetici, bir nev'i site yöneticisi... (akşamki programda konuyu yönlendirmesi açısından böyle söylüyorum, yoksa haşa "sanat"ına lafım olması için daha fırın dolusu ekmek yemem gerek...

bilmem ki, bir bderi baykam kadar bile bir girişimini gören, duyan var mı sosyo-politik konularda?

kemancı bar zamanını, o ortamdaki sosyalleşme çabalarını da biliyoruz(90'ların sonu), dedirten yönetmen...
son yaptığı konuşma, çok acil reklama ihtiyacı olduğu, yani çulsuz kaldığının neticesidir. vah zavallı vah. (tög)
kürt olsaydım dağlara çıkıp bağımsızlık için savaşırdım diyen yönetmen.

artık bu tür ayrımcılık durumlarına alışmamız lazım. kızmıyorum da kimseye. empati yeteneğinden yoksun kürt milletine biraz olsun empati yapmaları için gerekli konuşmayı da yaptığını düşünüyorum. 'kürdiye diye bir yer olsaydı ve ben türk olarak bağımsızlık için dağa çıkıp savaşırdım' demiş. ne diyelim sonumuz hayır olsun. insanlar yavaş yavaş bu durumu meşrulaştırmaya çalışıyor. çarkın dişlileri olarak kürtler de bunları dikkate almazsak ayıp olur diyerek sivilleri dahi öldürüyor. türkiye bitti haberimiz yok çok yazık.
yakında bağımsız kürdistan için film yapması olası entel dantel yönetmen.
artık kürtlerin gerçekte olmayan şeylere maruz kaldığı için ayaklandığı yanılgısından kusmak üzereyim. acaba bunlar hiçbir kürdün ısrarlı cehaletine şahit olmamış mıdır?
kızmadığım, kızamayacağım, kızmamam gereken yönetmen.

her insan düşüncelerini özgürce söyleyebilmeli. en az 3 çocuk doğurun, çok eşlilik yasal olsun gibi saçma sapan fikirler de mevcut bu ülkede. insanların söyledikleri düşünceye kızamam. onu bu düşünceye iten şeylere nasıl küfür ettiğimi anlatamam ama orası ayrı.
kendisini ne zaman görsem aklıma hep ıslak meşe odunu gelir. rastlaştığımızda kafasına geçirmek için herhalde. psikolojik bir dürtü işte...
"atatürk kürtlere muhtariyet verecekti o vizyonu devam ettiremedik basiretsiz hükümetler yüzünden böyle oldu" diyen ayrılıkçı türk. bu cümlesinden tarih bilgisinin zayıf olduğunu anlıyoruz. mustafa kemal'in yan çizmesine değinmiyor nedense.
bir an önce dağa çıkıp, kürtlerin özgürlüğünü savunması gereken hede. sormazlar mı adama, " madem öyle neden çıkmıyorsun? senin gibi yürekten savaşçılara ihtiyaç var" diye?
bu arada balkanlarda türk ve roman azınlıklara karşı, saldırılar şiddetlendi, acaba haberi var mı çok merak ediyorum? belki oraya da gider?
"kral çıplak" demiş yönetmen. dokuz köyden kovula tez.
dağda yaşayan hayvanlara özenen varlık. sen ve senin gibi nankör köpeklerin elbet görülecek hesabı.