bugün

ihsan bayülken, üç saniye şeklinde itiraz etmektedir, yunanistan hücumuna. sonuçta top yunan oyuncudan dışarı çıkar ve bize geçer.

murathanoğlu: top dışarıda, türkiye topu olacak.
bayülken: üç saniye de vardı aslında.
murathanoğlu: üç saniye mi? sen fazla şey istiyosun.

sempatik adamdır, eli öpülesidir.
menapoza girmis teyzeler gibi mac sirasinda ciyak ciyak bagiran spiker haline gelmis adam. eskiden böyle miydin sen abi. biz senin sesinle büyüdük neredeyse. anladik haklisin evet hakemler ibnenin önde gideni. ama nedir sendeki bu degisim!
ihsan bayülken ile maçları izlerken büyük keyif veren, çok güzel sunum yapan basketbol spikeri. maçları bir taraftar havasında, çok içten yapıyor.

ertem şener kadar samimi değil ama.*
(bkz: her yerinden öpüyorum rüştü)
kendisini efes' in basketbolda çıkış yaptığı ilk zamanlardan beri her fırsatta takip ederim. ismet badem' le beraber efes, ülker, tofaş maçlarını özellikle avrupa maçlarını sunuşları meşhurdur. yalnız murat murathanoğlu' nun hakemlere giydirmeden pek maç sunduğunu göremezsiniz. haklı haksız her maçta hakemlere söyleyecek bi kaç şeyi vardır. hakemlerin adını, hakemlik tarzlarını hatta neyi çalıp neyi çalmayacaklarını, standartlarını falan bilir.
faul ya çıkışınıysa artık hemen hemen hiç bi takımın yıldızlarını getirmediği bi dünya şampiyınasında ülkesinin hakikaten şansının olduğunu bilmesindendir. çok görmemek lazım. yoksa o kadar abartmaz.
son tahlilde ülkemizde kimsenin futboldan kafasını kaldırmadığı zamanlarda basketbol dendiğinde akla gelen maç spikeridir.
dikkatimi çekti her fırsatta oyuncuların adını kısaltıyor. boris diaw'ı en başta "boris diyav" olarak biliyordum. sonra "boris diov" oldu. şimdi de "boris dio" olmuş.
kız olsam vereceğim adamlardan biridir. helal yahu ne çok seviyorum seni...
maçları yabancı kanaldan izleme şansım olmasaydı kumandamın mute tuşunun çoktan bozulmasına sebep olacak olan spikerimsi. sürekli yapmaya çalıştığı o amerikanvari konuşma stili de en büyük eksilerinden ve kendisinden soğuma sebeplerindendir.
boris diaw telaffuzuyla yarmıştır. borüs diowww!!! what???
ayrıca çansi bıilluoaps da der. bilaps desen nolcak amk.

(bkz: Chauncey Billups)
sempati duyduğu bir takımın * * maçını anlatırken hakemlere gereğinden fazla takılan adam. bu adamın anlatmadığı maçlarda hakemlerin hiç hata yapmadığı sanılır.
murathan mungan ile isim konusunda acaip karıştırdığım çılgın basketbol anlatıcısı. kendine has isimleri söylemesiyle maça bazen keyif bazen eziyet katar.
bugün de varejao ya varejya gibi bişey demiştir. murat taktım sana olum. ayrıca çok güzel laflar hazırladım sana, bittin.
"keram tunçeri dörtledi" diyerek kalp spazmı geçirten olmuştur.
yapma volkan oynama duygularımızla.
nazara oldukca inanan basketbol spikeri. öyle ki rakip basketbolcuları el altından överek nazar değdirmeye çalışır. ailece başarılı buluyoruz kendisini.
doldu doldu doldu doldu ... * yıktın beni murat.
basketbolun ercan taneri.
ihsan bayülkenle iyi ikili olmuş olan spiker. severek takip ediyoruz. ama diğer murat'ı unutmadık yanlış olmasın.*
skor farkı 20 sayıyı geçmişken ve sloven takımı neredeyse dağılmışken, yediğimiz her baskette maçın kader basketini rakip takım atmışcasına hüzünlenen, attığımız her baskette de türkiye ilk defa öne geçmiş gibi sevinen fazlasıyla heyecanlı basketbol spikeri.
+: murat murathanoğlu
-: ihsan bayülken

- eğer iki sayı daha bulursak fark 30'a çıkacak
+ senin matematik de iyiymiş bayağı.
- mühendislik okuduk o kadar.

yarmıştır.
özellikle aldığımız basket fouller ve yaptığımız bloklarda inanılmaz heyecan yapan ve enerjisini seyirciyle paylaşmaktan çekinmeyen süpersonik basketbol spikeri.
basketbol sevgisi ve bilgisi tartisilmaz super otesi insan.

iki tane manken versen, birine top verip sut atmasini, oburunede blok yapmasini soyler. bu islem olurken cavusu tokatlar. basket sevgisi o derecedir.
kariyerinin zirve noktası Charles Shackleford'u telaffuz ettiği andır. madem nostalji yaptık 90'larda türk basketboluna gönderilmiş bir basketbol meleği olan conrad mcrae'ye de selam çakalım.
an itibariyle coşagelmiştir.
--spoiler--
blokkk geldiiiiiiii, blokkkkkk geldi,, finaldeyiz finaldeyiz, finaldeyiz, müthişsin semih, finaldeyizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, az sonra birlikteyiz.
--spoiler--
yanağından öpmüş?

http://www.youtube.com/watch?v=Z3P8tfNuvQ8
kerem' in turnikesinden sonra şoka girmiş, bandı sarmaya başlamış abimiz.

(bkz: kerem tunçeri x 100)