bugün

eğer israil, abd ve fransa gibi devletler kendilerini ilgilendirmeyen bir seçimde kaybettiklerini düşünüyorlarsa o zaman türkiye’de insan olan hiç kimse kaybetmemiştir.
insanlığımıza hayırlı ve taze başlangıçlar olsun.
murat kekilli

ayakta alkışlanacak bir söz...
at gözlüğüyle bakan elbet ki anlayamaz!
'Allahuekber' yerine 'Oley' ya da 'Mon Dieu' mü deseydiler? demiş süper zeka abi.
bütün eski şarkılarını ezbere bilirim. çok güzeldir. çılgın şarkısı çocukluğumun güzel anılarını ve ilk aşkımı anımsatır. ezgiydi ismi şimdi kim bilir ne yapıyordur.
"Bu akşam ölürüm" şarkısını böyle alacakaranlık çökünce dinleyin acayip güzel oluyor. He bir de "ver bana düşlerimi" parçası da güzeldir.
akp yanlısı bir duruş sergilemektedir.
mütavazi, doğal, vatansever.
değer yargılarına sahip çıkan, eleştiriden korkmayan, güzel adam...
üniversitedeki evimde apartman kapıcısı bunu açar dinlerdi yüksek sesle. karagözlüm sevdalanmış ölem dedim yar niye dedim diye 4 yıl okula gittim amk. ama cringelenmiyorum kesinlikle sesine ve tarzına. dinlenir gayet. teşekkürler kapıcı mustafa dayı.
Nerelerde ki acaba, unutuldu mu yoksa.
Meyro Şarkısı Efsane olan şarkıcı.

https://open.spotify.com/...si=zyor31krQ6ma-3Wpqycxnw
Çok guzel şarkıları olan sanatçıdır.

Nedense, dinlerken insanın içinden şarkılarına bağıra bağıra eşlik etmek gelir.

Aslında adamın öyle böğüre böğüre söylenecek şarkısı da yok amk.
Medyada degeri bilinmeyen sanatcilardandir ama surekli halkin arasinda oldugu icin halk tarafinden sevilen gercek sanatcilardandir.
Adam memleketin gizli kahramanı. Gözümde emekli olmuş bir Batman'den farkı hiç yok.

Adam zamanında ülkede ne kadar boş, beleş, işe yaramaz tip var, bir şarkıyla neredeyse %60ını tek başına yok etti lan.

Düşünün, murat kekilli hiç olmasaydı, işsizlik oranı ülkede yüzde kaç olurdu? Nüfus 80 milyon yerine kaç milyon olurdu? Bu gibi soruları kendinize sorun ve nasıl bir kahramanın değerini bilemedik anlayın.
lan korktum amk öldü sandım.
bir şiir yazarım.
Bir türkü söylerim.
Bir sen olurum, bir ben ölürüm.
O akşam ölürüm sırf senin için.
Beni ölüm bile anlamaz!
"Bu akşam ölürüm" şarkısı efsaneydi.
küçüklüğümüzde ne çok dinlerdik...
sen bana aldırma gel,
yağmura ne gerek var gel,
sana sırılsıklam aşığım, gel.
babası vefat etmiş.

http://www.milliyet.com.t...yasamini-magazin-2850102/
gece gece dinlenir.
2000 yılının kışı aylarında bu akşam ölürüm adlı mükemmel çalışmasıyla o döneme damga vurmuş bir müzisyen abimizdir. kendisini severiz ama bir daha o etkide bir şarkı çıkaramadı piyasada ses getirmedi haliyle magazinlere de malzeme olmayınca 2000 sonrası doğumluların pek hatırlamadığı isimlerden biri oldu.
Biz mi harcadık bu adamı yoksa adam mı kendisini harcadı çok anlayamadım.

Haluk levent gibi bir dönüş yapar belki.
Orta 1’e filan gidiyorum. Bu akşam ölürüm yeni çıkmış. iflah OlmaZ bir ergenim ve flüt, org vb. Eldeki imkanlar nispetinde ulaşabildiğim basit enstrümanlarla hep bu akşam ölürüm şarkısını çalıyorum. Özlem diye bir kıza aşığım. Kız şarkıcı göksel’le Türkan Şoray arasında bir tipi var. Kocaman gözleri, simsiyah saçları var ve esmer. Ben kızın bulunduğu ortamlarda hep bu akşam ölürüm şarkısını çalıyorum. Kız şarkıyı o sıralarda severek dinliyor. Zaten şarkının haricinde beni pek umursamıyor. Artık nasıl bi derinden etkilenmişsem bu akşam ölürüm ömrüm boyunca hatasız bir şekilde çalabildiğim tek şarkı ve ben hep kocaman gözlü esmer kadınlara aşık oldum.

Daha sonra yıllar yıllar sonra üniversitede yaz okulunda gördüm o kızı. ilk baş tereddüt ettim yok lan o değildir ama çok benziyo filan dedim kendi kendime. Sonra malca sayılabilecek bir şekilde sen özlem misin dedim. Aaaaaaa sen dedi teklifsizce sarıldı. Bu rahatlığının verdiği özgüvenle konuşurken laf lafı açınca ben ortaokulda seni seviyodum la dedim. Dediğimle kaldım tabi. Havadan Sudan konuşup vedalaştık. Sonra ilginç bir şekilde ziraat bankasında öğrenim kredisi borcunu öderken tekrar karşılaştık. Bankada memurdu. Hoş bir tesadüf olarak yorumladık.

Şimdi bakıyorum da aradan 20 yıl geçmiş. O bankada müdür olmuş ben dünyaya açılmışım filan. Sosyal mecralardan dürttü. Bi baktım daha da bi güzelleşmiş. Ulan gerizekalı karı 20 senedir aklın nerdeydi. Boyumca 2 tane oğlum var şimdi amk. Ben bu akşam ölmüyem de kim ölsün kahrımdan!
her anlamda barış manço isimli müsamere şarkıcısını şamarlar. kıymeti geç bilinecek.
benim diyen anadolu rockcilar bu adamin introlarinin yanindan gecemez. onlar nice introlardir agabey.
turnam yare selam saldım gelmedi parçasını liseli ergenken sardırıp sardırıp dinlediğim sanatçı.