bugün

hacca giden eski yazar.
birilerinin saçma bir entrysinin işte budur üstad istatisliklerinden düşmesinin sebebi sanılan yazar, hemşerim sizin derdiniz ne? sizin gibi düşünmüyor, sizin gibi bakmıyor, sizin gibi giyinmiyor diye bu terbiyesizlik ne? bu yazarın gururla çıkıp savunduğu bir partisi ve ideoloji var, sizin neyiniz var peki? çıkıp adam gibi açık açık diyebiliyormusunuz bu adamın dediği gibi şeyler, güçlü olana yalakalık yapmak marifet değil efendiler, ağzınızda bir solculuk, dilinizde bir darbe enstantaneleri, bir asker yalakalığı, okudum başlığına yazılan şeyleri de üzüldüm, insanları ne kadar yanlış tanımışız meğer, bir çoğu yüz yüze oturup sohbet ettiğim insan halbuki, bir çogu yakınen tanıdığım yola bile beraber gittiğim insan, bir linç havası yaratılmış, bu kardeşimiz de nerdeyse kurban seçilmiş, yazık.

siyasi entrylerinin altına okumadam imzamı atacağım yazar, yalnız mıdır? değildir. aslanlar gibi kardeşleri, arkadaşları abileri her daim yanında her daim her koşulda beraberdir, ayrıca tanımadan etmeden, böyledir bizim sevdamız.

tatlı su laikleri ve onların düzeni buraya kadar, laiklik neymiş, cumhuriyetcilik neymiş, atatürk'cülük neymiş, hep beraber oturup seyredelim, 5 (yazıyla beş) yılımız var ama durmak yok, yola devam.
kendisi siyasal olarak tam anlamıyla karşıtım olsa da, adamı rahat bırakmak gerekir. ha ama kalkarsınız adamın yazdığı entrylere adam gibi siyasi cevaplar verirsiniz, adamı ikna etmeye çalışırsınız orası başka. ama siyasal linç iğrenç bir şeye gerek yok. gidip her zaman olması gerektiği gibi dövüşün yani fikir çatışması ile. en azından ben böyleleriyle öyle yapıyorum ve insanlığımı hatırlıyorum.
öncelikle (bkz: #2222584)

daha sonra (bkz: #2222658)

Verdigi bkz ı gördükten sonra Rte oldugundan artık emin oldugum yazar. Heheyt cok mutluyum. *
sözlükte tek başına olmaması üzen şeydir.
ne yapmaya çalıstığı anlaşılamayan yazardır,son 25 entrysini tek tek okudum birr misyoner edasıyla davranmaktadır.
ayıptır, yazıktır.

abdullah gülün fahri elçisi.
oy verenlerin buyuk cogunlugunun -yani yuzde 16'lik kesimin- ulkenin buyuk cogunlugu oldugunu sanan/dusunen yazar.

su aralar cok sevdikleri "demokrasi" onlar icin de bi care uretecektir. ya da belki onlar var olan careleri tuketemeyeceklerdir kimbilir..
(bkz: #2222456) bu entryde sezer yandaslarini ona tapmakla suclayan yazar. onun entrylerine bakalım birde.

(bkz: #1763617)
(bkz: #1584761)
(bkz: #1758498)

ooh beybi! bu tapmak degilse, sen direkt rte sin be cigerim. Bu ne sevgi ah bu ne ızdırap ?

edit: oh my gosh ! bizi sezer'e tapmakla sucladıgı entrysini silmiş. böhü. *
"işte budur üstat" sözlük istatistikleri bölümüne -anlaşarak- kendi entry'lerini sokturan "sözde çakan" bir yazar ve onun anlayışının kolladığı bünye.

sözlükte bile üç kağıt yapıyorsunuz...
(bkz: şey)
fikirlere saygı duyulması gerektiğini sonunda öğrenebilmiş destekçileri de bulunan yazar. onun nezdinde, inadına siyasi içerikli entry girmeyip, sözlüğü içlerinde kalanları kusacakları bir siyasi arenaya dönüştürmelerine izin vermeyeceğimiz yazar * grubunun numunesi.
siyasi olarak hiçbir şey bilmeyen, gözlerine at gözlüğü takmış, sağdan soldan duyduklarını sözlükte satmaya çalışan yazar.
yazdıklarıyla hiçbir şey vermeyen, kör ideolojisine hapsolmuş, ayar vermeye çalışırken entry'lerimi aynen kopyalayıp, sonuna 1(yazıyla bir) satır ekleyip "aa ayar verdim" diye sevindirik olan sözlük kullanıcısı.
ingilizce dreamerın osmanlıca karşılığı.
sözlüğe sadece kahvehane siyaseti yapmaya gelmiş, düzey problemine diyecek söz bulamadığım yazar.
ona da cevap vereyim, buna da başlık açayım çabası içinde olması da cabası.
(bkz: bi git iş bul kendine)

edit: şu ana kadar + oy verenlerin - oy verenlerden 2 fazla kat oldugu entry. sen hesapla yüzdesini.
hrıstiyan olmayı düzeysizlikle adlandıran, ahmet necdet sezer ve mustafa kemal atatürk hakkında yazdıklarını onaylamadığımız, ısrarla aynı sözlükte olmaktan utanç duyduğumuz yazar.
ahmet necdet sezer hakkında daha saygılı konuşsa kendisi adına daha iyi olur. ayrıca atatürk the second tayyip gibisinden bir manşet attıracağını iddia etmiş yazar*
(bkz: kendine gel gözüm)
(bkz: kendine gelmek)
(bkz: tayyip i ikinci ataturk sanan sozluk yazari)
girdiği entrynin ilk bölümünü okuduktan sonra "bunu yazsa yazsa muhayyil yazmıştır" dedirtiyor. dedirten diye tanım olmaz ama adam dedirtiyor.
(bkz: üçüncü nesil çaylak)
ahmet necdet sezer başlığı altına yazdıklarının, ya kendisini hapse attıracağı ya da sözlüğü kapattıracağı ihtimali yüksek olan, sakinleşmesini tavsiye ettiğim ılımlı. #1785537 gibi...

edit: birinci ihtimal tercihimdir.
zaman gazetesini sözlüğe taşıyan yazar.hepsi de askere bok atma içerikli yazılar.
genç fethullahçılar birşeylerden rahatsız galiba.
...yalnız şöyle bir durum var ki atatürkçülüğü dünyaya tanıtma olimpiyadı ile türkçe olimpiyadı yapmak atatürkçülük açısından mukayese edilemez ve türkçe olimpiyatı lehine ciddi fark oluşur...
(#1716294)

(bkz: beş kardeşten baş olanı yuvaya giriyor)
köpeklerin salındığı taşların bağlandığı bir ülkede olduğumuz gerçegini bilerek ama umursamadan entyr'lerini, fikirlerini paylaşmaya devam etmesi gereken yazar.
(bkz: tayyipist)
(bkz: irticacı mı arıyordunuz)