bugün

on binlerce km motosiklet kullanıp, yarışlarına katılacak derecede bir kullanıcı olmanıza rağmen, sadece saatte 30km ile giderken dikkatsiz bir dolmuş sürücüsü tarafından sırf yolcu almak için aynaya bile bakmadan üzerinize sürülmesiyle gerçekleşebilen kazadır. Kaçmaya çalışırsınız ama başaramazsınız çünkü dolmuş çok hızlıdır. iki araba arasında sıkışıp sonra yere düşersiniz.

Sonucu daha 30lu yaşların başındayken omurilik zedelenmesine bağlı belden aşağısını hissetmeden bir ömür geçirmek zorunda kalırsınız..
dün yaşadığım olay. e-5 de bir arabanın dokunması ile kendimi yerde buldum. kaskım ve dizliklerim olduğundan kollarımdan ve belimden yara aldım. aman kafanız doluyken binmeyin. bir süre ara vereceğim galiba. yeniden cesaretimi toplamam gerek. sanırım yarın binebilirim.
motosiklet kullanan kişiler özellikle beygiri kuvvetli motoru çok hızlı sürüyorlar. iki lastiğin altında akrobasi hareketleri yapınca kaza kaçınılmaz oluyor. vatandaş kendini valentino rossi zannediyor. bu kazalar genelde felç veya ağır sakatlıklar yada allah korusun ölümle bitiyor. ahali 30 yaşından sonra motor kullanmayı öğreniyor. bu iş tıpkı kamyon kullanma gibi çekirdekten yetişilir, sonradan olmaz. tecrübe isteyen bir konudur.
affı olmayan kaza.
günde ortalama 8 saat sürdüğüm için her an potansiyel noktasındayım, yaklaşık 15 senedir motor sürüyorum bir fiil, artık sürerken yürür gibi hissediyorum sanki motor sürmüyorum da normal rutinimde gibi, parçam olmuş gibi.

motorun ruhu vardır.
Küçük bir taş bile ölüme kazaya hatta ölüme bile neden olabilir. Kazası çok kötüdür çok. Eğitimli, ehliyetli ve kurallara uygun davrnılarak ve uygun giyinerek, kask takarak sürülmelidir.
KaZa anında o motorun altınızdan kayarken hissettiğiniz
"Bitti"
Duygusunu başka hiçbir yerde hissedemezsiniz.
Adrenalin ve korku.
Sonrasındaki yaralanma ve ağrıların dayanılmazlığı.
Tehlikelidir.
ilk ciddi kazamı yaptım. Öndeki ani fren yaptı tabi brnde yaptım motor kaydı önce sola sonra sağa yuvalardım az sürüklendikten sonra motor altımdan gidip öndeki arabaya çarptı ben tabi yerdeyim. insanlar geldi etti şimdi acilde sonuçlarımı bekliyorum. Motoru satacakken kaza geçirdim motor hasar aldı bende bakalım birşey var mı bakacaz. Her yerimde sürtünmeden dolayı yaralar oldu bacağım fena ağrıyor. Allah'tan kask sağlamdı vurdum kafayı yere birşey olmadı. Verilmiş sadakam varmış. Herkes şaşırdı öyle kazada sağ çıktım diye.
10 kazadan 7’sinde motorcunun hatalı oldugu kaza.
şaşırtıcı şekilde ölümlü kaza oranları otomobillerden azdır.
hoplatıp durma olum başlığı.
yeşil ördeğimi tedirgin ediyorsun.
Çok Geçmiş olsun.
Evet şu başlığı hortlatmayın geriliyorum...
allah göstermesin denilen kazadır. kurtulma oranı çok düşüktür. kimsenin yaşamamasını temenni ederim.
geçmiş olsun, acil şifalar.