bugün

eşcinselliği bir hastalık değerlendirdiğimizde hepimizi üzen bir durumdur. ya modern tıp bu konu da elinden geleni yapmakta yeterince çaba göstermiyordur, ya da bir ihtimal daha var. o da eşcinsellerin tedaviyi reddetmeleri olabilir. eğer öyle bir durum varsa kanun çıkararak zorla tedavi ettirilmesinde bir sakınca olmayabilir.
önce kansere ülkemizde çare bulalım kök hücremizi almanlara yollamayalım amerikan ırkı taşımasın yawrucaklarımız=)
ondan sonra aklı er eşcinselliğini keşfetmiş mutlu ama dışlanmış insanlara çareler arayalım bakın o vakit bu ülke nasıl kalkınıyor.
eşcinsellik bir hastalık değildir.

(bkz: modern tıbbın cahilliğe çare bulamaması)
belki de aşk sadece hormanal bir dürtü değildir.
bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler...
birisi eşcinsel ise ve ciddi ciddi böyle hissediyor ise, yedi düveli getir yine faydası olmaz.
eşcinsel bir insan tedaviye muhtaç bir hasta değildir, değildir ama bu bir psikolojik bozukluktur diyenlerin sayısı da az değildir...

tıbben, farmakolojik olarak veya operatif olarak çaresinin olduğunu sanmıyorum.
napacaksınız genleri ile mi oynayacaksınız?

amma velakin..
karşı mıyım eşcinselliğe?
evet, yaygın olmasını ve toplumda fazlalaşmasını istemem...
eşcinselligin hastalık olmadığı gerçeğini kavrayamamış kimse söylemi.
modern tıbbı bilmiyorum fakat psikolojide şöyle bir durum var:

eşcinsellik, cinsellik ve cinsiyet rolleri üzerine yapılan kapsamlı bilimsel araştırmaların ortaya koyduğunu çok ilginç bir sonuç var. mesela, eşcinselliği patolojik bir hastalık olarak gören, eşcinsel insanları; ikinci sınıf insan olarak nitelendirip davranışlarını bu düşünce üzerine şekillendirilenlerin hepsinde gizli, bastırılmış escinsellik görülmüştür.

kısacası hali hazırda var olan homofobikliğin ve bundan randıman alarak eşcinsellere karşı negatif geliştirilmiş davranışların, aslında homofobik kişinin cinsel gelişimi ve cinsel kimliği tam olarak tamamlayamaması, tanımlayamamasından kaynaklandığı, şiddetle bastırılmış eşcinsel eğilimlerinden ötürü eşcinsellere karşı davranışlarının bu şekilde geliştiği ispat edilmiştir.

referanslarla konuşurdum fakat uğraşmaya değmeyecek ucuz bir konu bu.

aşın bunları artık.
modern tıbbın sadece hastalıklarla ilgilenmesinden kaynaklanan durumdur. modern tıp keşke önce önyargıya bir çare bulabilse...

bir durumu sevmemem türünü kurutacağım anlamına gelmemeli.
henüz bulamamasının hiç bulamayacağı anlamına gelmediğini kavrayamamış insan söylemi.

düşünsel bazda eşcinsel olarak söylüyorum, eşcinsellik psikolojik bir rahatsızlıktır ve tedavisi bulunamamış olsa da vardır. bir kere kendimden biliyorum bazı günlerde, bazı besinlerle artan istekler, duyguların biyolojik açıdan etkilendiğini gösterir ki ilaçlar da bunun için vardır.
zaten sonradan eşcinsel olmuş birisi demek bu duruma geçişmiş kişi demektir ve geçiş varsa dönüş de vardır. beyin tanıdığı cinsiyeti seçer ve diğer cinsiyetteki rolünü kavrayamadığı için eşcinsel kalır. o rolü kavramak da pekala yapılacak bir ilaçla sağlanabilir. kendimizi çaresiz durumuna sokup duvarlarla ters*duygularımızı aklamaya çalışmayalım...

edit: halka arz arkadaşı kavrayamamış insan söylemi falan diyerek farkında olmadan olaya katmışım, tanım yapma ihtiyacından cümlenin sonunu öyle kıvırdım, özür dilerim kendisinden.
eşcinsellik kanser değildir, eş cinsellik toplumdaki farklılıklar, farklı seçimlerden biridir.
kesinlikle katılmadığım söylem.

artık bilim gerçekten çok gelişti. önlenemez denilen, asrın felaketi denilen bir çok hastalığa çoktan çözüm bulunmuş iken eşcinsellik gibi basit bir hastalığa da en kısa zamanda nihai çözüm bulunabileceğini tahmin etmekteyim. yalnız özellikle bizde erkekler genelde çok şükür ki deliannı olduklarından, bize oranla daha fazla totoş nüfus barındırmasından dolayı çözümü batı ülkelerinden bekliyorum. bu da bilimimiz açısından üzücü fakat toplumumuz açısından sevindirici bir durumdur takdir edersiniz ki.
(bkz: bulmasını mı bekliyordun)
(bkz: vah vah üzüldüm lan şimdi)
(bkz: eşcinselliği önleyen hap)

yanlış bilgidir bulundu işte.
erkek eşcinselliğinin hepimize iğrenç gelmesinin etkisinden dolayı, belki aşırı tepkiler verilmemesi adına şahit olduğum bir örneği aktarmak istiyorum;

tatilde sadece bir kaç gün gözlemlediğim 18-19 yaşlarında bir genç kız devamlı mayosunun altına şort giyiyor ve bilinçli veya bilinçsiz hiç bir kadınsı davranışta bulunmuyordu. hatta tam tersine erkek gibi yürüyor, kimi zamanda tamamen erkeksi tavırlar ve mimikler sergiliyordu. yadırgandığını farkettiğinde de müthiş utanıyor ve devamlı yere bakıyordu. sadece kendisinden 3-5 yaş ufak oğlan çocuklarıyla eğlendiğinde son derece mutlu oluyordu.
böyle bir insan için normal bir gelecek kesinlikle yoktu. bu, doğrudan cinsel arzularla açıklanabilecek bir konu da değildi. bu tamamen bir yapı meselesiydi.
çare bulanacak bir durum yok ki ortada !

eşcinsellik değil homofobi hastalıktır .
Eşcinselliğin hastalık değil tercih olmasından kaynaklanan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar