bugün

başlığın tam hali, "mustafa kemal atatürk ilah deyildir diyen kadının gözaltına alınması" şeklindedir olaya, "atın bunu nezarete" diyerek tepki gösterecek kardeşlerim.

oh iyi olmuş. atatürk'e hakaretten içeri atmışlar yabozu. senin ne haddine atama hakaret etmek ulan it! ne haddine atamın ilahlığını tartışmak?

hayır bir de edirneli imişi bu yaboz. şahsen ben edirne'yi atatürkçü bir şeyir olarak bilirdim ama yanılıyormuşum. bildiyin yaboz dolu imiş. bundan sonra edirne diye bir şeyir yok benim için. evet.

https://www.aksam.com.tr/...ltina-alindi/haber-791815
olayda bir hakaret göremiyorum kadın yalnızca atatürk ilah değil ve allahın kanunları var demiş.
alandakileri kışkırtmaya çalışmış ama ortada bir hakaret yok. tedbir amaçlı alandan uzaklaştırılıp gözaltına alınmıştır muhtemelen.

bir cezayı hak ettiğini ya da cezalandırılacağını düşünmüyorum.

asıl hakareti atatürk'e değil atatürk'ü ananlara etmiş zira. tapınma ile anma arasındaki farkı acilen öğrenmesi lazım.

kendilerinin erdoğan'a yaptığı tapınmaya daha yakın.
Öyle bir geri zekalı kitle ki, muhtemelen atatürk’e atfedilenleri sadece allahın sahip olabileceği şeyler olduğu bilinçaltına sahip kadın ve benzeri insanların söylemidir..

mka allah değildir, peygamber de değildir..

bunu herhalde eğitilebilir düzeyde ki zihinsel engelliler dahi biliyordur..

bu bakımdan gözaltına alınmasını gerektirecek bir durum yok..

ama işte bu ve benzeri insanlar için salaklık suçu olmalı.. salak diyerek hukuki işlem başlatacaksın..

ya da ne yaptık da bu kadar geri zekalı bireyleri ürettik sorusunu sormak en faydalısıdır..

bunlar çünkü temelinde ağır problemli insanlar..

örnek bir futbolcuyu anlatsan, sevsen, övsen, yetenek ve yaptıklarından bahsetsen “haşaa messi allah değildir!” diyecek eziklikte insanlar..

Temel mantıklarında büyük bir hata var..

mal çürük hacım yani..
haklı bir gözaltı.
ilah olduğu sonucu çıkarmış mal kadın. Beynine oksijen intikal etmemiş belli ki.
anlayamadığım atatürk'e kim ilah demiş, kim ilah ilan etmiş?
provokatördür.

''allah'ın kanunları vardır, o ise batının kanunlarını getirdi'' diye bağırarak ise şeriatçılık yapmıştır.
bu aleni olarak cumhuriyet karşıtlığıdır ve suçtur.
gözaltı sebebi provokasyondur, net.

atatürk tanrı değildir, cümlesine itiraz edecek kimse yok. niyet kötü, bu yüzden de müdahale edilmiştir.

o şahıs gibi provokasyon amaçlayan bir diğeri de gelmiş burada başlık açmış.
görsel
çomarların provokasyon denen olaydan haberi yok sanırım..

atatürk düşmanlığından kudurmuş haldesiniz lan yazık..

hikikti niyiti cizi virilmiz.

ilkokul terk ya.. bir şeye de fikir beyan etmese olmaz..

olay cumhuriyet karşıtlığı oldu mu haddini bilmez her şeye yorum yapar..
saygi durusu ve anma toreni o kisiyi ilahlastirmayacagini bildigi halde ilgiyi kendi uzerine cekmeye calisip ortami provoke etmeye calisan kadinin normal bir sekilde gozaltina alinmasi.
(bkz: Kamal atatürk benim allahımdır diyen kız)
deyildir nedir arkadaş ya.

seneler önce bu sözlükte 4.nesil yazardım. adam gibi içerik kontrolü vardı.

ne kadar kötü hale geldin ulu sözlük.
kadının gözaltına alınmasının sebebi hakaret değil , oradaki insanları kışkırtıp gerginlik yaratmaya çalışması . bir nevi provokatör. zaten cümlelerinde hakaret içerikli bir şey yok , sadece kendi inandığı şeyleri söylemiş ama yanlış yerde ve zamanda.

muhtemelen safiye inci karaktersizi gibi hapse falan atılmayacaktır.
Atatürk muhafaza o nasıl söz. Tövbe tövbe.
bu çarşaflının yaptığını normal görmek, bir ateistin namaz sırasında camiye dalıp din yalan Allah yok demesine normal, fenerbahçe tribününde şikeci fener en büyük trabzon diye bağırmakta normal görmek gibi olur. hepsi tahrik ve provakasyondur bu düşünce özgürlüğüne girmez, bu yobaz kız istediğini düşünebilir ama düşüncesini huzur bozmaya ve tahrike neden olacak şekilde gösterme hakkına sahip değildir.
Atatürk e kimse ilah demedi ama bu yobazlar Erdoğan için mehdi peygamber ifadeleri kullandı bol bol.
tedbir amaçlı alandan uzaklaştırmak ve gözaltına almak normal bir uygulama.

ama böyle ufak bir mesele için gözaltı üzerinde bir ceza verilmeye kalkılırsa ülkenin yarısını hapse atmaları gerekir.

for example; atatürk'e put diyen akpliler ve akplilere çomar diyen cehapeliler.
ben de ananızın cenazesinde ananız orospuydu diye bağırmazsam nasıl olurmuş kemalist faşistliği görürsünüz siz şerefsiz dinciler arap artıkları.
dinci faşistlere dert olmuştur evet.
RTE için çevir ve ne olacağı konusunda tahminde bulun yiğidim.
kendisi ilah olduğunu iddia etmemiş

atatürkçü olup da, ilah olduğunu söyleyen yok.

bu dinciler neyin kafasını yaşıyor ?

bu kadın hangi maddeyi kullanıyor.

atatürkten iş veya karı dilenen var mı ?

mezarına gidip çaput bağlayan falan var mı ?

oysa bir zaman fetoya neredeyse tapacaklardı

şimdi kovayla kürekle hakaret yağdırıyorlar.

merak ettiğim bu dinciler neyin kafasını yaşıyor.
hakaret içermeyen sözler yüzünden gözaltında. Safiye inci olayı farklıydı burada zerre hakaret yok gerçekler mi korkuttu solciş kesimi?
hamam böceğinin tutuklanması durumudur evet.
atatürke hakaret eden sözde kadınlarda hamam böceği hepsi de kara çarşafa girmiş olan kadınlığın yüz karalarıdır.