bugün

herkes hakaret etmeden fikrini beyan edebilir. kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil. çünkü fikir özgürlüğü bunu gerektirir. sorsan hepsi fikir özgürlüğünden yana.
onlara göre Kemalistlerin ilahina laf etmis. Yargidaki kemalist hakimler bos durur mu hemen karari vermisler.
Bakın objektif irdeleyin olayı. Kız küfür etmemiş birşey yapmamış fikrini belirtmiş. Fikir belirtmek suç mu bu ülkede. Her gün Allaha küfreden birsürü insan varken bu kız küfür etmediği birşey yapmadığı hâlde göz altına alınıyor. Yaptığı doğru olmasada gözaltılık bir durum değil. Belki provakatördür belki değil ancak dışarda o kadar suçlu, katil, gaspçı, tecavüzcü dolanırken zaten onca saat mesai yapan, tatil bayram demeden çalışan polisleri böyle mevzularla uğraştırmak saçma.
düşüncesini biraz sesli dile getirdiği için bazı kişiler tarafından cumhuriyet elden gidiyor denilerek göz altına alınmıştır. provokasyon yoktur. ama yaptığıda doğru değildir tamam gözaltına alınmasını haklı buluyorum. fakat tutuklanıp ceza evine koymak nedir. hukuksuzluk faşistlik her şey bunlarda.
ne yani siz muhafazakarlara cahil tecavüzcü gerikafalı deyince suç değil o atatürkçülere atatürke iman ediyorsunuz. dediğinde mi suç oluşturuyor. gerçekleri söylemek suç mu oldu. yazık
Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar.
tekrar baktım da ; bu kadına isnad edilen suç yalnış

bu kadın atatürk e değil, doğrudan atatürkçülere hakaret ediyor

sanki biz atatürke tapıyormuşuz da

bu da bir tebliğci edasıyla bizi uyarıyor

(sanırım şizofreni hastası ve kendini tebliğci falan sanıyor)

başkalarını bilmem, ben atatürke tapmıyorum

etrafımda bir tane bile tapan falan da yok.

üstüne ne bokluk varsa dincilerde var

tecavüz eder, bir kereden bir şey olmaz der

hırsızlık yolsuzluk yapar, sayılmaz der.

kadın ; eğer bir sapık varsa onlar atatürkçüler değil

tam tersine dincilerdir. her bokluk her pislik sizde var.
Mustafa kemal atatürk ilah değildir derken, topluma aslında onu ilah olarak görüyorsunuz demek suretiyle, yani ima ederek aşağılama suçu işlemiştir.

insanlara saygılarından dolayı saldırmak nedir,
Hiç anlamıyorum.

Kimse atatürk için allah’ın vasıflarını taşıyor demedi.

Atatürk ilah değildir, peygamber değildir, evliya değildir, hoca değildir, ancak o bir öğretmendir, iyi bir devlet adamı, zaferlere imza atmış bir mareşaldir. Tek başarısı kafasına taktığı başörtü olanlar, müsadenizle biz ona saygı duyuyoruz. Tıpkı siZe duyduğumuz saygı gibi.
herkesi göz altına almak tuhaf olsa da kadının yaptığı cezai yaptırımı olmayan bir hareket değil.
toplumun huzurunu bozdu mu? bozdu. bu da suç.
kadının hakaret ettiği atatürk değil atatürkçülerdir.
atatürk'ü saygıyla ananlara atatürk'e tapıyorsunuz demek, bu ülkenin kurucusuna karşı bir görevi yerine getirenlerin hakkı olan bir eylemi saygısızca bozmak bal gibi de hakaret ve provokasyon.
kadının sözlerinde hakaret unsuru oluşturabilecek hiç bir ifade yoktur. atatürçülerin atatürke iman ettiğini söylemiş ki sözleri doğruluk barındırmakla beraber gözaltına alınmasını gerektirecek hiçbir unsur yoktur. dolayısıyla suçu olmamasına karşın gözaltına alındı. kemalist faşistliğine kurban gitmiştir kendisi.
atatürke hakaret eden sözde kadınlarda hamam böceği hepsi de kara çarşafa girmiş olan kadınlığın yüz karalarıdır.
hamam böceğinin tutuklanması durumudur evet.
hakaret içermeyen sözler yüzünden gözaltında. Safiye inci olayı farklıydı burada zerre hakaret yok gerçekler mi korkuttu solciş kesimi?
kendisi ilah olduğunu iddia etmemiş

atatürkçü olup da, ilah olduğunu söyleyen yok.

bu dinciler neyin kafasını yaşıyor ?

bu kadın hangi maddeyi kullanıyor.

atatürkten iş veya karı dilenen var mı ?

mezarına gidip çaput bağlayan falan var mı ?

oysa bir zaman fetoya neredeyse tapacaklardı

şimdi kovayla kürekle hakaret yağdırıyorlar.

merak ettiğim bu dinciler neyin kafasını yaşıyor.
RTE için çevir ve ne olacağı konusunda tahminde bulun yiğidim.
dinci faşistlere dert olmuştur evet.
ben de ananızın cenazesinde ananız orospuydu diye bağırmazsam nasıl olurmuş kemalist faşistliği görürsünüz siz şerefsiz dinciler arap artıkları.
tedbir amaçlı alandan uzaklaştırmak ve gözaltına almak normal bir uygulama.

ama böyle ufak bir mesele için gözaltı üzerinde bir ceza verilmeye kalkılırsa ülkenin yarısını hapse atmaları gerekir.

for example; atatürk'e put diyen akpliler ve akplilere çomar diyen cehapeliler.
Atatürk e kimse ilah demedi ama bu yobazlar Erdoğan için mehdi peygamber ifadeleri kullandı bol bol.
bu çarşaflının yaptığını normal görmek, bir ateistin namaz sırasında camiye dalıp din yalan Allah yok demesine normal, fenerbahçe tribününde şikeci fener en büyük trabzon diye bağırmakta normal görmek gibi olur. hepsi tahrik ve provakasyondur bu düşünce özgürlüğüne girmez, bu yobaz kız istediğini düşünebilir ama düşüncesini huzur bozmaya ve tahrike neden olacak şekilde gösterme hakkına sahip değildir.
Atatürk muhafaza o nasıl söz. Tövbe tövbe.
kadının gözaltına alınmasının sebebi hakaret değil , oradaki insanları kışkırtıp gerginlik yaratmaya çalışması . bir nevi provokatör. zaten cümlelerinde hakaret içerikli bir şey yok , sadece kendi inandığı şeyleri söylemiş ama yanlış yerde ve zamanda.

muhtemelen safiye inci karaktersizi gibi hapse falan atılmayacaktır.
deyildir nedir arkadaş ya.

seneler önce bu sözlükte 4.nesil yazardım. adam gibi içerik kontrolü vardı.

ne kadar kötü hale geldin ulu sözlük.
(bkz: Kamal atatürk benim allahımdır diyen kız)
saygi durusu ve anma toreni o kisiyi ilahlastirmayacagini bildigi halde ilgiyi kendi uzerine cekmeye calisip ortami provoke etmeye calisan kadinin normal bir sekilde gozaltina alinmasi.