bugün

kendisiyle tezat olan bayandır. yanlış anlaşılmasın türbanlıları herhalde benim kadar savunan yoktur. lakin hani bir şeyler uğruna savaşıyormuş görüntüsü çizip sonra kendi kendisiyle çelişmek gülünçtür. türbanı değil herkesin giyim özgürlüğünü savunan insansa diyeceğim olmaz. içinde tesettür mantığı yoksa ailesi tarafından zorlanıyorsa kaçınılmazdır. hem laikçilerin hem islamcıların benimsemediği gruptan olup iki arada bir derededir.
(bkz: alttan verip üstten almak)
üstü türban altı otoban klişesini uygun gördüğüm türbanlı.
(bkz: üstü minare altı kerhane) veya (bkz: üstü mekke altı paris)
(bkz: üstü mekke altı paris)
bir çok erkeğin kurduğu fantezidir.
kafası o kadar boş olduğundan kimse bunu anlamasın diye türban takmış kişidir.
(bkz: siyasi simge)
türbanı dini bir simge olduğu için değil aile baskısı nedeniyle takan tiplerdir.
linklerde verilen fotoğraftan yola çıkılırsa içinde yaşayamadıklarını bastıramamış ve bunu adeta dışarıya kusmuş kişidir. türbanlı felan değildir, başındakini haketmemiştir. ayrıca büyük bir ihtimalle zorla başı kapatılmıştır. kendi tercihiyle kapansaydı böyle bir tezatlık içine düşmezdi zaten.
aslında içten içten açık giyinmek isteyen fakat çevrenin veya başka şeylerin baskısıyla türban giydirilmeye zorlanan kızdır.
turist bir kadın olması muhtemeldir ve kesin türkiye'de türban takarsan seni kimse taciz etmez" tavsiyesiyle hareket etmiştir.
(bkz: at sikine kelebek konması)
dilimizde böyle deyimler olduğu sürece açıklamakta zorluk çekmeyeceğimiz olaylar yumağından güzide bir örnek.
yine, yeniden, yenilenerekten * karşımıza çıkan sözlük türbanlısı. bu kızımızdan yola çıkaracak türbanlıların ne kadar tu kaka olduklarını ortaya çıkardık. sıradaki gelsin.
artık ne yapacağını bilmez duruma gelmiştir.

(bkz: dağa çık)
(bkz: mürbanlı)
nadirde olsa etrafımızda rastlayabileceğimiz ne yapması ve nasıl giyinmesi konusunda kararsız kalmış cahil cühela insandır.

türbanı niçin taktığını unutmuş,öyle olması istendiği için tesettüre girmiş lakin , bunun yanında da kendi isteklerine gem vuramamıştır.
kimse kusura bakmasın kardeşim, bana göre süzme cahildir.

madem başın bağlı,gerektirdiği gibi giyin.ona göre hareket et.
başını kapatıp kıçını açma sevdası nedendir yani?
inancım gereği kapanıyorum diyorsan,dinine saygın olsun.
vucut hatlarınızı teşhir eden kıyafetler giyecekseniz hiç boşuna kapanıpta,inancımın gereğini yapıyorum bilmem ne safsatalarıyla gelmeyin insanların karşısına.
vallahi hem gülünç hem sinir bozucu oluyorsunuz.
bizim oralarda bi söz vardır bildin mi?

(bkz: bizim gelin bizden kaçar başını örter kıçını açar)
başını değilde kıçını örtmesinin önerilmesi gereken kişidir. ya onu çıkar başından binlerce kapalıyı yanlış gösterme ya da çıkar başından kimseye arkandan kötü söz söyletipte günaha sokma!
güzide ilimiz trabzon'un şirin ilçesi maçka'da, salınarak gezinmekte olan başlığa konu hanım kızımıza; kendisini gören yaşlıca bir teyze tarfından "üstten yapmayiler kizum, alttan yapayiler." şeklinde ayar verilen giyim türünü tercih etmiş kişidir.
türbanın amacını çözemememiş bireydir. niyeti bellidir aslında. gerçi kimsenin de karışmaya hakkı yoktur.
amacını icraa etmekten ziyade rezil edenler..
sevgilisinin kucagina oturmus turbanli ve tangasi gorunen turbanlinin devam filmi. manen acik insanciklarin cok sevdigi, yalniz kalsalar onemsemeyecekleri toplumsal degerlerden kolay kopamadiklari icin saldirdiklari turbanlidir. saldirma sebepleri de ortada tabiki, "bizi toplum disina itiyorsunuz ama icinizdekiler bizden daha kotu, ya yaa".
özgür bir ülkede yaşadığını sanan insandır. bu memlekette saçının renginden kişilik analizi yapabilen cengaverler varken ne yapmaya çalıştığını anlayamadım şahıs. anında yaparlar analizini bende bu merakdan kurtulurum.
altında kot pantolon vardır.