bugün

(bkz: ağır liseli alert)
kendisini okulda olduğunu unutup, kışlada zannedendir. Askeriyede kendisi komutandır ve okulda da kendisine komutan denilmesini ister.
milli güvenlik hocalarının birçoğunun atatürk'e benziyor oluşunu başıma gelmeyene kadar inanmazdım ama hakikaten benziyordu hocamız ,sınıfa gelmek üzere koridorda hazır bekleyen sınıf başkanımız o geldiğinde sınıfa bir 'dikkat' çakar ardından- tabbi yoklama alınmıştır ve başkan konuşur:11-e sınıfı bir başkan bir başkan yardımcısı, onaltı erkek, onüç kız öğrenci ile dersinize hazırdır öğretmenim.
--spoiler--
vayy şerrefsizler .. ! pardon çocuklar.
--spoiler--
sınıftan askeri içtima alan bir yüzbaşının tavırlarıdır. sabah sabah gelip sınıf başkanından "..... sınıfı 42 mevcut 4 eksikle emir ve görüşlerinize hazırdır komutanım" şeklinde tekmil alan bir öğretmenimiz vardı. ızdırap gibi bir adamdı.
gereksiz bir dersin hocalığını yapan kişinin hal ve hareketleri. onlar için de sıkıntı oluyor haliyle.

(bkz: milli güvenlik dersi kaldırılsın)
sanırsın ki genelkurmay başkanı amk. bizim ki öyleydi yıllar önce.
dersten çok içinde biriken siyasi duygularını öğrencilere aktarır.
gitmeden askerliği yaşatır.
sınıfa siyah polis gözlüğüyle girip, kızların ona bayıldığını sanan, ilginç ve bir o kadar da ciddiyet abidesi kişiliktir.
tek kelimeyle durum aşikardır asker burada denmek istenmektedir. başka hiç bir anlamı yok senin o genç beynine o kafayı disiplinle bozmuş adam gelir ve tecavüz eder derki asker burada. yurt dışında asker ders vermeye geliyor diye anlattığınızda insanlar ağızlarını kapatmak için 2 3 dakikiya ihtiyaç duyarlar. *
bazıları babacan tavırlıdır.
Tabi bazılarına Din kültürü hocası girmiyorsa yukarıda ki entryleri doğru sayıyoruz.
asker emeklisi olur genellikle bunlar.o yüzden rahat hazır ol kavramlarında omuzlarınız hafif eğik olsa sanki silahınız düşecek diye terso yaparlar. sanki okulda değil de iştimada görev alıyoruz.
(bkz: dikkat çek)
dersin başkanıydım,düşün koskoca milli güvenlik dersinin...sınıfı gelmeden önce hazır ola çekmek gibi görevlerim vardı... dalga konusudu olurdum ders bitiminde...biraz hoca kırıktı biraz ben fakat herşeye rağmen güzel günlerdi. (bkz: hey gidi günler heyy)
bir yüzbaşının ayyyyt diyerek milli güvenlik kitabını fırlattığı görülmüştür. bi tahtası eksik hacı...
ilk iletisi silinmiş başlık.2. ileti benimdi, 1.oldu, havada kaldı ve eksi yağmaya başladı. ahanda ben de sildim iletimi, iyice abuk oldu.

başlığı açan iletisini silemesin arkadaş, komik durumlara düşüyoruz durduk yerde. şu an sözlüğün yarısı beni liseli sanıyor, hemi de en salağından. 28 yıl oldu lan liseyi bitireli!

edit: yine yerine koydum ilk/ikinci iletiyi. bu ne lan, sil, canladır, sil, canlandır.

bundan sonra entrylerimi ayın tek günleri yayınlayıp çift günleri sileceğim.

harbiden ya, başlık açanlar silemesin ilk entrylerini, sazan avı gibi oluyor.
Kışlada erleri eğitme sanatını öğrencilere uyarlamak zorunda kalan şahıs. Bunun en basit örneği sınıfa girerken kendilerine "dikkat" çektirmeleri.
bizimki çok tatlıydı babacandı beni nedense kayırırdı bazı saçma sapan lafları vardı ama ben onu çok severdim tipide göbekli ton tondu dedeme benzetirdim onu hep ve çok bakımlıydı.
Orgeneral havasında ders anlatmaya çalışması.
2 saatte Irak'ı fethettirme.
2 saatte Yunanistan'dan adaları alma.
2 saatte Ermenistana'a gitmek
gibi hayalperest tavırları olan hocadır.
saçını sıfır numaraya vurduğun zaman sana çok iyi davranan bir insandır. Aksi takdirde bütün bir kitabı ezberlemen gerekirdi. En iyisi sıfır numaraydı kanımca.
ders anlatırken adeta vatan kurtarır,cephede göğüs göğüse çarpışır falan.açıkçası değişik.
emekli albaydı.derste siyasetle ilgili yorum yaptığını duyan yoktur sanırım ama herşeyden önemlisi çok babacan adamdı.