bugün

kürt açılımının yeni ismi.

kim söylemiş; rte.
Yunan açılımı yaptık.
Bankalar gitti.

Kıbrıs açılımı yaptık.
Rum AB'ye girdi.

Irak açılımı yaptık.
Çuval geçirdiler.

Arap açılımı yaptık.
iETT garajı gitti.

Lübnan açılımı yaptık.
Telekom gitti.

ingiliz açılımı yaptık.
Telsim gitti.

Gürcistan açılımı yaptık.
Rusya işgal etti.

Rus açılımı yaptık.
Boru döşediler.

iran açılımı yaptık.
Bi boru da ordan döşediler.

italyan açılımı yaptık.
Boruları onlar döşedi.

Çin açılımı yaptık.
Hızlı treni döşüyorlar.

Filistin açılımı yaptık.
Gazze'yi yerle bir ettiler.

israil açılımı yaptık.
Limanlar gitti.

Hindistan açılımı yaptık.
Bomba'y patladı.

Fransız açılımı yaptık.
Çimento fabrikaları gitti.

Afrika açılımı yaptık.
Sudanlı soykırımcı geldi.

Afganistan açılımı yaptık.
Eli verdik, kolu istiyorlar.

Almanya açılımı yaptık.
Çifte vatandaşlık gitti.

AB açılımı yaptık.
Giremeyeceğimiz kesinleşti.

Obama açılımı yaptık.
Ermeni kapısı gitti.

Ermeni açılımı yaptık.
Azerilerle papaz olduk.

isviçre açılımı yaptık.
Adamlar minareyi yasakladı.

Meksika açılımı yaptık.
Hepimiz gribiz.

Kürt açılımı yaptık.
Kürt partisi kapatıldı.

Vatandaş olarak rica ediyorum...

Gözünüzü seveyim açılım maçılım yapmayın artık, kurban olam yani.
alıntıdır. yılmaz özdil e teşekkürler.
Sigorta primlerinin devlet tarafından karşılanması gerçeğidir.

devletin bu güvencesi; vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlama mecburiyetinde olan bir hizmetidir.

tarihte bunun örnekleri çoktur. yakın tarihte tanzimat fermanı en güzel örneklerdendir.
fermanda;

''Herkesin mal ve mülküne sahip olması, bunu miras olarak bırakabilmesi,''
''Tüm vatandaşların can, mal ve namus güvenliğinin sağlanması,''

şeklinde ifadeler vardır. bu devletin her vatandaşı kucaklama reformudur,
kürt-türk meselsini kökten çözecek insanlık olayıdır,
bir milli birlik projesidir.

düzetlme: imla.
milli birlik projesinin hakkında bir şey bilmemek üzerine...

milli birlik ve beraberlik sorularak öğrenilen bir şey değildir. bilakis insanlık için- zaten bilinen bir şeydir. (en sosyal hayvanların bile bunu bildiğini biliyoruz). sosyal hayvanlar sürü ile yaşayan hayvanlardır çünkü.

şimdi ''sürü'' deyince ilk akla gelen koyundur. çünkü sürü oluşturma eğilimleri çok yüksektir. Sütünden, yününden yararlanılan uysal,harika hayvanlardır. koyunlar, yılda 2 kez ve her defasında 1-3 yavru doğururlar.

fakat asosyal bir hayvan olan köpekler ısısırlar ve havlarlar. gennellikle çobanların talimatlarına uyarak kuyruk sallarlar.
bazı işlerde kullanılırlar.peki bir sefer doğurduğunda yavru sayısı ne kadardır? 1 yada 10 kadar...

köpekler çok sikişmesine rağmen -milli birlik kuramadıkları için- hayatları kısa ve anlamsız olur.

koyunlar, ev hayvanı olarak köpeğe nazaran nesil olarak daha yaşlıdır. koyun köpeğin abisidir.

asosyal olarak sokak köpekleri, sevilmezler. birlik ve beraberliği sokak köpekleri çatısı altında toplamışlardır. bu vasfın vasıfsızlığından ezilir be büzülürler. tekmelenirler...
sokak köpeğine tekme atan hayvanları kınayanları görüyorum? tartışılabilir.neyse...

koyun ve köpek mukayesesi belki de biraz tuhaf oldu. ama sizleri tenzih ederim ki; ben bir koyunum sanırım. hem ne var lan koyunsam?

devleti bu proje hakkında olumsuz olarak eleştirkmek milli iradeyi olumsuz karşılamaktır.

milli birlik kaynağını sözlükten edinemezsin kıymetli okuyucu(!)
bir kısmı tarihtir. diğer bir kısmı ise yaşanacak olan müreffeh bir tarihtir. *
insanlık adıma bunları sanki kalü beladan hatırlar gibi oluyorum ama işime gelmiyor da sonra gözlerimi kapatıyorum. bazen anlaşılmazlıklarıda bu şekilde anlıyorum.

yaşanılarak, insanlığın adına ilişkin tecrübeleri edinilerek; yaradılmış olan mahlukatın en şerefsili olmakla mükafatlandırılıcak bir yaradılış gerçeğini hiç bir zaman görmezden gelemiyorum...

beni takip et, yaşa ve gör. *
ismi 'ulusal birlik projesi' olarak değiştirilmesi gereken proje. çünkü, ülkemizde milli kelimesi sanki bir ırk belirtiyormuş gibi algılanmakta.