bugün

sayın yolcularımız lutfen inenlere oncelik tanıyınız gibi bir duyuru olmasına ragmen tabakaneye bok yetiştirecekmis gibi cıkanlara yol vermeden direk iceriye dalan dallama insanlardır.
en sakin insanda bile höyt diyerek hepsini geri itme arzusu uyandırırlar. en fecisi orta yaşlı teyzelerdir.
biz bu grup için insan psikolojisinde aceleyle dolup taşmak diyoruz.bunlar acele kelimesine batıp çıkmışlar.
"sarı çizgiyi geçmesene ahah" diye espri yapılası insanlar.
bu sebepten dolayı metrodan kalıp inişi bi durak öteye ertelemek zorunda kalabilirsiniz.***
metro nun kapısının hemen kapanacağını düşünüp sürekli tedirgin olanlar bunlar .. neden? çünkü defalarca uzaktan metronun kapısının aniden kapandığını görüp hemen binmekten başka çare olmamalı lafı bilinçaltına böyle yer etmiş olabilir.
her defasında sesli bi şekilde uyarılması gereken durum. zira ben öyle yapıyorum, hiç de çekinmiyorum.

edit: başlık başa.
kapının önünde adeta karargah kuran, sıkışıklık ve öfke yaratan kişilerdir. üstelik ' lütfen inecek yolculara öncelik tanıyınız ' anonsu eşliğinde yaparlar bunu.
bursada çok yaparlar bunu, olsun ama yinede candır memlekettaşlarım benim.
içimdeki katil potansiyelini açığa vuran durum.
serbest vuruş esnasında baraja dizilen futbolcular gibilerdir. hiçbirimiz Alex değiliz ki o boşluğu bulalım.
her defasında omuz atarak uyarılması gereken insanlardır. zira ben öyle yapıyorum. gerçi yine anlamıyorlar. hatta kendilerini haklı görüp kızıyorlar da bu duruma. ayrıca en çok bursada rastlanır kendilerine, kaç yıl oldu hala öğrenemediler.
ulan bari, ankara kızılay' da yapmasa hayvanlar; ama adı üstünde hayvan, yer zaman dinler mi ?!
inenler de bu dallamalara uyup bekleseler çok şenlikli olaylar yaratacak insanlardır bunlar efendim.
engellere sığmayan, taşan kişidir. denizde dalgaya karşı yüzmeye çalışmak gibidir.
genelde kürtler ve onların gazına gelenlerdir.
kapı kapanır da binemem korkusuyla içeri atlamaya çalışanlardır.

istanbul'da enteresan şekilde karşılaşmamaktayım bu durumla, iş giriş - çıkış vakitlerinde taksim ve şişli istasyonlarında kalabalıktan dolayı bir kargaşa olsa da normal. insanlar bu kuralı öğrendiler.

darısı yürüyen merdivenlerin sol tarafında dikilenlerin başına.
metro bulamayanlar uçağa binsin. şey pardon rahatsız olanlar...
insanı çileden çıkaran bir olay.
her yere kural getirelim bence nefes almaya bile.
(bkz: son durak 3)
bir de tam kapının ortasında dururlar, inemezsiniz. hatta siz adım atmadan içeri adım atarlar ve karambol yaratırlar. hatta ve hatta yüzsüzlük yapıp şahsıma ''çekilsene be kardeşim'' diye bağırıp akabinde yumruğumu yeme şerefine nail olanlar da var. * zaten izmir metrosunun değişmezidir bu; ne inenlere yol verirler ne de yürüyen merdivenlerin solunda durmamaları gerektiğini bilirler. medeniyiz diye geçiniyoruz bir de.
her seferinde bağırarak ve iterek inmeye çalıştığım insan tipidir.yahu bırak ineyim önce, sonra rahat rahat binersin ama amaçları biran önce girip boş koltuklara oturmaktır.
türk insanının toplu taşıma aracı kullanmayı bilmediğine en güzel örnektir.
bi keresinde çıkarken bi adamın kafasına vurup kaçtığım olay.