bugün

ya bu da olmasaydıcılar...

bunu bulduğuna şükret ayağımızı yerden kesiyorcular...

gün geçtikçe metrobüs trafiği denen şey daha çok ortaya çıkıyor. balık istifi dolu onlarca metrobüs durağa girip yolcu boşaltıp yolcu bindirmek için sırada bekliyor. dolayısıyla bindiğiniz metrobüsün ana yoldaki otobüsten hiç bir farkı kalmıyor. sokmuşum böyle hizmete aq.

sürekli arızalanarak masraf çıkarlamarı başka bir şey. sırf göz boyamak için yapılmış şişirme bir saçmalıktan başka bir şey değildir metrobüs.

raylı sistem yapılmış olsa büyük devrim olurdu istanbul için o ayrı mesele.
(bkz: bence sen yine de buna şükret)
sabahları ve akşam iş çıkışları metrobüse binerken çekilen eziyetin yanı sıra bütün yolcular aynı dertten muzdarip olduklarından dolayı olsa gerek aşırı bi samimiyet oluyo içerde. nefes alamıyorsun yahu, böyle ivrenç bi şey. ben mesela bu akşam resmen istifra edecektim. ama kibarım tabii, yapmadım. *
yanlış bir tespittir. istanbul'un o yol hattı üzerinde uygulanabilecek tek akla yatkın çözüm metrobüstür. bahsedilen yoğun yolcu trafiğinin sebebi de zaten çok iyi bir çözüm olmasının sonucudur. metrobüsü kullanmak yerine bırakın otobüsü altındaki mercedes'i kullanarak aynı mesafeye gitmek isteyen bir kişi trafiğin birazcık yoğun olduğu saatlerde en az iki kat zaman kaybeder.