bugün

libidosu yüksek firma.
görsel
Başka araca Çarpma 1.30
Motor arızası 1.50
Herhangi bir kaza yok 9.00

Gl hf.
sadece simulasyon oyunlarında tercih edebileceğim, onun haricinde kullanmayı düşünmediğim otobüs firması.

neden hala bu kadar konuşulduğu, hala bu kadar kullanıldığı merak konusu olmuştur benim için. seveni bu kadar var mı diye de düşündürür.
Rezil bir şirket olmasının bence en büyük nedeni düzene sokamayacak kadar çok sefer yapmaları.
temiz iş çıkarır, kesin sonuç.
gelirken 19 saatte geldiğim yolu,

giderken 20 saatte götürecek otobüs firması;

görsel

işin garibi aileme sürpriz amaçlı haber vermedim,

inş başıma bişi gelmez.

edit: evet, tek parçayım.
Yolcu tacizi, yolcuya dayak, uykusuz şöförlerin yol açtığı kaza vb. Birçok olay ile kalitesine kalite katan turizm firması. Kullanmayınız.
Tamamı için dokunmayı gerektiren turizm şirketi.
muavini (yine aynı muavinmi bilemiyorum) bu seferde hamile bir kadını tekme tokat dövmüş.

görsel

http://www.gercekgundem.c...-kadini-tekme-tokat-dovdu
Şaka mı ya bu? Diğer firmalar özellikle falan mı yapıyor? Akıl almıyor yeminle kaç oldu bu böyle?
en azından attırmamışlar.
(bkz: orospu çocuğu kime denir)
başka firma kullanma imkanının olduğu durumlarda hala bu firmayı kullanıyor insanlar.
işte bu "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" yozluğu yüzünden bu adamlar birilerinin suratına boşalıyor, birilerini dövüyor.
arkadaşlar tek bir kişi diyip geçmeyin.
tepkinizi koyun.
yıllardır tek bir iyi haberini görmediğim, kaza ve skandallarıyla ünlü şehirlerarası otobüs firması.
Sahibinden nefret ettigim tur sirketi.
Her zaman otobusune binince haberlerdekinin benzerini bana yapmaya kalksalarda analarini belleyip az da olsa toplumun vicdanini rahatlatsam demisimdir. Ama gucleri bayanlara yettigi icin fayda etmiyor.
gün geçmiyor ki içinde metro geçmeyen bir rezalet olmasın.
ben yıllarca kullandım bu firmayı. üniversite yıllarında samsun ankara güzergahındaki en mantıklı saatlerdeki seferler hep bu firmadaydı. ki ben genel olarak memnundum da hizmetlerinden. gel gör ki malum olay yaşandığı anda, tek kalemde bıraktım kullanmayı. gerçi artık çok fazla otobüs de kullanmıyorum ama çevremdekilerin de bu firmayı kullanmaması yönünde sürekli baskı yapıyorum. gelsin vursun beni galip öztürk, problem değil.

son olaya ilişkin olarak da diyeceğim bir şey yok, biraz daha sağlam kaynaklar lazım. sadece mağdurların ifadelerinden yola çıkarak bir sonuca varırsak herkes hapiste olurdu. o yüzden son olayı biraz daha netleşince ele almak gerektiğini düşünüyorum.
bu kadar rezil vukuuatdan sonra buna bineceğine ben sana bir eeşşek göndereyim bin onunla git nereye gideceksen.

kaç defa ölümlü kaza oldu, arşivlere bakmak lazım.

canına susamışsan, eğer eşin, kardeşim, sevgilinin başına bir şeyler gelmesini istiyorsan bırak binsinler.

bu kadar olaydan sonra başına başlarına da birşey gelirse diyecek bir laf kalmaz.

dün olan olayla ilgili kanıt manıt diyenlere, bir sürü şahit var, adli tıp raporu var. bunları inandırmak için noter çağırıp canlı çekim mi yaptıracağız?

http://odatv.com/yine-met...e-skandal-1801171200.html

haber şu cümle ile bitiyor. 'Metro Turizm otobüslerinde daha önce de muavinin uyuyan bir kadın yolcunun üzerine boşalması kamuoyunda günlerce konuşulmuştu.'

Yine Metro Turizm yine skandal
Olesya Kalyujina otobüste koltuktaki televizyonda sinyal olmadığını söylediği muavinin küfür edip vurduğunu, hamile olduğunu belirtmesine rağmen tekme tokat saldırdığını söyledi...

18.01.2017 02:11 Karakter boyutu :
Kocaeli'nin Gölcük ilçesi'nde oturan ve 2 aylık hamile olan 26 yaşındaki Özbekistan uyruklu Olesya Kalyujina otobüste koltuktaki televizyonda sinyal olmadığını söylediği muavinin küfür edip vurduğunu, hamile olduğunu belirtmesine rağmen tekme tokat saldırdığını söyledi.

Rusya'da iki yıl önce tanıştığı 24 yaşındaki Vahit Duran ile evlenerek Gölcük'e yerleşen Olesya Kalyujina ilk evliliğinden olan 7 yaşındaki Yaroslav Kalyujina'nın geçici ikamet belgesinin bulunması nedeniyle giriş-çıkış yapmak amacıyla 6 Ocak'ta Gürcistan'a gitti. Çocuğuyla birlikte gittiği Gürcistan'da yaklaşık 2 saat kaldıktan sonra tekrar Türkiye'ye giriş yapan Olesya Kalyujina, Sarp sınır kapısından servis aracıyla Hopa Otogarı'na gitti. Buradan Metro Turizm'e ait otobüse binen Olesya Kalyujina koltuğundaki televizyonda sinyal olmadığını görünce muavini çağırıp durumun düzeltilmesini istedi. iddiaya göre çıkan tartışmada E.Y. adlı muavin Olesya Kalyujina'yı tekme tokat atarak dövdü. Olesya Kalyujina'nın şikayeti üzerine muavin hakkında soruşturma başlatıldı.

Muavinin kendisine ağır hakaretler ve küfürler ederek tekme tokat vurduğunu iddia eden Olesya Kalyujina, "Otobüs koltuğundaki televizyonda sinyal olmadığını görünce muavine durumu söyledim. O da bana 'Zaten üç kuruş para alıyorum. Bir de seninle uğraşamam' diyerek tepki gösterdi. Ben de muavinin ismini ve soyadını söylemesini istedim. Daha sonra bağırarak ismini ve soyadını söyledi ve şoför tarafına gittikten bir süre sonra yeniden yanıma gelerek ismini ve soyadını niye aldığımı sorarak bağırmaya ve vurmaya başladı. Ağlayarak hamile olduğumu vurmamasını söyledim. Tokat atıp yere düştükten sonra da karnıma tekmeler attı. Otobüsteki diğer yolcular araya girdi. Polisi arayarak yardım istedim. Fındıklı mevkiinde otobüs durduruldu. Polisler tarafından hemen hastaneye gitmem gerektiğini düşük olabileceğini söyledim. Ambulansla hastaneye götürüldüm ve düşük olmadığını öğrendim. Muavinden şikayetçi olduk" dedi.

Bir fabrikada işçi olarak çalışan Vahit Duran hakkında şikayetçi oldukları muavinin cezalandırılmasını istediklerini söyleyerek, "Eşim 'hamileyim vurma' demesine rağmen defalarca yüzüne tokatlar, karnına tekmeler atılmış. Bir kadını dövmeyi geçiyorum, bir hamileyi tekmeliyor. Biz çocuk bekliyorduk, bizim için yıkıcı bir durum oldu. Bu insanın en büyük cezayı almasını istiyoruz" diye konuştu.

Metro Turizm otobüslerinde daha önce de muavinin uyuyan bir kadın yolcunun üzerine boşalması kamuoyunda günlerce konuşulmuştu.
beni otobüsten soğutan, bu yaştan sonra bende uzun yol fobisi oluşturan firma bozuntusu.ne zaman beyaz bi 403 görsem hala tüylerim diken diken olur.
yolculuk süresince tekme tokat dayak hizmeti de veren vasat minibüs(!) firması...

http://www.hurriyet.com.t...at-dovdu-iddiasi-40338616
galip öztürk ise o kadar cahil ki darp raporunu bakın bizden kaynaklı değil, kadın yalancı diyerek paylaşıyor, akabinde cahil akpli çomarlar da işte bu, helal olsun, çamur at izi kalsın diye bu herife destek veriyor.

mümkünse binmeyin, bindirtmeyin!
yapacağınız işi de yaptığınız işi de. kurallara uymayan şöförlerinizi de cümlenizin allah belasını verir inşallah.
taşımacılık sektörünün katili, net.

Franchisingyüzünden her önüne geleni filolarına eklediler. hali ile kalitesiz hizmet ve birçok kasap şoför çıkardılar piyasaya.
Simdi öncelikle bu firmanin batması sizin o calisanlardan kurtuldugunuz anlamına gelmez. Ayni kişiler firma batınca başka firmaya cok rahat tecrübesi olduğu icin girebilir. Gelelim trafik kazasına şoför herhalde gidip şu sarampolden yuvarlaniyim öleyim demiyor firmanin arac sayısına bakarsanız turkiyenin en büyük araç filosuna sahip olduğunu görürsünüz aslında arac sayısına göre kaza orani diger firmalarla aynı.

Not: herhangi bi otobüs firmasinda çalışmıyorum.
Aramızda sapık varsa muavin olarak başvurabilir.
Şuana dek bir kez kullandığım firma. Onda da muavinle tartışmıştım yaşlı bir amcaya bağırdı diye. kesinlikle uzak durulması gerek bu firmadan. Olayları bir değil iki değil. Uslanmaya da niyetleri yok belli ki.
Skandallarla dolu otobüs firmasi.