bugün

şekil yapma çabasındaki erkektir. büyük ihtimalle bir sonraki metroyu beklemek zorunda kalacaktır çünkü metroda yer dolacaktır.
her kitap okuyan erkeği kız düşürme derdinden muzdarip sanan kız kurularını sallamayan erkektir.
kitap ile kız düşürüyoruz vaybe , fazla gazoz içenler bilir bunu, gazı kaçmış bunların.
erkekler de kitap okuyabilir.Bu da mallara koyabilir.
Hava atma peşinde olan erkektir. O kısacık zamanda bile kitap okuduğuna inanmadığım erkektir.
yakışıklı , cool ve entelektüel. hedefe odaklan.
hem popoyu kesen hemde kitabı bitiren erkekler bulunmaktadır. bunlardan uzak durunuz.
kitap okuyan zatın anormal karşılanması üstüne topik açılması. yazık vallahi...
yolun uzun olmasından ötürü canının sıkılacağının bilincinde olup yanına kitap alan erkektir. diğer abazalar gibi metrodaki insanları ''kesme'' eyleminde bulunmaması millete dert olmuştur.
Yanlışlıkla Göz göze gelindiğinde tacize uğradığını iddia edecek paranoyaklara karşı savunma kalkanı oluşturmuş erkek tipidir. (bkz: ay beni sikecekler düşüncesiyle ömür geçiren kadın)
insanın nerde kitap okuyacağına sürekli karışır sonrada neden kitap okumayan bir toplumuz diye dert yanariz, milletçe garip olma durumu.
Bos zamanini degerlendiriyordur.
Duraklarda ve yolculuklarda yapacak bir sey yoktur, bos bos oturcagina kitap okur.
Boyle yerlerde muzik dinleyen birisi olarak hak veriyorum, bos bos oturmak son derece sikici.
Örnekle; kafasına bira dikerek bekleyen erkekten daha üstündür. en azından içtenlikle yapmadığı o şey "ideal bir topluluk" yapısına örnek olarak gösterilebilir.
sağla, solla irtibatını kesmiş kitabında ki karaktere bürünmüş metro beklerken bile zamanını değerlendiren erkektir. gerçekten kitap okuyorsa taktir edilesi, fakat dikkat çekmek entel görünmek için okuyorsa yazıktır.

bir örnek;

--spoiler--
metroda yeni aldığım çok güzel hayata yön veren kitap tadında usta bir yazarın güzelce işlenmiş kitabına dalmıştım, ayakta metronun az kapı girişinde okuyordum, biraz sonra biraz ilerleyelim sesleriyle yanıma bir bayan gelmişti, yanıma geldiğini sadece gölgesinden gördüm. biraz sonra kafasını pervasızca kitabıma kafasını uzatıyor içinde ne yazılanları merakla okumaya çalışıyordu. hiç istifimi bozmadım, bir ara o kadar yaklaşmıştı ki nefes alış verişini duymaktaydım. * dikkatimi yine çekmedi, dikkatimi dağıtmak için elinden geleni yapıyordu. * *
--spoiler--
böyle bir ülkede metroda bile kitap okuyorsa saygı duyulası şahsiyettir, tabi bunu hava civa olsun diye de yapıyor olabilir gerçekten bilgiye kültüre aç olduğu için de yapıyor olabilir, o yüzden bizim metroda vapurda kitap okuyanların neden böyle yaptıklarını bir tarafa bırakıp kendimiz neden hiç kitap okumuyoruz diye düşünülesi durumdur.
Günde hatta iki günde bir anca rastlanabilecek olan olaydır.
geçen ben yaptım bunu.. hanımım ile metro'da buluşmak için anlaştık.. neden metro? çünkü, buluştuktan sonra da metro kullanacaktık ve çık gir yapıp iki kere akbil basmamak için.. yani cimriyimdir.. topbaş ve camiasına gereksiz yere para kazandırmak istemem.. neyse konu dağılmasın.. işte efendim baktım bizim hanım gecikecek ben de sırt çantamdan çıkarttım kitabı ve başladım okumaya.. bir, iki, üç metro derken bizim hanım geldi ve kitabın köşesini kıvırıp attım çantaya.. ohh mis gibi..
kültür merakı olan erkektir üstelik cahiller bunu eleştirir.
bunun kadın versiyonu erkeğinden fazladır. daha bilgililer ya!
(bkz: şekilsiniz ya hııaaa)
metroyu podyum zannetmeyen erkektir, doymuş erkektir candır..
birgün kaba saba cahil bir adamın acımasızca muhalefet yapacağı erkektir.

ülkemizde kitap okuyanlara ilgi çekmeye çalışan entellektüel muamelesi yapılması da ayrı bir trajedi.
Takdir ettiğim erkektir. Gerçek şu ki kültürlü bir bayan da anca bu tür kültürlü erkeklerden hoşlanır. Kıskanmaya, çamur atmaya lüzum yoktur.
zamanını değerlendiren insandır.
benim la o. ne hatun düşürmek gibi bi derdim, ne de şekil yapmak gibi acınası bi durumum var.
gösteriş yapan erkektir. afedersiniz ama metronun gürültüsü ile zangır zangır titreyen bir istasyonda kitap okunmaz kimseyi kandırmayalım.
yanlış anlaşılmasın bunun kadın olanı da gösteriş yapıyordur.
metroda metro yiyen veya sozluge etry goren erkekten daha cool vey entellektuel degildir.