bugün

Nirvana'nın sadece (bkz: smells like teen spirit) şarkısını bilmeniz sizi Kurt Cobain hayranı yapmaz.
(bkz: black sabbath) ( iron man )
(bkz: iron maiden) (blood brothers)
(bkz: dio) (lock up the wolves)
(bkz: manowar) (die for metal)
(bkz: judas priest) (painkiller)
(bkz: slayer) ( dead skin mask )

önce eskilerden başla.

adam akıllı yapanlar için ;

(bkz: avenged sevenfold)
babalara bok atma modasına uymayın, sizi uydururlar!
alışveriş merkezlerine girerken x-ray cihazından bir adım ileriye attığında ötmesi beklenilmelidir. bir de yaz aylarında işlerin zor gideceği bilinmelidir, şayet yazın kavurucu sıcağında simsiyah giyinerek güneşin tüm sıcaklığını üstlerine çekerek, kendilerine eziyet ederler.
işe kesinlikle metallica dinleyerek başlayın çünkü daha en başta slayer tarzı gruplar hem imajları hem de müzikleriyle direk olarak metale bağlamayabilir. metallica' yı dinleyın çünkü çoğu insana metali kirk'in soloları sevdirir böylece metale ısınırsınız. ondan sonra işe tam anlamıyla bağlanmak istiyorsan judas priest dinlemeye başla çünkü judas priest'teki ritm gitar lead gitar uyumu ve vokal mükemmeldir.judas priest'e başlama parçası olarak başlama parçası olarak da breaking the law'ı öneririm sonrasında zaten zamanla painkillerlara falan geçilir.bunlar dinlenip biraz bağlanıldıktan sonra megadeth'e gelinir.başlarda james abimizle dave abimizin vokallerini kıyaslayıp dave abimize kötü diyebilirsiniz ama yine de şarkılarını dinleyebiliyorsanız gerçek metalci olmuşsuzdunur çünkü megadeth'in şarkılarının en önemli unsuru sololardır.eğer bu ne biçim söylüyor deyip kapatmıyorsanız gerçekten gitara bağlanmışsınız demektir.böylece belli bir temeli alıp kaynaştığınıza göre artık diğer grupları da dinleyebilirsiniz.artık belli bir seviyede olduğunuza göre metal kültürünü öğrenmek adına heavy metalin her alt türüyle ilgili grupları dinleyin.slipknot her ne kadar nü metal icra etse de slipknot da dinleyin çünkü corey abimiz brutal vokal konusunda aşmış insanlardandır.iki önemli notla bitiriyorum: linkin park dinleyip metalciyim diye geçinmeyin. metallica'nın load,reload albümleri hard rock albümleridir* hard rock ile heavy metal arasındaki farkı iyi bilin.
trash metalle başlayın, slayer, iron maiden, black sabbath, ac dc, megadeth, Guns N' Roses, metallica gibi grupların bütün albümlerini dinleyin,
hardcore, death, blackmetal, grindcore, doom, power metal, speed metal gibi alt kolları thrash metal dinlemeden seçmeyin.
demir eksikliği bulunması.
kulaklıkla yüksek ses müzik dinleme. Bir süre sonra normal sesleri duyamaz hale gelirsin.
mıknatıstan uzak dur.
öncelikle metalci diye bir kavram yoktur. dost arkadaş sohbetlerine ''ben metalciyim'' diye lafa girersen inanılmaz antipatik olursun bunu unutma. heavy metal' i gerçekten seviyorsan dinle, asla üzerine bir imaj olarak yapıştırmaya çalışma çünkü zaten durmaz. niyetin sadece karı kız ortamı yapmaksa asla bu işe bulaşma madara olursun, çunku bu muzik stilini takip eden kızlar diğerlerinden bir tık daha akıllı olurlar ve çok guzel adam bozarlar bunu unutma. dinlediğin şeylerin sözlerini az da olsa anlamaya çalış, biraz araştır. zamanla ; araştırmak, heavy metalin özünde olan hayata karşı dik duruş ve icra ettiğin yada dinlediğin müziğin sana verdiği gücün faydalarını görmeye başlayacaksın, işte o dönemde şekilsellikten kurtulup beğendiğin müziği sadece zihninde taşayacaksın. işte o zaman belki bir ''rocker'' olursun.

Dur... çenendeki o küpeyi çıkar öyle git, o ne lan..
özenti olma. gerçekten seviyorsan dinle.
metallica'yı iyi bil tanı, sakın yermeye çalışma.
metalci olma, metal müzik dinle. diğer müziklere kulp bularak, en iyi gruplara bok atarak en metalci benim tribine girme . neyi seviyorsan onu dinle. bir kategoriye dahil olmak zorunda değilsin.
Hurdacılardan uzak durun.
eskilerden başla, yenilerde bir bok yok.
rock n roll senin kardeşindir unutma.
"abi ben poptan artık sıkıldım metalci olacam ben yeaa." diyerek böyle bir karar verdiysen hiç uğraşma, git kendine bir çay koy.
diğer müziklere bok atma.
20 yaşına kadar siyah t-shirt giy sonra giyme sadece metal dinle.
metal dinleme.
Ufuk ve Ercan zamanında gereken cevabı vermiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=q5a94VKfM28
giysi ve üslup olarak özenti olma, kendi tarzını oluştur.
siyah t-shirt üstüne siyah deri mont giyin.
sonu var. öyle 45 yaşında hala metalci olanlarda doğuştan karizma oluyor. eninde sonunda bırakacaksan bence hiç girme.
ben metalciyim tarzı şeyler yazmayın sözlüklere.
sakın olma kuru teneke gürültüsünden başka birşey yok.