bugün

Besyo mezunları, sporcular efendim. itina ile uzak durulmaları tavsiye edilir.
doktorlar ve avukatlar. kesinlikle görünce uzaklaşılması gereken tiplerdir.
kesinlikle ve kesinlike kuaförlerdir. şu ana kadar bizzat tespitlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki ilişkisi yada evliliği iyi giden bir kuaför görmedim. zaten bu tarz bir başarı beklemek de çok yanlış. adam akşama kadar bin tane kadınla uğraşıyor ve haliyle kadınlardan fenalık geliyor. bunun dışında kıskanç kadınlar bu meslekteki erkekleri asla tercih etmemelidir.
(bkz: cellat)
bankacılardır.
akşam geliş saatleri belli olmaz, haftasonu planları yapılmaz, yaz tatili planın mı? unut...
stres sıkıntı akşam saati rahatlama çayı gibi, evde olmazsa olmazlardan. "öptün" kredi istiyorsun, "bana baktın" rotatif açalım, "hmm güzel kıyafet" vadesiz mevduatın ne kadar? kafayı sıyırmak bedava.
nereden biliyorum? bir dönem kendimden..
(bkz: pezevenk)
Yabancı şirket ortaklıklarında çalışan personeller.
Fashion tv genel müdürü. 1993 kainat güzeli olan karısından ayrılmış, su anda 2007 kainat güzeli ile evli.
gay bar striptizcisi.
kimse yazmamış şaşırdım, kesinlikle coderlardır.
kendi dünyalarını yaratırlar siz varmışsınız yokmuşsunuz
çok bir şey fark etmez. yatar kodla, kalkar kodla, sonra kafayı
yer kodla.
kesinlikle kuaförler!
çok çapkın oluyorlar ve her gün karı kızın içindeler, aldatma olasılığı çok yüksek.

bir de satış sektöründe çalışanlar.çok fingirdek oluyorlar.
(bkz: pezevenk)
Kesinlikle jinekologlar değildir.
mühendiler, polisler ve askerlerdir.
dönemin yogunluguna bagli is yapan erkekler. yani sezonluk ve ya "is varsa abi calisiyoruz iste" felsefesiyle calisan adamlardir . bunlari örneklendirecek olursak.

1. turistlik bölgede calisanlar; sürekli rus kizlariyla muhattap olma mecburiyetinde olan, sizinde kiskancliktan cildirip, kendinizi yemenize sebeb veren isler. (barmenler,tercumanlar gibi)

2. konfeksiyon, dikis, nakis, iplik isinde calisanlar; böyleleri is oldugu zaman size mesaj dahi atmazlar, bulusmaya firsat bulmazlar, geceleri yorgun argin düsüp telefonda bile konusmaya takatlari kalmaz.
is olmadigindaysa, mal mal oturup resmen telefon sapiginiz olur, sürekli ararlar, whatsapp gibi uygulamalarin ana kahramani olurlar. "ne yapiyorsun" sordugunuzda, "ne yapam askim ya, bos bos oturuyoruz, is yok bizde makinalarin vidalarini söküp en hizli kim takar yarismasi yapiyorduk", derler.

3. ...
buna benzeyen mesekler iste.

böyle biriyle iliski harbiden zordur.
tesisatci. Neden mı..
tüpçü ve sütçü de bunların arasındadır...
mühendis. ben bu kadar dırdırcı, detaycı, insanın iflağını kesene kadar bir konunun detaylarını anlatan başka meslek erbabı görmedim.
Politikacı. Zira mutlaka kasedi çıkar bunların. işgillenmeye gerek yok.
Insaatta siva ustalari malayi iyi kullanirlar.
Emlakçılar boş beleş olma olasılıkları yüksek.
turizmcilerdir özellikle otelde çalışanlar. hele ki tatil beldesinde çalışıyorsa.. ne yattığı saat düzenlidir ne kalktığı saat. yaz tatili mi imkansız adamın işi gücü esas o dönemde başlıyor. kış tatili mi o yoo adam yine işte. eve geliceği saat bilinmez. off günü belli olmaz. plan yapmana imkan ihtimal yok. "ayy aşkım izin gününde bilmem nereye kaçalım bir gece kalır dönerizz" gibi bir şansın yok bir telefon gelir bütün planlarınla birlikte mal gibi kalırsın. bir de yorgun argın gelir stresli olur oturup iki kelime edemezsin. zaten karı-kız muhabbeti de bitmez. yanında ağzından kaçırıverir arkadaşına "off oğlum bugün ingiliz bir hatun gelmiş otele taş gibi yemin ediyorum şöyle kıvrımlı böyle göz rengi var tam yeme de.." derken senin varlığını fark eder ikiniz de dumur olur kalırsınız. sonra içine kurt düşmesi kaçınılmazdır. neyse sustum..
Açık ve net: pezevenkler.
kesinlikle mühendisler efendim.ne bölüm olduğu mühim değil.mühendisim diyen erkeğin hayatına girmeden önce durup düşünmek lazım.
(bkz: animatör)