bugün

"Bir 50 bin 60 bin kişi bir süre Ankara'dan ayrılsa biraz rahatlarız; Annelerini babalarını ziyaret etseler fena mı olur?"

(bkz: i melih gokcek)
"kristallnacht."

"kırık kristaller gecesi."

1938'de yahudilere karşı girişilen katliam ve yağma hareketinin gerçekleştiği gecenin adı. alman toplumunun gelecek 6 yıl boyunca da bu tip ve daha ağır histeri krizlerine gireceğini gösteren ilk belirti.
''aziz milletimiiiiiiz... !''

bütün politika cambazları.
''yolsuzluğa damardan gireceğiz''

siyasal iktidarlar.
çiçekler solmuş sulamak lazım
kimin söylediği malum:bütün siyasetçiler
şehitlerimizin başı sağ olsun.
velev ki siyasi simge (bkz: rte)
recep tayip erdoğan

haydi ananı al git.
siyaset dünyasında akıllarda kalan laflar çoktur. bunların bir kısmı yaptıkları gaflardan ibaret olup bir kısmı da özlü sözlerdir. bu ülke neler gördü, miting meydanlarında, tv ekranlarında duyupta duyduğumuza inanamadığımız, bazen çok şaşırdığımız bazen de çok düşündüğümüz aklımızın bir kenarında kalan unutulamayan sözlerdir. patentleride bizim siyasetçilerimize aittir. bu konuda süleyman demirel ve tansu çiller başı çekmektedir. diğer liderler ve politikacılar da söyledikleri sözlerle bu liderlerin pek altlarında kalmadıklarını ispatlamışlardır.
halis, halüs, halissi, hals, haliss, yani bu tür gereksizlikler... - tansu çiller
petrol vardı da biz mi içtik-süleyman demirel
dün dündür bugün bügündür-mesut yılmaz
bir kere delmekle bir şey olmaz-turgut özal
benim işçim, benim köylüm, benim memurum-s. demirel
rahşaan-bülent ecevit
adil düzen gelecek sevgili din kardeşlerim! - necmettin erbakan

bi gelemedi şu adil düzen .mına koyim.
genelevleri kapatma mevzusunda bir gazetecinin sorduğu soruya cevap veren süleyman demirel:
''kerhaneleri kapatalım da bizi mi siksinler''
her ne kadar şehir efsanesi niteliğinde olsa da. adı lazım değil bandırmalı bir balıkesir milletvekili ile vatandaş arasından yaşanan dialoğu aktarıyorum;

artık yol ve kaldırım yapım çalışmalarından bunalan bir vatandaş yolda karşılaştığı milletvekilimize şu soruyu yöneltir;

-ne zaman bitecek bu çile bebek arabası ile çocuğumu bile gezdiremiyorum.

ve karşılığında

+o çocuğu doğururken bana sordun.

cevabını alır.

o değilde ne biçim bi parti içi sistem başkanın 3 çocuk doğur diyor sen bana mı sordun...
Bir kadının evinde basılan Kamer GENÇ'e;
-Efendim neden burdasınız?
sorusu sorulunca Kamer GENÇ'de kıvrak bir şekilde;
-Çiçekleri sulamaya geldim.
demiş ve olay yaratmıştır.
bülent ecevit: bu düzen değişecek
vatandaş: düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek?!
'SAT SAT BiTMiYOR NE KOMÜNiST BiR ÜLKEYMiŞiZ'
kemal unakıtan
Şevki yılmaz bir konuşmasında dönemin gaziantep belediye başkanı celal doğan'nın kerhane açmasını ve yaptığı açıklamayı şu şekilde yorumlar;

Celal Doğan;
-büyük şehirlerde genel ev varda bizim şehrimizde neden olmasın? ben bu eşitliği sizin için sağladım.
Şevki Yılmaz;
-madem eşitlikten yanasın be pezevenk adam, önce karını yollada bu eşitlik sağlansın!!!

Şevki yılmaz ne yazık ki dünyaya gelmesi bile sakıncalı bir insan olduğunu bu cevabıyla göstermişti.
biz adaletliydik. bir sağdan bir soldan astık. kimsenin hakkını yemedik

(bkz: kenan evren)
" o halk çocuğu da biz onun bunun çocuğu muyuz." - süleyman demirel - (ecevit'e ithafen)
"bize oy vermeyen patates dinindendir" necmettin erbakan

*Sayın Haydar Alibey, ee pardon Aliyev (Tansu Çiller)
*Allahı size emanet ediyorum!! ( Tansu Çiller )
*Trabzon'u Ege'nin incisi yapacağım! ( Tansu Ç.)
*Merhaba asker! ( Tansu Ç. postacıları selamlamakta)
*sevgili samsunlular, mübarek ramazan bayramınızı (kurban bayramıdır ve arkadan bir görevli "kurban bayrami efem" diye uyarır), . . . mübarek ramazan bayramınızı olmasa daaaaaaa en az onun kadar mubarek kurban bayramınızı kutlarıııııııımmm. . . . ( Tansu Ç)
*Anlayana sivrisinek anlamayan davul zurna sinek ee anlamayana sinek ee ( Kamer Genç)
*Samsun'u il yapalım mııı? (Tansu Çiller il yapmanın moda olduğu zamanlarda samsunluluara il oma müjesi veriyor!!))
*Bombalı patlamada ölü kaybı olmamıştır ( Tansu Ç.) ( Ölüler sağ demek )
"sivas'da OTELi SARAN VATANDAŞLARIMIZA BiR ŞEY OLMAMIŞTIR".( Tansu Ç.)
"ya istiklal ya ölüm" (m.k. atatürk)
-biz fırıldak değiliz! abdurrahman boztaş
(bkz: ben oraya çiçek sulamaya gitmiştim)
-hamdolsun iyiyiz.
-çevrecinin daniskasıyım
- velev ki siyasi simge... * *
"hamdolsun kriz teğet geçti". (rte)
"babalar gibi satarım". (unakıtan)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar