bugün

1999 yılında "Aşk için" adlı albümüyle çıkış yapan, akabinde "alo orda mısın?" deyip kendinden söz ettiren, sonraları ortalardan kaybolan ve 2002 yılında "gitme dur" albümüyle geri dönen, fakat umduğunu bulamayıp tekrar sırra kadem basan pop müzik şarkıcısıdır. *
turgut özal'ın davulcu damadı asım ekren'in oğlu.
toprak sergene çok benzetirim kendilerini. severim bir de. alo orda mısın diye bir şarkısı vardı. güzel günlerimi hatırlatır.
alo ordamısınla beraber pek çok güzel bestesi olan müzisyen.
istanbul gelişim orkestrasının vokalistlerinden biridir.
mustafa sandal'ın mevcut ve alişan'ın çiçekler açar şarkılarının sahibi.1 ekim 1978 doğumludur.
kendisine alo orda mısın demek istediğimiz, 90 lı yılların sevilen seslerinden.
güzel gözlü adamdır .
mustafa sandal özentiliği ile ne yazık ki kendi kariyerini bitiren adamdır. halbuki o kadar güzel ve soft parçaları vardı ki.. ergen aklım ve şeftali tüyü kıvamındaki bıyıklarımla yazdığı sözler üzerine derin derin düşünürdüm.. mustafa sandal'a verdiği mevcut isimli parça hala bu ülkede dinlediğim en güzel parçadır.. keşke terk-i diyar eylemeseydi de bu piyasayı, bizler onun o güzel sözlerinden ve tınılarından mahrum kalmasaydık..
seneler sonra beyaz show'da görünce 90'lar, çocukluğum, alo orda mısın lar beynimde uçuştu. keşke başkalarının albümüyle uğraşacağına kendi albümüyle uğraşsa.
alo orda mısın şarkısıyla çıkış yapan şarkıcı

Şu kalbimin binbir yeri var
Her yerinin öyküsü var
Bir yerinde biri var ama
Şu kalbimi idam sanar

Haberin yok seni sordum
Daha dün yakınlarına
Bilemem ben yerini senin
Bir numaran kaldı bana

Alo ordamısın rahatta mısın?
Bir başına uzakta mısın?
Alo ordamısın rahatta mısın?
Bir başına uzakta mısın?
Sendeki huyları bilirim ama
Hadi telefonu açta konuşalım aman.
Tiyatrocu Binnaz Ekren in biricik kardeşidir.
şu aralar gözde olan berkay, kaykay gibi şarkıcılara 5 basacak kalitede olan bir isimdi ne yazıkki...
alo orda mısın'dan önce içine mi düştüm aşkın ile çıkışını yapmıştır. yıl 1997. böyle kalabalık bir mekanda geçen bir klibi vardı. hayal meyal hatırlıyorum. hiçbir sitede yok bu şarkının videosu. bulanı alnından öpeceğim. burcu güneş'in bir kaç albümünde şarkılarına rastlamak mümkün. alişan'a verdiği ikimize birden ise ayrı bir dava konusudur.
(bkz: alo orda mısın)
asım ekren'in kardeşi galiba.

hani şu özal'ın papayalarından olan.
alo orda mısın şarkısının yeni versiyonunu çıkarması lazım. neyse sen meşgulsün galiba single'ını bekliyoruz reis. çık ortaya artık.
genc kızlık ruyalarımı susyelen adamlardan biriydi..
Ona benzerliğimin çok ekmeğini yediğim yakışıklı müzisyendir.
90 li yılların ortalarında " oh deme yar" adlı şarkısını duyduğumda, once dumur oldugum sonra beğendiğim bu ilginç şarkıyı söyleyen kişidir. askıma karşılık vermeyen kız gelirdi aklıma hep, bak simdi yine geldi ya..
90'lardan tanıdığım fakat son zamanlarda söz-müzik işlerinde adını gördükçe mutlu olduğum müzisyen.
https://www.youtube.com/watch?v=fZuuxME6tNY

bu şarkısı baya tutmuştu zamanında...

(bkz: 90 lar)
1999'dan bu güne kadar en az 40 yıl yaşlanmış şarkıcı.
alo orda mısın? şarkısı ile 90'ların sonuna damga vurmuş bir şarkıcı.
https://www.youtube.com/watch?v=Qi-McCyG8WQ