bugün

telaffuz etmekten değişik bir şekilde haz aldığım sagopa kajmer in plakşirketi.
kolera we sagopa kajmer in beraber kurduklari plak şirketi ilk eseri için (bkz: kafile)
sagopa kajmer ve koleranın birlikte kurduğu logosuna bayıldığım müzik şirketi. ilk olarak kafile adlı kuvvet mira toplama albümünü çıkardılar.kuvvet mira dan ayrılan sitemle mozz da var albümde
şudur sitesi http://www.melankolia.com.tr/default2.html

türk rapinin kalbi tabi.
Melankolia Müzik Yapım Dağıtım Ltd. Şti. 11.08.2005 tarihinde Yunus Özyavuz (Sagopa Kajmer) ve Esen Güler Özyavuz (Kolera) tarafından kuruldu.

Melankolia Müzik bu amaç doğrultusunda ilk adımı Kafile adlı Karma Türk Rap albümüyle attı.

Melankolia Türkiye de rap müzikle ilgilenen en ciddi müzik şirketi olmasıyla diğerlerinden ayrılır.Bunun en önemli sebebi Türkiye'nin, Türk Rap müziğine en çok gönül veren isimleri tarafından kurulmuş olmasıdır.

Gelecekte başarılı albümlere imza atma hedefiyle varlığını sürdürmektedir.

sanatçılar:
sagopa kajmer
kolera
zet
raffine
savaş
laedri
an itibariyle sitesine ulaşım imkansızdır. sagopa'nın yeni ep'sini tam 00:00'da siteye koyacağı duyurulduktan sonra normal bi durum.
sitesi an itibariyle sagonun yeni albümünün yüklenmesinden dolayı gerçekleşen yoğun ilgi nedeniyle çökmüş olan oluşumdur.
forumunu ve forumunun adminlerini siktiğimin sitesidir.
şu ana kadar 10dan fazla yorum yazdım ve ne sagoya ne başka birine, hiç kimseye ters bir şey söylemedim, hakeretim olmadı. olumsuz eleştirim bile olmadı. tek yaptığım kendi düşüncelerimi ifade etmekti. ve şu anda forumda 0(sıfır) mesajım var. neden mi? amına kodumun evlatları durduk yere her mesajımı bi kaç dakika içinde sildiler. neler mi yazdım ?

konu : yeraltı kafilesindeki mc'ler
yorumum: darbzen laternayı çok beğendim. dinlediğim en iyi rapçi diyebilirim.
silik! neden mi ? sagodan kolodan a2den ve valeden sonra demek zorundaydım.

konu: yeraltı kafilesi albümü çıktı!
yorumum: albümü aldım dinledim. darbzen giryan vale gibi yetenekli isimlerin olması beni sevindirdi. albümde en çok bu arkadaşları başarılı buldum. albümde yetenekleri biraz kısıtlı mcler de olsa da onlar da elinden gelenin en iyisini yapmışlar ve güzel çalışmalar ortaya çıkarmışlar. tebrik ederim.
silik! neden mi ? bok gibi sesi olan adamları överken "yetenekleri kısıtlı olsa da iyi iş çıkarmışlar" dedim.

konu: dikkat fark var! ('ceza - fark var' şarkısının 'arsonists - back draft' şarkısından çalıntı olduğunu iddaa ediyorlar.)
yorumum: şarkıların ikisini de dinledim. cezanın fark var demesiyle arsonistsin back draft demesinin benzerliği dışında 2 şarkı arasında dağlar kadar fark var. cezayı sevmem ama ortada çalıntının ç'sinin bile olmadığı ortada.
silik! neden i ? cezaya bok atmadım çünkü !

v.s. v.s. v.s. bunlara benzer daha 10-15 örnek daha yazabilirim. şaka gibi aq forumda sıfır mesajım var *
son sözüm şudur ki melankolia adminlerinin amına koyuuum.
ülkemizde sagopa üzerinden bulaşan "amansız pessimistic liseli depresyonudur"* ergenlik sivilcelerinin bütün vücüda yayılmasıyla başlayan bu hastalık kolera ile tanıstıgında en üst mertebesine erişir.
Bizim evimiz,Mf te ailemizdir.Aile eşrafı olarak oradayız.
esefle kınayan mf varya, işte onların mesup olduğu plak şirketi.
melankoli kelimesinin sündürülmesidir, sagopa da şirket yapmış kendisine, ne diyelim; hayırlı olsun, hadi god bless you.
ergenlik denen en zor dönemi senin yüzünden daha zor geçirdim ya amına koyayım senin. ulan yediğim önümde yemediğim yok öküz gibi yiyorum zaten insanı bir kedere sürüklerdin.
ergenlikte keder hissi. ilerde en çok gülünecek dönem bundan önce hemen geçmesini isteyeceğiniz dönem.