bugün

doğu perinçek'in oğludur.
son zamanlarda sağdan soldan bulduğu belgeleri toplayıp kitaplaştıran doğu perinçek klonu, ülkücü, solcu, kızıl elmacı *.
ayrıca bir zamanlar siyaset meydanında sivri dilli bir öğrenci tarafından, kendisinin yaptığı en iyi işin, üniversitede meydana gelen kavgalarda, sandalye fırlatmak olduğu söylenmişti.
Son günlerde adı Var mısın Yok musun'un Nursel'iyle aşk dedikodularına karışmıştır.
mehmet perinçek, istanbul'da doğdu. cağaloğlu anadolu lisesi'ni bitirdi. burs alarak rusya federasyonu'na gitti. istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'nden mezun oldu. istanbul üniversitesi atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi enstitüsü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2005-2006 öğretim yılında moskova uluslararası ilişkiler devlet enstitüsü'nde misafir araştırma görevlisi olarak çalıştı. sekiz senedir rus-sovyet devlet arşivlerinde ''türk-sovyet ilişkileri'' ve ''ermeni meselesi'' üzerine araştırmalar yapan perinçek'in, ''atatürk'ün sovyetlerle görüşmeleri'', ''sovyet arşiv belgeleri'yle, boryan'ın gözüyle türk-ermeni çatışması'' ve ''avrasyacılık türkiye'deki teori ve pratiği'', ''ermeni raporu'', ''100 belgede ermeni meselesi'' adlarında beş kitabı yayımlandı. ayrıca güncel türk dış politikası üzerine çalışmaları da olan perinçek, türkiye'de ve yurtdışında konferanslar vermekte, sempozyumlarda tebliğler sunmaktadır. mehmet perinçek ingilizce, almanca, rusça ve osmanlıca biliyor.
sadece doğu perinçek'in oğlu olduğu için müthil başarılı kitapları görmezden gelinen geleceğin önemli tarihçilerinden biri olacak şahıs.
moskova sokaklarını adı gibi bilen, lenin kütüphanesi nin kitaplardan sonra ikinci demirbaşı, koyu zenit taraftarı aynı zamanda hasta galatasaraylı, sözde ermeni soykırımı hakkında takdire şayan araştırmaları ve kitapları bulunan, muhabbeti güzel matrak insan. beni birgün alexander dugin le tanıştırma sözü var.
doğu perinçek'in ergenekon iddanamesine göre, fethullahçılara bulaşma oğlum dediği oğlu. iyi çalışmalar yaptı rus arşivlerinde.
mükemmel rusça bilen kişi. belki bir gün de beni dostoyevski'nin bizzat kendisiyle tanıştırır.
(bkz: bi gün ben de yiycem)*
http://www.mehmetperincek.com/ adresinden web sitesine ulaşılabilen değerli bir tarihçimiz. babası nedeniyle önü kesilmezse önemli çalışmalar yapacak.
babası gibi teorisini geliştiren ve geçmişte kızıl elma denemesi ile pratikliğini kuvvetlendiren geleceğin muhtemel işçi partisi lideri tarihçi.
bugün gözaltına alınan işçi partisi üyesi ve işçi partisi lideri doğu perinçek in oğlu.
evinde arama yapılmış ve gözaltına alınmış doğu perinçek'in oğlu. herhangi bir suçlamayla karşı karşıya olup olmadığı hakkında henüz bir bilgi yok.
an itibariyle ergenekon kapsamında tutuklanmış zattır.
ooooofff! ulan, mehmet'ten ne istediniz be! adam rusya'da araştırıp ermeni soykırımı denen yalanı ortaya koyuyor; ülkesinde gördüğü muameleye bak.

diyorum; yakında beni de alacaklar. lan basketbol oynadığı; oturup bira içtiğim adam. sikeyim sizin yapacağınız işi beeee!

bugün yaşadığı olay göğsündeki şeref madalyasıdır.
istanbul üniversite'sinde hukuk okuduğu yıllardan tanımışlığım vardır,şapkasını takardı okulda gezerdi bak şu doğu perinçek'in oğlu dediklerinde hangisi diye sorardı herkes ,liderlik vs gibi takıntıları yoktur,teori dergisinde yazdığı bir yazı sonrası vay be demiştim bu adam bunu yazamaz fakat bir tesadüfi konuşmanın ardından babasının entelejansiyasından daha evval olduğunu görmüştüm...üzüldüm ,halacoğlu ve ondan başka ermeni soykırımını bilimsel reddeden başka yazar yoktu.geçmiş olsun
ergenekon kapsamından tutuklu bulunan ve mapus damından tweet atabilen kişi.
avrasyacılık kitabının yazarı 1978 doğumlu doğu perinçek'in oğlu.
yayınladığı şu kitapla:

http://www.idefix.com/kit...?sid=XIJQPSC1DD0D9Q0PYR20

türk milletine en büyük hizmetlerden birini yapmış kişidir. yeni bir kitap hazırlığı içindeymiş:

http://odatv.com/n.php?n=...ok-gec-olacak--2001151200

röportajda ilgili kısım:

--spoiler--
Mehmet Perinçek’in son kitabı, “Rus devlet arşivlerinden 150 Belgede Ermeni Meselesi” ni okuyorum. Elimdeki kitap, Ermeni milliyetçileri arasında büyük tepki ve öfke yarattı. Perinçek’le konferanslarda, sempozyumlarda karşı karşıya geldiler ve her defasında bırakın yayımladığı belgeleri çürütmeyi, doğruluğunu ve değerini arttırdılar.. Öyle ki, 2011 yılı 24 Nisan sözde soykırımı anma toplantısında kürsüye çıkıp, “Mehmet Perinçek’in bulduğu belgelerden daha fazlasını bulacağız, söz veriyoruz” diye ateşli konuşmalar bile yaptılar!..

Çünkü, kitaptaki belgeler, daha “1915 Ermeni Tehciri” nin çok öncesinden başlayarak Anadolu’daki Müslüman ahaliye karşı nasıl bilinçli ve toplu kıyımların yapıldığını, Bir zamanlar “Millet-i Sadıka” olarak adlandırılan Osmanlı Ermenilerinin akın akın nasıl Rus ordusuna katıldığını tek tek anlatıyordu!.. Mehmet Perinçek, kitabın 6. Baskısına yazdığı önsözde bir büyük müjde daha veriyordu:

-Birinci Dünya Savaşı sırasında Çarlık Askeri Mahkemelerinin Ermeni çetelerinin Müslüman nüfusa yönelik katliam ve yağma politikasını ortaya koyan tutanaklarını da yayına hazırlıyoruz. iki cilt olarak basılacak bu tutanaklar, 800’e yakın arşiv belgesinden meydana geliyor.
--spoiler--

ermeni soykırımı yalanlarını tekrarlayan hainlere kapak olsun!...
habertürk karşıt görüş programında sabrına hayran kaldığım tarihçi. ben izlerken bülent uluer'in bıyıklarını yolmak istedim.

antiemperyalizm yabancı düşmanlığıdır dedi çıktı adam .
almanya'da yapılan hocalı katliamı anmalarına katılıp belgeleri ile katliamı anlatan tarihçi doktor.

başbuğ perinçek'in oğludur.
sırtında babasının ağır yükü vardır. yoksa yayınları çok değerlidir. rus arşivleri önemlidir çünkü en nihayetinde ermeni komitacıları sana karşı kullanan bu adamlar.
avrasyacı tarihçi hukukçu akademisyendir. özellikle ermeni tehcirini Türkiye'yi zora sokmak için nasıl kullanıldığını çok iyi açıklamasına rağmen doğu perinçek'in oğlu olmasından dolayı sesi yeterince duyulmamaktadır.
https://wwturkiye.org/sta...cu-mehmet-emin-resulzade/