bugün

elemanı düşünen kişidir, bu hareketi yapıyorum.
Benimdir o. Hele de bir bayram arifesi lcw ye gitmişsem otomatiğe bağlamış çalışanları görünce içim acır.
Muhtemelen emekçi bir aileden geldiğini düşündüğüm kibar, ahlaklı insan kişisidir. Hala var mı böyle insanlar dedirten türdendir.
Soyları tehlike altında olduğunu düşündüğüm insan çeşididir.
aile terbiyesini tam manasıyla almış insanın dibidir.
konu çalışanlara acıyıp acımamak değil , ordaki çalışan insansanlarla hiç bir farkınız yok , biraz medeniyet gördüysen zaten katlanıp konulmalıdır.
hiç olmadı yine döner aynı yere götürür bırakırım. ezik miyim ben.
Mal mağaza çalışanlarının katlamasini begenmeyip tekrar katladıgını görünce kufreden insandir.
herkes aldığı kıyafeti katlayıp koyarsa ordaki elemanlar işinden olur. aynı self servis restoranlarda olduğu gibi.
bence dağıtın dağıtabildiğiniz kadar.
Düşünceli insandır. Kendi eziyetini başkasının çekmesine gönlü el vermiyodur.
Güzel insandır.
aile terbiyesini tam manasıyla almış insanın dibidir.
benim gibi insandır.
düzenli olarak yaptığımdır.
bende katlıyorum lakin elime yüzüme bulaştırıyorum ama elimden geleni yapıyorum dedirten durum.
önemli olan niyettir herkes profesyonelce katlayacak diye bir şey yok yani değil mi ama ?

ayrıca denenip de beğenilmeyen giysileri kabinlerde bırakmayalım bir iyilik yapacağız bari tam yapalım dedirten işçileri, emekçileri düşünme hali.
Daha önce mağaza da çalışmış olabilir.
Benim. Daha önce ümraniye gibi bir insan ambarında, mağazada çalıştığım ve özenle katlayıp yerine koyduğum kıyafetleri dağıtan (sırf dağıtan yani, alıcı olmayan) ve benden küfür yiyenleri hatırladıkça bunu yaparım. Hatta girdiğim magazalarda kendi dağıtmadığım kıyafetleri bile katlamışlığım vardır.
benim efem. elimden geldiğince katlamaya çalışırım pek başarı olmasam da çalışanların birazcıkta olsa yüklerini azaltmaya çalışırım.
bu benimdir. akşama kadar yorulan çalışanlara bir nebze katkım olsun isteğidir, vicdandan gelir.
anlamı olmayan durum. o mağazanın çalışanının işi ne? böyle bir duyarlılık gereksizdir. topluma yaranma çabasıdır. terbiyesizliktir.
yapmacık
dıştan iyi gözükmeye çalışan ciğeri 5 para etmez insandır.
Bir tezgahtar olarak, müşterilerden standı inci gibi yapmasını istemiyoruz. Yeter ki en alttakini çekip, hepsini bozduktan sonra ay bu ne böyle, diyip gitmeyin. Kibarlık amaçlı bir düzeltme belirtisi gösterseniz kafi. Teşekkürler.
insandır. Pantolon triko katlama konusunda berbat olsam da yaparım bunu. Montu giyer, dener askısına asar fermuarını çekerim.
erkeklerin daha bir özen göstediği durumdur.

kadın insanı herhangi bir şey almayacak olsa dahi o içindeki canavarın kölesi olup o tezgahın amına koyabiliyor hatta anasını sikiyor.

bir erkek canlısı olarak bir şey lazım değilse değil alışveriş merkezine gitmek civarından geçmem, prensibim değil, nefret ederim.

yine hadi lazım oldu gittik diyelim alışverişimin gelmesi lazım, daha ilk dakikada anlarım, genelde ilk gördüğümü beğenip alan biriyim, uğraşmam, uğraştırmayı da sevmem.

bu esnada "pardon bakar mısınız, bu pantolonun 32-32'si var mı" diye sormaktansa kendim ararım, bulur dağıtmadan çıkartırım, dener, olmadıysa katlar yerine koyarım, bilirim orada çalışanların tüm gün dünyalarının sikildiğini, ne gerizekalılarla, ne ukala amcık ağızlılarla uğraştıklarını.

katlayıp yerine koyun, elinize yapışmaz.
baskasinin isini yapan insandir. belki yerli, belki yersizdir bu davranisi.

erkek kardesim, ben ve bir de kiz arkadasim girdik bir magazaya. kardesime kiyafet bakiyoruz. yarim saat filan baktik. oyle pek de dagitmadik aslinda. kiz geldi yanimiza "ablacim fazla dagitmadan bakin" dedi. ablacim derken, hani kardeslere denir ya oyle bir hitap.

onun bu istegi gereksiz bi istekti. cunku bunu yapmak onun "isi". nasil ki ben isimle ilgili her turlu otu boku yapiyorsam, o da bunun isi.

bu sozden sonra kardesim daha bi dikkat eder oldu. kiz arkadasim kiyafetleri oraya buraya atar oldu. (sirf o kiza inat) ben ise ne yapacagimi bilemeden tarafsizca bakmaya devam ettim.

kizlar dagitma konusunda cok daha acimasiz olurken ve ölümüne sacarken kiyafetleri etrafa; "daginik" diye mimlenen erkekler, daha bi ozen gosteriyor sanirim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar