güvenilir, sırtınızı dayayabileceğiniz yazarlardır.

"maçu piçu merdivenleri ne lan?" diye soracak şimdi bazı cahiller.

evet, tarihi inka uygarlığını duymuşsunuzdur, güney amerika'da and dağlarının tepelerinde bu inkaların kurduğu antik bir kent var, doğa harikası.
başlığa sığmadığı için maçu piçu olarak yazdım, aslı machu picchu'dur.
bugün peru ülkesi sınırları içindedir.

işte bu maçu piçu çok dik yamaçlara kurulmuş bir şehir.
tam 2500 metre yükseklikte.

bu şehir öyle dik bir yer ki, çok dik bir merdivenle tırmanılıyor buraya.
eyvallah, tırmanması kolay da, iniş çok sakat.

işte bu iniş sırasında birlikte ineceğiniz insanlar çok güvenilir, sizin de götünüzü kollayacak kapasitede insanlar olmalı.

ben sözlükten şu arkadaşları seçtim;
görsel

merdivenlerden inerken en önde kukla gitsin diye düşündüm.
zira kendisi sözlükte yazmıyor artık, arada bir gelip sonra aylarca kayboluyor, bu yüzden düşerse ilk bu ibne düşsün diyerek en öne bunu koydum.
kukla uyanıktır.
düşerse yalnız gitmez, birinin yakasına, koluna bacağına yapışır illa ki, bu yüzden de kukla'nın hemen arkasına alkolik oldum'u koydum.
adam sözlüğün yüzde 98'i ile kavgalı, kukla ile birlikte düşerse kimse "neden düştü" demez.

onların hemen arkasına otuzluk teyze'yi yerleştirdim.
kendisi narin bir insan, inerken tökezlerse falan alkolik oldum'a çarpsın ki düşmesin, zaten onun arkasına da kalasnikov kardeşimi yerleştirdim, öyle bir şey olursa otuzluk teyzeyi tutsun, düşmesine izin vermesin.

eh tahmin edeceğiniz üzre en arka iki sırada titanik ile ben varız.
bu öndekilere "siz önden gidin, biz grubu gözlemler uyarı yaparız" diyerek en arkada kaldık.

işte böyle.
yola çıkacağınız, maceraya adım atacağınız insanlar güvenilir olmalı. bu çok önemli.

hayırlı maçu piçular, selam ve tupac amaru ile...
yeterli oyromun olmasi halinde (bkz: ben) simdi baslasam bes sene sonraki tura yetisirim herhal.
Ben gelirim valla her zaman merak ederim doğanın gizemlerini. Oradan düşüp elimizi ayağımızı kırmasak bari.
otuzluk hanım benimdir. lütfen düşerse tutmayın ben tutazağim. huhuuu otuzluk haniim sesime geliniz lutfeen.
Peşin peşin otuzluk olanı aşağı atalım, o kezbanla o yol bitmez. Umarım yolda bi yerlerde tekel bayi vardır.
Valla merdiven falan bilmem ben. Her gün iş çıkışı istanbul yolundan şentepeye tırmanıyorum. Hani şu ankaranın neresinden bakarsanız bakın gördüğünüz o telsiz direklerinin oraya. Tam olarak iki bin dokuz yüz seksen beş metre. Maçu piçu ipnetorlarının merdivenleri bize komaz ama görünen o ki bu ekiple yola çıkılmaz.
sizi bir de haiku merdivenlerine bekleriz teyzelerim amcalarım. hawaii den selamlar.

görsel
(bkz: işkur)
iddaa kuponu gibi macera olur.
iniş değil de yuvarlanacaklar gibi.