bugün

harun yahya'nın evrim teorisini "çökerttiği"* kitaplarında raslayabileceğimiz bir sözdür.
doğru hala maymun var. ama ara formlar da var. forumda başlık sıçıyorlar entry giriyorlar. (bkz: yukarı kesimler)

harun amcayı çağırın ara formlar buraya saklanmış.
ısrarla ve tekrarla bütün cahiller için (bkz: primat)

ayrıca allah'ın kitabındaki ilk emri için (bkz: oku)
sen köyden şehre gelince köy yok mu oluyor? *
evrimi incelemeden, araştırmadan ortaya atılmış bir söylemdir.
(bkz: şimdiki maymunlar halinden çok mu memnun)
evrim konusunda sorulması gereken önemli bir sorudur. madem evrim sürekli. madem evrim adaptasyon sürecine göre işliyor ve mantığı da, kullanılan organ gelişir mantığına dayalı. madem biz maymundan geldik. ozaman;
1-neden hala maymunlar var ?
2-kullanılan organ gelişir mantığına göre, şimdiki maymunlar insana dönüşenlere(!) göre organlarını farklı bir şekilde mi kullanıyorlar?
3-neden halihazırdaki maymunlardan bikaç tanesi daha insana dönüşmüyor ve aramıza yeni insanlar katılmıyor?
4-hani evrim sürekliydi?
5-evrim sürekliliğini yitirdi mi ?
6-sürekliliğini yitirdiyse hayvanlar nasıl adaptasyon sürecini geçirebiliyor?
7-evrimin çok yanlış anlaşıldığının farkındamısınız ?
edit:kıllılar rahatsız.
maymundan geldiğimize inananların cevaplaması gereken soru.
-azizim, duydun mu? gene çökmüş!
-dur yav, azıcık soluklan. ne çökmüş?
-evrim azizim, evrim çökmüş!
-hadi ya, bu kaçıncı çöküşü?

evrim teorisi saçmalığın alasıdır. Ağaçtan ağaca zıplayan ve hayatını o şekilde sürdüren insan topluluklarına henüz rastlanmadı. Tarzan filmi izlemekle olmuyor o işler.
evrimle ilgili yanlış bilinen bir şeydir. evrime göre insanlara en yakın gen haritası maymunlarda vardır. maymunlar insanların akrabalarıdır. bu akrabalık amcaoğlu hala kızı şeklinde değildir. bir nevi gensel akrabalıktır.
birikimli seçilim terklerin devamlı sarf ettiği ibretlik soru.
[http://www.youtube.com/watch?v=83rUhtwM5-w&feature=related ]
sözlükte defalarca konu edilmiş ve defalarca cevapları verilmiş olmasına rağmen, sözde darwinizmin cevap veremediği soru diye ısıtılıp ısıtılıp ortaya bırakılan ahmaksı sorudur.
evrim teorisiyle ilgilenmiyorum nasıl varolduğum nasıl yaratıldığım nerden geldiğim nereye gideceğimden önemli olmadığı için araştırmadım ama şunu biliyorum ki:

evrim teorisi "maymundan gelmek değildir". bir canlı var* maymunlar ve insanlar onun gelişmiş veya gelişememiş hali. bazı salaklarda anlasın diye açıklıyım maymunlar o canlının gelişememiş geri kalmış hali, insanlar gelişmiş gelişmekte olan hali.

sürekli gelişiyoruz artık suratımız maymuna benzemiyor*.
daha uzun yaşıyoruz.
apandist denilen organı artık kullanmıyoruz. *
insanlar hala vesaire.

araştırmadan etmeden gelip ne maymunu ne maymunu diye ağlamayın cahil herifler.

Teori saçmamı değil mi gerçek mi değil mi? hiç umrumda değil nerden geldiğime değil nereye gideceğime bakıyorum.

(bkz: Desteklemediği teoriyi savunmak) değilde en azından cahillere sen sus demekti amacım.
evrim teorisinin çürütülecek milyon yönü vardır. zaten adı üzerinde sadece bir teoridir. ama google'dan aratıp üstelik arattığını bile okumadan bunları yazabilen insanları gördükçe de darwin'e inanasım gelmiyor değil. evrim teorisinde insanlar maymundan gelir denmez sadece ortak atadan geldiği savunulur. yani o yüzden teoriye göre insan maymundan gelmiştir o halde maymun niye hala var sorusunu sormak tamamen cahilliktendir.
bundan 50.000 yıl önceki insanları görmüş olsaydık eğer, belki de maymundan gelmiş olmayı tercih edebilirdik. işin latifesi bir yana, maymunlar diğer canlılar arasında bize en yakın olanıdır. ortak atadan türemişizdir. tür olarak tabi! en baştaki latife kısmında ise ciddi bir taraf elbette vardır, çünkü 50.000 yıl önceki insanla şimdi ki insan çok farklıdır!
onlar daha gelemediler diye cevaplanası soru. işin özü din için: 'tanrı nın her şeye gücü yetiyorsa neden melekler var?' sorusunu sormak kadar aptalcadır..
bu işlerle uğraşanların sonu düşünüldüğünde yazar hakkında endişelenmemek elde değildir.
(bkz: kedi canını senin) (bkz: harun yahya)
7-10 yaş arasındaki velet sorusu.
öncelikle nedense söyleme gereği hissettim bilmiyorum ama bu teoriyi incelemekle uzun vakit harcamama rağmen pek mantıklı gelmedi. neyse ama bu tarz söylemler bu iş ile ilgilenen bilim adamlarına yapılan ciddiyetsizlik olsa gerek. zaten dikkate de alacaklarını sanmıyorum. Bu arada sorunun cevabını merak edenler merek içgüdüsünün sonucu olan araştırma yetisine de sahip olsalar hazıra konmayı beklemeseler yada illa birilerini gt etmek istemeseler eminim sonucunda vardıkları bilgiyi yorumlayıp anlama kapasitesine de sahip olacaklardır.
(bkz: evrim ile ilgili soru sorulduğunda araştır denmesi)
şimdi bu soru bile başlı başına bize "neden hala maymunlar var"ın cevabı niteliğinde aslında. neden? çünkü soru şeklinde başlık açmak formata aykırı. demek ki aramızda halen daha düşünsel evrimini tamamlayamamış primatlar var. ha bi de bu okuma yazma biliyor. sorduğu sorulardan evrim hakkında kitap okumamış olduğu ve kulaktan dolma yarım yamalak bilgilerle sözümona çakallık yapmaya kalkmış.

"neden halihazırdaki maymunlardan bikaç tanesi daha insana dönüşmüyor ve aramıza yeni insanlar katılmıyor?" gibi bir sorunun da cevabı yine sende gizli. çünkü halihazırdaki maymunlardan biri sensin. ve insana dönüşmüşsün. evrimin en büyük kanıtısın ama farkında değilsin. yine de insanların arasına hoş geldin.
konu hakkında pek bilgim yok evrime de inanmıyorum ama binlerce evrime inanan insan var bu kadar basit sorularla çürütülebilseydi bu teori bana kalmazdı bu iş diye düşünebilmeli ve önce araştırabilmeli insan.
evrime inanmayan herkesi gerizekalı gibi gösteren sorulardan biri. sonra da yeni nesil "lan bunlar ne kadar aptal, demek ki evrim gerçekten var." diyecek...

ya okuyun ya da kendinizi frenleyin.
- topraktan yaratıldık ise neden hala toprak var? hem de çeşit çeşit ya da çamur. (mahalle kahvehanesinden durum analizi)

maymundan gelmeyi anlayamadım ben. ne lan bu pazara mı gidip geldin? pazardan geldim ama hala pazar var mına koyim! niye var lan pazar hala geldik işte!
güncel Önemli Başlıklar