bugün

aşırı derecede kuzenimin yavuklusuna benzettiğim, "Bence 23 yaşında" denildiğini duyduğum (Bilmeyenler için: Adam 67 doğumlu), karizma abidesi adam. Oyunculuğu -özellikle salak taklidi- güzeldir. Dizisi Joey oldukça güzeldir, rahatça izlenilebilir.
charlies angels ta görmüştük kendilerini.
(bkz: episodes)
(bkz: #10464865)
friends adlı dizide kendisine aşık olduğum kişi. bir çok duyguya mükemmel biçimde hakim ve harika betimliyor. Matthew Perry' nin yaşamış olduğu uyuşturucu problemi nedeniyle rolü azalmasına ve esprilerin önemli bir kaynağının eksilmiş olmasına rağmen dizide Joey' in daha etkin hale gelmesiyle dizi bambaşka bir boyuta geçiyor ve bana göre daha zevkli bir hale geliyor.

fazlasıyla yakışıklı ve sexy bir adam.
"ben seçmelere rachel olmak için girmiştim, ama onlar çok fazla penis var diye düşündüler."

http://d24w6bsrhbeh9d.clo...et/photo/a3Y1NV8_700b.jpg
güldürmesi için konuşmasına gerek kalmayan adam.
Gençlik fotoğraflarına bakınca derin bir hüzne kapıldığım Joey karakterinden kurtulamayan oyuncu. Hatta bu adamın yaşlanması depresyona soktu beni.
jeremy clarkson'ın yediği boklar yüzünden kapı önüne konmasıyla tüm sunucu kadrosu değişen top gear'ın yeni sunucularından biri.
(d. 25 Temmuz 1967, Massachusetts), televizyon dizisi Friends'teki Joey Tribbiani rolüyle tanınan ABD'li aktördür. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce modellik yaptı. Sonra Levi's, Coca-Cola, Doritos und Heinz Ketchup gibi firmaların reklam filmlerinde oynayarak başarı sağladı. 1990'ların başında Married with Children dizisinde Cristina Applegate'in canlandırdığı Kelly Bundy karakterinin erkek arkadaşlarından birini oynadı. 1994'te başlayan ve 10 yıl süren Friends dizisindeki rolüyle, özellikle ABD olmak üzere tüm dünyada sevildi. LeBlanc aynı zamanda Lost in Space, Charlie's Angels ve Charlie's Angels: Full Throttle gibi Hollywood filmlerinde de rol aldı.

Matt Le Blanc son olarak 2011 yılında başlayan Showtime kanalında yayınlanan Episodes dizisinde oynamaktadır.

2004 ile 2006 arasında Friends'deki karakterine dayanan Joey adlı kendi sitcom dizisinde rol almaktadır.

LeBlanc, 3 Mayıs 2003'te uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı Mellissa McKnight ile evlendi ve çiftin birlikte 8 Şubat 2004'te Marina Pearl LeBlanc ismini verdikleri bir kızları oldu. Çift 2006 yılında boşandı.Matt LeBlanc 2012 de Golden Globe ödülünü kazanmııştır

https://tr.wikipedia.org/wiki/Matt_LeBlanc
Tam adı matthew steven leblanc olan, 25 temmuz 1967 doğumlu fransız/italyan karışımı melez oyuncu. Şu ana kadar 30 yapımda yer almıştır, oyunculuğu kadar sesi de güzeldir. 40 yaş sonrası erken çökenlerden, gençlik başka tabi görsel

Kendisini joey tribbiani karakteri ile tanımıştım görsel sayesinde friends'i izlemiştim. Sonra lost in space filminde görünce çok mutlu olmuştum görsel
Daha sonra çarlinin melekleri filminde rastlamıştım, sırf onun için reform school girl filmini izlemiştim *