bugün

yeni bir showtime komedisi. başrolünde matt leblanc kendisini oynayacakmış.
matt leblanc'ın dün gece ilk bölümü yayınlanmış yeni dizisi. joey ile gelen hezimetin üstüne tuz biber mi olacak yoksa üstünü mü örtecek göreceğiz.

bu arada leblanc'ın saçlarına aklar düşmüş. eski şapşallığı pek kalmamış.
bu yıl matt le blanc'a altın küre komedi türü en iyi erkek oyuncu dalında altın küre kazandırmış başarılı dizidir.
joey her ne kadar tutmamış olsa da bu demek değildir ki o dizi kötüydü. episodes'ta da gördüğümüz gibi dizi sektörünün ciddi bir eleştirisi var ve bu emin olun hiç kimse atlanmadan yapılmış. +18 uyarısı olması seks ve küfürlü sahnelerin varoluşundan. konu yavaş akıyor. gülme efekti yok. sit-com zaten denemez çünkü açık alan komedisi. ilk sezonu 7 bölüm. ikincisi ise 9. british aksanı sevmeyenleri irrite edebilir. joey'i özleyenleri ise çooook sevindirebilir işte bu yüzden spoiler vermiyor, detaya girmiyor, sadece izlemenizi tavsiye ediyorum.
6 ön plana çıkan karakterin birbirleriyle kaç farklı şekilde seks yapabileceğini anlatan, kimin eli kimin götünde belli olmayan sağlam komedi dizisi.
şov dünyasını çok güzel özetlemiş bir komedi ve kara mizah dizisi. kara mizahın biraz ağır bastığını belirtmekte fayda var. ama yinede bu durum izlemesi çok keyifli bir dizi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ayrıca dizinin çok sağlam bir mizah anlayışı olduğu için sürekli çarpık ilişkileri konu alması ve her iki dakika da bir küfür edilmesi fazla sırıtmıyor. sözün özü akıllıca kurgulanmış güzel bir yapım.
sessiz sedasız 4. mevsimini açmış dizi.

3 mevsim boyunca hakkında yalnızca 5 yazı yazılmış olması dizinin değil sözlük'ün kötülüğündendir.
4.sezonunda yine yardıran dizidir.

--spoiler--
http://i.hizliresim.com/BRbRVM.jpg
--spoiler--
joey'in gerçek hayatta da joey olduğunu bizlere gösteren dizidir.
3. sezonuna kadar güzel ilerleyen dizidir. 3. sezona bugün başlıyorum. Matt LeBlanc, iyi iş çıkarmış. Aldığı kilolar, saçları beyazlamış ve biraz saç kaybı onu joey'den pek uzaklaştırmamış. Gerçi kendisi Joey'den çok fazla kurtulamıyor bence. Oynadığı roller bir süre sonra Joey'i çağrıştırıyor.
Bu diziye başlayanların yüzde 90 ı Matt leblanc faktörü sayesinde diziye başlar ve dizinin kalitesi sayesinde izlemeye devam eder.
5. Sezonun tarihi hala açıklanmayan dizidir. En son bölüm mart 2015 te çıktı. Adamlar 2 yıl tatil yapacak herhalde.
friends izleyip de boşluğa düşmüş olan şahısların önce "joey" dizisini bitirip (2 sezon) sonra başlamaları gereken dizidir. matt leblanc i barındırması diziyi izlememe sebep olurken senaryo ve karakterler diziye beni bağlamıştır.
5. Sezonu sabırsızlıkla beklenen dizi. Sean büyük gavatsın ama yine de seviyorum seni.