bugün

tipik bir ergen öğrenci söylemi. ama her istediğimiz olmuyor azizim.

(bkz: cuma ya kalsa)
(bkz: karakökler kovalasın seni)
(bkz: can-ı gönülden istemek)
(bkz: x ve y den yine de kurtulamazsın diyorum)
(bkz: ne oldi rengin soldi)
(bkz: çok şükür yayından kalkan boktan diziler)
yeni nesıl liselilerin matematik sınavından çıktıktan sonra, facebookta paylaştığı tipik ileti.
kaderinde varsa tecavüze uğramak çırpınmayı bırakta zevk almaya bak.

çalış çalış seversin.
"sevgili matematik, artık büyü ve kendi problemlerini kendin çöz"

facebook özlü sözünü hatırlatmıştır.
matematik ölmez öldürür.
ondan dolayı;
(bkz: boşuna heveslenmemeli).
Her matematik sınavı öncesi/sonrası, matematik manyakları hariç, hemen her öğrencinin hayatında, mutlaka bir kere ettiği duadır.

Lakin bu matematik denen şey 9 canlıdır.
matematik aşktır.
ispat: x^2 + ((5y / 4) - sqrt(abs(x)))^2 = 1
analitik düzlemde çizin görün efenim.
küllerinden yeniden doğacaktır zira,* sonsuzdur..
Bugun sizin iphone'unuz dokunmanizi algiliyorsa bu matematik sayesindedir.

Ya da camasir makineniz, ya da donerek calisan herhangi bir esyaniz varsa bu logaritma dolayisiyla matematik sayesindedir.

Sen bugun bilgisayarinda bf3 oynuyorsan bu da matematigin sayesindedir.

Burdan matematigi kotuleyip daha sonra onun nimetlerinden yararlanmak da ayri bir piskinliktir.
matematik bölümü ya da mühendislik öğrencilerinin söylediği klasik cümledir.
içlerinde benim de bir zamanlar bulunduğum sözel öğrencilerinin söylemi. ya da kpss gibi bir dert olduğu için çoğu Türkçe, sosyal, edebiyat vb. öğretmen adaylarının söylemi(içlerinde yine bulunmaktan gurur duyuyorum.)
Ya matematik ölsun yada ben öleyim.Sozelci olarak 5 neti gecemiyorum sanırım gerizekaliyim kabullendim bunu evet.
Kaç neti geçemediğinizi ifade edebilmek için matematiğe ihtiyacınız var küçük hanım.
matematiğin ölmesinin imkansız olduğu konjonktürel dünya da senin ölmen daha kolay.

hatta öldüğünde bile 1.75 metreye 5 metre bir mezar kazacaklar dikdörtgenden alan hesapla.
derinliği de 1.5 oluyor. onu da katarsan hacmini de bulursun.
öldüğünde seni yıkamak için kullanılan suyun litresi bile matematiksel ifade ediliyor. bu sebeple sen kendini öldür ya da matematiğe çalış zor değil bence.
matematiği öldürmek mümkün olsaydı eğer Öldürürdüm onu, daha doğmadan..
Mümkün olsa idi ondan kurtulmak..
tüm imam hatip' lilerin en büyük dileği.

not: ya imam hatipleri kapatacaksınız, ya matematiği kaldıracaksınız.
bence 10 tl' lerin arkasında bulunan matematikçi cahit arf' ın resmini kaldırın,
cüpbeli ahmedin resmini koyun. çok şık olur. yalnız muhteremin bir yanına rüya gösteren terlik resmi,
diğer yanına şişelenmiş deve sidiği resmi koymayı unutmayın.

a evladım ne demeye eksiledin, içtiğin deve sidiği " pastörize " edilmediyse suç benim mi ?
Normal kabul edebileceğimiz herhangi bir kişinin tutarlı bir biçimde böyle bir önermede bulunmaması beklenirken, önermenin kendisinin mantıksal bir çelişki bildirmemesi durumu...

(bkz: moore paradoksu)

An itibariyle önerme hayata geçmiştir ve paradoks ortadan kalkmalıdır.
güncel Önemli Başlıklar