bugün

Aşırıya kaçıldığı vakit ortaya çıkabilecek zararlardır.

Şöyle ki:

1) insanı yanlızlığa alıştırması.

2) Yaparken kurulan hayallerin bir yerden sonra tatmin etmemesi ve sapıkça hayaller kurulmasına yol açması.

3) iradesini cinsel organının eline vermesi sonucu -istisnasız- her gördüğü kadını cinsel obje olarak görmesi.

4) Cinsel organda tahribat.

5) ilerleyen yaşlarda erken boşalma.

6) Evlilikte cinsel ilişkiye karşı soğukluk ve masturbasyonu tercih. (Her iki cinsiyet için de geçerlidir.)

7) Aşırı yapılmasından doğan alışkanlık ve bunun doğurduğu "zevk alamama" sebebiyle farklı yol ve yöntemlere başvurma. * * * *

8) Toplumun yargılarına karşı hassas olan bayanlar için, kızlık zarını yırtma ihtimali.

Aşırıya kaçılmasa da "günah" olduğu yanılgısı sonucu duyulan vicdan azabı ve sonuçta "dinden soğuma".

(bkz: masturbasyonun günah olduğu yanılgısı)
pişmanlık.

(bkz: 31 den sonra çöken pişmanlık duygusu)
aşırı yapıldığı takdirde fiziksel yorgunluk verir.
yüzde sivilce çıkarması, boyun uzamaması, gözlerin bozluması gibi zaraları yoktur, tamamen hurafedir.
çok yapılırsa su faturası yüksek gelir.
milyonlarca doğmayacak çocuk.
(bkz: nasır) *
(bkz: bel ağrısı)
(bkz: er kişi kendinden bilir işi)
yokluğunda kendini özletmesi. adam akıllı sex hayatınız olduğunda, kendini özletiyor, yapmayı gururunuza yediremiyorsunuz ilk başta, sonra çekince dilediğin pozisyon, hatunu hayal ederek 31' ini. kendi kendime yetiyorum, hatuna bu kadar emek vermeye ne gerek var diyip gönderiyorsunuz hayatınızdan. 2 ay sonra testesteron seviyesi normale dönünce, elinizde koca bi' sik, öyle kalıyorsunuz işte. müstahak bana .mınısikim gidiyim redtube ile ilişki yaşayayım. bunu hakediyorum ben bu kafayla. 1 değil 2 değil yaptığım mallık.
uzmanların dediğine göre haftada 3 defadan fazla mastürbasyon yapmak 2 önemli hastalığa sebep oluyormuş. Birincisi unutkanlık, ikincisi de..... Neydi ya ?
(bkz: erken duşalma)
çok kötüdür;

http://3.bp.blogspot.com/...%B6l%C3%BCyordu_35850.jpg
yorgunluk yapması
vücud direncinin düşmesi
protein ve vitamin kaybına bağlı zayıflama.
çok fazla mastürbasyon yapanların pek tabii ki cinsel hayatlarında sorunlar olduğunu duymuştum. ha derseniz ki; ulan pezevenk emin değilsen ne diye yazıyorsun, eyvallah.
çok derine inersen kızlığın gitmesi.
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: şaka lan şaka)
çok fazla yapıldığı takdirde merkezi sinir sistemini de etkilemesi bu zararlardan biridir.
güncel Önemli Başlıklar