bugün

bir cesit amerikan ickisi. pek bir halta benzemese de sarhos olmiyim ama yine de bir seyler iciyim ickisidir.
bir silah markasi. turkiye'de en cok tutmus urunu martin tufegidir.
Reklamında George Clooney nin ugrunda esmer bir hatun ve yatından vazgeçiren benim için bir damla rakıdan daha degersiz amerikan ickisi
bianco ve black versiyonları bulunan kürdana geçirilmiş yeşil zeytinle süper tada ulaşan, %18i alkol olan içecek.
maksat muhabbet ve arkadaşı gece klübünde , bundan yıllar önce sinemada izledikleri filmdeki bir sahneyi hatırlarlar.
sahnede adam karizmatik bir şekilde "bana bir martini" der. garson,hayatında martini görmemiş maksat muhabbet'in arkadaşının yanına yaklaşır.

+arkadaşlar ne içersiniz.
-bana bir martini.
+zeytin aroması istermisiniz?
-höööö

kısaca, martini zeytin ile içilen, fazla sert olmayan dandik sayılabilecek bir içkidir.
sex and the city nin carrie'sinin her girdiği mekanda içtiği içecek ayrıca.
(bkz: vanillasky)
(bkz: make no wars but martinis) hayatın anlamı.
portakal kabuğu , cin ve vermutla yapılan içki.
one flew over the cuckoos nest'te danny de vito'nun oynadığı, ileri derecede kendine güvensiz ve gene ileri derecede utangaç karakter.
%15-18 arası alkol içermektedir. lezizdir.
evde tüketilmesinin dışarda tüketilmesine oranla bütçeye katkısının tartışılmaz olduğu, içimi keyifli, leziz içkidir.
debreli hasanın drama köprüsünde attığı silahtır.
şişesinin arkasındaki kadeh resminde, limonb ve buzla tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
aşırı buz ve limonla tadı meybuzu andıran, aşırı şekerli olan içimi rahat bir içkidir.
sanıldığının aksine amerikan değil italyan içkisidir. hatta martini adını içkiyi üreten martini firmasından alır. bu şirketin yönetim merkezi torino'dadır.
bianco ile hayatın tadını tadabileceğiniz süper ötesi içki. şimdi efendim bu martini denen içki aperatif bir içecektir. yüksek alkollü değildir yani. içtiğinizde alkol tadı da vermez. birayı bile içemeyenler çok rahatlıkla bir kola gibi içebilirler. alkolden anlayanlar ise bir şişeyi tek başına yuvarlasalar bile hiçbirşey olmaz. birkaç çeşidi vardır.
(bkz: martini bianco)
(bkz: martini dry)
(bkz: martini rosso)
(bkz: martini rose)

beverly hills varisi kibar küçücük kadehde, buz ve limon ilave edilerek içilir. yeşil zeytin atılır içine. tadına doyum olmadan içilir. ispanya ve italya'da yaklaşık fiyatı 5-7avrodur. türkiyede barda kadehi yaklaşık 15ytldir. ebesinin...

büdüt: bianco dışındakiler işe yaramazlar. bianco ise serinin şımarık çocuğudur. doyulmaz tadına.
(bkz: arda nın 650 bin liralık yeni aston martini si)
cin ve vermudun karıştırıldığı kokteyl çeşidi. aynı zamanda da italyan bir vermut üreticisidir.
içimi rahat olan bir vermut. aynı zamanda keyif içkisi kategorimde viskiden sonra 2. sıraya layık görmekteyim kendisini.
hasan'ın atması beklenen.

(bkz: drama köprüsü)
lokum gibi bir içki.
(bkz: easygoing)
free shop'larda 100cl'lik şişesi 9 euro! olan güzellik. marketlerimizde 75cl'dir şişeleri ve 46 tl civarıdır. vergiye gel!
1-kokteyl adı vermut ve cinle yapılır hassosu ama votkayla da fena değildir, vermutun oranı iyi ayarlanmassa bskime benzemez.
2-italyan bir vermut markası.
çalkalanmışıyla karıştırılmışı arasında gerçekten fark vardır;deneyin.