bugün

müthiş müzik yapıyor, eğleniyor eğlendiriyor, eğlendirirken hüzünlendiriyorlar. ne de olsa karadenizliler...
yaptıklarına karadeniz'i de katan grup. ilk defa dinledim. başarılı müzik yapıyorlar gerçekten. başarıları daim olsun.
inanılmaz güzel müzik yapan karadenizli grup. anadolu kültürünü ve müziğini avrupa da temsil etmesi gereken kaliteli müzik yapan gruptur.
kocaeli yi sık sık ziyaret eden* ayrıca davulcusunun izmit de bir bar da performans sergilediği grup.
daha önce nasıl oldu da tanıyamadım diye kendime hayıflandığım memleketimin etniğini sırtlanmış grup, gurur duyduk kendileriyle...
an itibariyle okanın medya kralına konuk olmuş arka arkaya 3 parça söyleyip sosyal içerikli mesajını da verdikten sonrada hooop uçan grup.
az önce disko kralına çıkan ve "iyiymiş bunlar ya" dedirten grup.
disko kralı nda performansıyla büyüleyen grup.
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=Y0myCt1qNek)
topraam yolun açık olsun. hayde berepe siya siya.
rock tatilinde sahne alan gruptur. onları dinlemeyip tuborg alanında arkadaşlarımla geyik yapmayı tercih ettiğim için hala pişmanım.
bir an önce "kazim koyuncu görünüsünden" kurtulmalari lazim, ne bileyim vokalist eleman gitsin bir ense trasi falan olsun. türkiye nin bu tür "anadolu rock" dedigimiz gruplara ihtiyaci var. en azindan müzik birlestirsin dogu ile batiyi. poltikacilarin yapamayacagi cok kesin cünkü.

bu arada büyük insan kazim koyuncu yu rahmetle aniyoruz bu vesile ile.

topragin bol olsun be canim.
kaliteli iş yapan bir grup daha. vokal korhan özyıldız hem ses hem de yüz olarak kazım koyuncu'ya çok benziyor ve sanki kazım koyuncu'yu tekrar yaşatıyor. albümlerindeki özellikle deda, gyuliçkimi ve marsis dağı şarkıları mükemmel, canlı performansları süper olan, mutlaka dinlenmesi gereken bir grup. *
ilk defa dün disko kralında gördüğüm ve vokalisti görüp bide sesini duyunca tüylerimi diken diken eden gruptur. kazım koyuncuyu hatırlattıkları için ayrıca teşekkürler, bir nevi hasret giderdik, müzik de gayet başarılı, yolunuz açık olsun!
kendi deyimleriyle ''karadeniz'in içinden gelenler ve içinden karadeniz gelenler'' olan grup..
dinlerken buram buram kazım koyuncu'yu hatırlatan grup. kaliteli karadeniz müziği ve kazım koyuncu'nun sesine benzeyen bir vokal.
hatta hatta 9 ocak 2010 itibariyle ankara telwe'de sahne alacaklar.
ankara telwe performance hall'deki konserlerinde sahneye biraz geç çıkan ama yaptıkları müzikle hem ruhun hem de kulakların pasını silen gruptur. tekrar konserleri olsa tekrar gidilesidir. marsis dağı ve deda 'yı canlı dinlemek ayrı bir keyiftir.
Aradığımız 'Karadeniz' i tekrardan bulmamızı sağlamış gruptur. Kazım Koyuncu'nun yolundan emin adımlarla ilermektedirler. Bu kaliteyle yıllarca birarada devam edeceklerini umuyorum.
Kapıya sandaliye, bakışlarından belli, kolbastı gibi seyirciyi coşturan türküleri vardır. gerçi dünden hazır coşmaya.ben yazarken coşuyorum.

albümün kapağındaki radroaktive işareti de karadenizdeki radrasyonlu çaylardan öldüğünü düşündükleri insanlar için konulmuştur. güzel bir tepkidir.
sağlam bir karadeniz grubudur. dinlemekten büyük keyif aldığımdır.
(bkz: marsis dağı)
marsis dağı adlı anonim türküye getirdikleri yorum gayet güzeldir. şarkıyı biraz rock birazda karadeniz havasına sokmuşlar gayet güzel olmuş ellerine saglık.
http://www.youtube.com/watch?v=ev5bfor5R4k
marsis dağı adlı şarkılarıyla dinlenesi grup.
ilk kez geçen yıl disko kralında denk geldiğim muhteşem grup. kaliteli müziğin nasıl yapıldığını bizlere bir kez daha gösteren gençlere sonsuz teşekkürler.
türkiyeyi eurovision da temsil etmesi gereken başarılı rock grubu.*
kazım koyuncu'yu hatırlatan soliste sahip grup.
devrim stadında vermiş oldukları konser sırasında bizi bizden alıp karadeniz'in tüm coğrafyasına götüren grup.