bugün

bir dönem tercih sırasında tüm sözlüklerde hakkında neler yazıldığını okuduğum canım okulumdur. Üzerinden tam 4 sene geçmiştir Marmara iletişim'den mezun olalı. özlenilmiştir.
kendi mensubu ağlamıyorken bize bok yemek düşer bence..

işte yurdum akademisyen profili..

davardan tek farkları iki ayak üzerinde olmaları..

bizim ülkemizde üniversite adı verilen kurumların esasen yüksek meslek lisesi olduğunun kanıtıdır..

müfredatı fln versinler ellerine yeterli..

üniversite bu ülke insanının neyine?
Okuyan ya da yakınlarda mezun olmuş olan varsa mesaj atabilir mi, mevzu derin.
ergenliğimde mırc sohbetlerin de karşı cinse yalandan söylediğim fakülte...
Hangi okulla bağlantım olduysa birilerine peşkeş çekiliyor. Önce mimar Sinan, şimdi marmara iletişim.

Şu üniversiteleri ikitelli'ye, gebze'ye, sarıgazi'ye dilan taşıyın da hepimiz rahat edelim.

Eğitim, öğretim dahil üretimle ilgili herhangi bir alanı bu kadar değersiz gören bakışaçısını destekleyen tüm insanlar eserini seyretsin şimdi. Ya da 2 sene bekleyin rezidansları izlersiniz.

Sıkıyorsa milletin bahçesi yap orayı.
Şimdi efendim bu fakülte, Bahçelievler'e taşınmak için güzel bir düzenleme yapsın diye oradaki arazisini TOKi'ye devrediyor. Ve "büyük bir aksilik olmazsa", Haziran ayında bu kampüse taşınmayı planlıyor.

Sonra "o büyük aksilik" gerçekleşiyor ve TOKi araziyi TÜRGEV'e bağışlıyor. Peki Türgev'in üyeleri kimler? TÜRGEV Yönetim Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı ve aynı zamanda bakan Berat Albayrak'ın eşi olan Esra Albayrak ve "başörtüsü mağduriyetiyle" dönemin başbakanı Erdoğan'ın gündeme getirdiği ve Dekan Cengiz Anık'ın Dekan Yardımcılığı'na atadığı Kübra Güran Yiğitbaşı var...

Yani iktidar çocuklarına peşkeş çekilen bir arazi...ne kadar da sevimli değil mi?

Peki ortada kalan fakülte ne yapacak bu saatten sonra? Zaman kısıtlı olduğu için Göztepe'deki boş dersliklerde eğitim(?) vermeyi planlıyor yönetim. Akademik kadroya da prefabrik yapı yapmayı düşünüyorlar.

insanın içinden o %50'ye yazıklar olsun demek bile gelmiyor artık.
Kampüsü toki tarafından yavaştan düzenlemeye alınmış olan fakültedir. Bu yönlü nişantaşı kampüsünde son senesini geçirmekte olan fakültedir fakat göztepede yapılan yeni binalara mı taşınacağı ve taşınırsa ne zaman taşınacağı hala belirsiz.
ikinci dönem taşınması bile gündemde.
Marmara üniversitesi'nde bir fakültedir.

Burada okuyan biri varsa bana ulaşabilir mi?
moral kelimesini yazamayan adamların üniversite okuduğunu gösteren fakülte. fani hayat, yalan dünya. seninle kavgam hiçbir zaman bitmeyecek amına kodumun.
Yorumların çoğunun kötü olmasına anlam veremiyorum. 3 sene önce bu sözlüğe bakarak morelim bozulmuştu ama burada okumak ayrıcalıktır. Marmara Medya Merkezi de öğrenciler için büyük bir şanstır. Gelinip, okunalası bir bölüm ve okul
Yorumların çoğunun kötü olmasına anlam veremiyorum. 3 sene önce bu sözlüğe bakarak morelim bozulmuştu ama burada okumak ayrıcalıktır. Marmara Medya Merkezi de öğrenciler için büyük bir şanstır. Gelinip, okunalası bir bölüm ve okul
"Şurayı yeni kazanan bir tanrı kulu yokmu şu sözlükte?" diye sorduran fakülte.
vasat üniversitenin dandik bölümü. işsiz kalma garantisiyle tanınır. yazık.
yıllardır Nişantaşı' ndan taşınacağı söylenen eski okulum, okulumsu
Gelecek yıldan itibaren nişantaşından taşınacak ve maltepede diğer marmara fakülteleriyle birlikte eğitim vermeye çalışacak olan üniversitemsi şey.
Tercih dönemi olduğu için birkaç yazarın eski entrylerimi beğendiğini gördüm. O entrylerimde de bu okulu itin götüne sokmuştum, şimdi de sokuyorum.

Cahil yönetici ve idarecileri seviyorsanız, amacım eğitim değil, teyyibin verdiği aa, iha, trt vb. kadrolardan birine girmek diyorsanız. buyrun yazın.
Hee bir de internet siteleri türedi bunların. Yukarıda bahsettiğim kafadaysanız oralarda da iş bulabilirsiniz. Cihad yapmaya hazırlanırsınız patronlarınızla.
"Kabataşta türbanlı kadının üstüne 50 kişi işedi" haberleri falan yaparsınız. Hurma yersiniz bol bol. neyse.

Tercih yapacak arkadaşlar için bir genel değerlendirme yapayım hemen, tercih rehberiniz earthquake olarak:

Ben bu okula girdiğim yıl eski dekan Ünsal Oskay'ı kaybettik. *
Zaten o yıl yeni gelen dekanlar ile birlikte okulun ağzına sıçma çalışmaları başladı. Sonra en son yusuf geldi hala o var galiba. neyse mühim değil.
Sonracıma, içerideki atölyeler kapatıldı, muhalif öğrenciler fişlendi, okulda sivil polislere oda tahsis edildi, okul bahçesine çevik kuvvet mini karakolu yapıldı ve tüm gün birbirlerine çay ısmarlayıp haybeye çalışmaları sağlandı. salak saçma insanlar hoca diye ders vermeye başladı. (bkz: cemil barlas)
Senelerce marmaraya hizmet vermiş, iletişim konusunda gerçekten bir şeyler yapmaya çalışan öğretim görevlileri okuldan atıldı. Atılamayanlar da hala daha saçma sapan sebeplerden disiplin cezaları alıyor. Kısacası yıllardır saçma hükümet reaksiyonları bu okulda da veriliyor ve muhalif her şey yok edilmeye çalışılıyor.

Ben okula pek gitmedim. Gitmeden yata yata 4 senede mezun oldum. Birkaç yıldır reklam sektöründeyim. Okulun 1. yılındaki insan gibi hocalardan aldığım temel iletişim bilgisiyle sektöre girdim diyebiliriz. Sektör zaten çok cahil. iki üç cümle içinde segmentasyon, proaktif gibi kelimeler kullanın onlara yeter.

Son cümlelerim: yönetmen, senarist, reklamcı, halkla ilişkilerci olmak * veya bunların bilim dallarında uzmanlaşma hayaliniz varsa, başka yerler yazın kardeşlerim. Hayatınıza, sınav için verdiğiniz emeklere yazık. Gidin özel mi okuyorsunuz, ne yapıyorsanız yapın ama burayı yazmayın.

Tercih dönemi bu entryden rahatsız olacak, marmara iletişimin yılmaz savunmacısı yalaklara da bir mesajım var. Ama onlara özel.
Onlar bilmez şimdi. Yıldızın üstüne getirin mouse'u azıcık bekleyin allahın cahilleri. *
nişantaşı yerleşkesinde bulunan okuldur.
sınav zamanı sadece sınavı olan öğrencileri alan okulumsu.

akp döneminde başlayan gençlerden korkmanın farklı bir versiyonu bu.
şöyle bir duyuruyla beni gece gece değişik duygulara sürekleyen mümkünse eski fakültem.

http://iletisim.marmara.e...%9Frencilere%20Duyuru.pdf
evet gençler kimler kazandı bakalım. tercih öncesi kafa şişirenler, tutmadıysa yandınız.
kazanan arkadaşlar mesaj atsın, okulun ilk günü uludağ sözlük masası kuracağım.
bir zamanlar Ünsal Oskay gibi bir efsane isimle anılan okul. Oskay sonrası da, Nurçay Türkoğlu gibi kaliteli hocalarla adından söz ettirdi. Ancak Yusuf Devran isimli samanyolu muhabirinin, okula tepeden atanmasıyla her şey değişti. Nurçay Türkoğlu Adana'ya gitmek zorunda bırakıldı. Cüneyt Akalın, Barış Doster, Nurşen Mazıcı gibi hocaların etkisi azaltıldı. Okula, iletişimin i'sinden anlamayan insanlar dolduruldu. Yüksek lisans ülkücü/islamcı eş dost tayfasıyla doldu taştı. Vakit gazetesi yazarı Ersoy Dede, ülkücü avukatlar derneği yöneticisi ömer sur hoca oldu, daha ne diyeyim.. Kısacası dostlar, okul okulluktan çıktı saadet zinciri halini aldı. iletişim okumak isteyenlere tek diyeceğim, kesinlikle ankara iletişim.
annemler tercih ettirmedi diye 3 ay trip attığım fakülte gerçi iyiki tercih ettirmemişler.
3 ay sonra gideceğim fakültedir. ayrıca bu üniversite de iletişim fakültesini tercih edecekler için zorunlu ingilizce hazırlığı vardır. dersi vermek zorunlu değildir okumanız zorunludur. neyse ki hazırlığı atlattım okuyacaklara şimdiden kolay gelsin.
final dönemi çıkan kavgalar yüzünden öğrencileri sınav saatlerine 1 saat kala almaya başlayan aksi taktirde 2 3 saat dışarda avare avare dolaşmanızı isteyen rezil yüksek öğrenim kurumu. buradan bu fakülteyi tercih edeceklere ufak bir tavsiyem var. gidin harranda okuyun daha memnun kalırsınız. sonra demedi demeyin.
şimdi de "en azımacız darbe 27 mayıs" adı altında, cemaat destekli kulüplerin düzenlendiği bir panele evsahipliği yapıyor.
konuklar da "tam ayarı"nda: mümtaz'er türköne, yıldıray oğur, berat özipek.
bir istanbul üniversitesi iletişim fakültesi değildir.