bugün

aşkım diyorum başka bir şey demiyorum..
majezik diye okuduğum ağrı kesicidir. önemli olan okunuşu değil işlevi.
Ağrı kesme konusunda gerçekten çok iyi olan bir ağrı kesicidir. Öyle üstünde ağrı kesici yazıp da kesemeyenlerden değil yani. Etken maddesi flurbiprofendir. Aşırı kullanımı gastrit ve ülsere yol açabilmektedir. Yine de apranax fort kadar yan etkisi olmadığı için her evde bulunması gerekendir.
diş ağrılarını midenizde bir sıkıntı yoksa en iyi kesebilen ağrı kesici.
midesi rahatsız olanların kullanılmaması gereken ilaç.
diş, sinüzit ve bilimum baş ağrılarının en büyük düşmanı. Aşağılarda pek işe yaramıyor.
alışıldığı vakit yokluğunda leblebi gibi ardı ardına vermidon içilmesine neden olan ilaç.
Issız bir adaya düşülmesi durumunda yanımıza alacağımız üç şeyden biri.

(bkz: at avrat majezik)
30 tablet şeklinde bulunan, reçetesiz satılan etkili bir ağrı kesici.
regl sancılarına süper gelen ilaç. fakat mideyi fena bozuyor. bu sefer de midenizle uğraşıyorsunuz.
mavi renkli ağrı kesici.
o güzel mavisine, ağrıya geçit vermemesine hayran olduğum ilaçtır. tüm ağrı kesiciler saygı duruşuna geçmeli majezik'in önünde. sağol varol dostum benim.
bir saat arayla 2 tane içsem de bir baş ağrımı bile dindiremeyen ilaç.
Bir vermidon degil.
Adilna & Sanovel ilaç Sanayi ve Tic. Şti.'ye bol bol dua etmeme sebep olan ilaçtır.
sr200 lüğü mideye haşat etse de ağrı mağrı bırakmaz.
yokluğunu düşünemediğim munis, şeker gibi bi ilaç. teşbihimin hatası şudur ki, ağırdır da aynı zamanda.
her türlü ağrıyı şıp diye kesen mucize hap.
Reçeteye en sık majezik 200 mg sr tablet seklinde yazılan ilaç. Tok karnına içilir.
(bkz: biliyoruz da konuşuyoruz)
her derde deva mavi küçük hap. diş ağrısını dahi kesebilen ender ilaçlardan bir tanesidir.
reçetesiz de satılan, bağımlısı olduğum yüzyılın icadı.
siddetli agrilara cozum olan ilac.
kuşkusuz her annenin çantasında bulunan ağrı kesicidir. acil durum çağrısıdır. candır.
majezik cana gelip vücut bulsa; kudretinden bütün ağrı kesiciler önünde eğilir tövbe ister.
adet döneminde içilen , majezik varmı dediğinizde sanki prezervatif sormuşcasına herkesin güldüğü ilaçtır. *