yoğun istek üzerine düzenlenmesi planlanan zirvedir. kanal 7 ile olan münasebetim nedeni ile de organizasyon bana düşmektedir sanırım. katılımın ne olacağı merak edilmektedir. duruma göre düzenlenecektir.
hayvan eti yemiş naralarını canlı canlı duymak için kaçınılmaz fırsattır efenim.
gidip kendime eş bulacağım ve evleneceğim zirve... *
sözlük olarak 1 adet çeyrek altınla katılınması gereken zirve . **
hüseyin turan konuk olur, hele bir de acayip hayvanlara benziyirsin'i söylerse canımla kanımla katılacağım zirvedir. *
yılın zirvesi olması muhtemeldir.katılıcak arkadaşlar uludağ sözlük yazan bir pankart kaldırırsa sevinme katsayımız artabilir.
çiğ köfte alıp geleceğim zirvedir.
ota boka el çırpıp, Mahmut abinin yaptığı her espriye güleceğim zirvedir.

(bkz: gülerken dişleri elle kapatma tandansı)
çig köfteyi plastik çatal ile yiyen bir lümpen olarak katılacağım zirvedir.

eğer kafa dengi iki yazar denk gelirse mahmut tuncer'i ikna eder, programdan sonra önce sanat konuşur hemen sonrasında ise hesabına okey bilem oynarız.
halay çekmek için mutlaka gelip, katılacağım zirvedir.

(bkz: nerde o eski halaylar)
zaten iyi aile kızları böyle programlarda bulunur. hatta bir ara toplanak izdivaçada gidelim. elin adamları uzaya gidiyor bizim sözlük nereye gidiyor...
mahmut tuncer'in sözlükçüleri nikah şahidi yapmasıyla sonuçlanabilecek girişimdir. ayrıca sanatın ve sanatçının dostu yazarlar bu programda halk müziği ve arabeskin durumu üzerine tartışmalarda bulunabilirler.

azer bülbül diye bir adam var, biliyor musunuz onu? *
headbang amaçlı katılacağım zirvedir. vizelerin finallerin ortasına konmassa tabi.
giderken ince bulgur kıyma , isot , maydanoz , marul filan da alınması gerekilen zirve. malum her an bir çiğköfte ortamı yaratılabilir.
mahmut tuncer'den de ayar yenip dönülecek zirvedir.
(bkz: ayar manyağı olmak)
çarşamba günü annemlerin altın günündeyiz zirvesi ile devam filmi çekilebilir. fena da olmaz aslında çaylar içilir, pastalar yenir, dantel örnekleri gösterilir, gelmeyen komşuların ve yazarların dedikodusu yapılır güzel olur yani.
sanat felesefecilerinin ve sanat tarihiçilerinin sanat nedir ve sanatçı kime denir üzerine yazdıkları tüm makale ve denemleri hiç sayaraktan, adeta tüm kuramları ve kuralları canlı yayında nietzsche edasıyla çekicimle paraçalayacağım, ahkam keseceğim zirve olacaktır *. beni de yazın lan ben de gelicem o programa. ahha çok eğlenceli olucak çok. ayrıca dağıtılan çiği köfteye plastik çatallarla saldırmak başka bir keyif olsa gerek * *.
stüdyoda otantik hava yaratmak için tavuklar, keçiler besliyordu bu adam yahu. bak şimdi bir tuhaf oldum sözlük.
tek rakibim mahmut tuncer dir.
okan bayülgen*
mahmut tuncer'in albümlerini, hangi yazarın taksitle almak istediğini dile getireceğini görmek istediğim zirve... yürüyün çocuklar biz ekran başından destekliyoruz sizi.*
bu kadar ilgi ve alakayı görünce gerçekten yapılsa mı diye akıllarda soru işareti bırakan zirve. iki senedir var bu zirvenin muhabbeti ama bir türlü gerçekleştirilmedi. çelişkideyim sözlük...
disko kralındaki ayardan sonra ulan mahmut tuncerden ayar falan yersek birdaha kendimize gelemeyiz diyerek endişelendiğim zirvedir.
(bkz: mahmut tuncer vs female demon)
(bkz: maho win)
eğer yeterli talep olursa düzenleyeceğim zirve.
zirvebox'ta yerini almış, yapılıp yapılmayacağı gerçekten merak konusu olan zirvedir.