bugün

(bkz: allah sana daha beter bir ölüm verir inşallah)
böylesi sözler tipik akp zihniyetidir, saygısızlıktır, dikkate alınmamalıdır, bunların iki lafı bir araya getirdiğide pek görülmemiştir.
bazı saftiriklerin "canım ağzından kaçmış, eleştirecek başka bir şey yok mu" diye hafife aldığı açıklamadır. kendilerine iş kazalarında dünya 3ncüsü avrupa 1ncisi olmak başlığını öneriyoruz.
herhalde bu da dil sürçmesi değildir. çalışma bakanının bu kepazelikteki sorumluluğu nedir?
"işte oy verenlerin zihniyeti de ortada.. arkadaş öldü o adamlar öldü alooooo! gereksiz yere boş bir çaba diyorsun. lan başbakanın abartmayın derse bakanın güzel öldüler der tabii! üstüne sen de sıvarsın çamur atmak doğru değil sankiymişmiş çamur at izi kalsın mantığı ile olmaz böyle işlermişmiş... ne o sen de mi prompter kullanıyorsun a be avanak demezler mi adama?

adamlar orada ihmal sonucu can verdiler daha hala ölümün iyisini kötüsünü konuşuyor adamlar, daha hala ama kötü bir şey demedi kiii diye mızmızlanıyorlar. ne halin varsa gör lan!"

diye isyana neden olan açıklamadır efendim.

Edit: Eksilemesen şaşardım zaten.
umarız bu ölümü güzel bulan ömer dinçer adındaki yazacağım yazıların sözlük formatına aykırı olduğu kişi başta olmak üzere hepsi de böyle bir ölümle cehennemin dibini boylarlar.
''Eğer hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünüyorsam , ben bir safım. Eğer düşünmek istemiyorsam bir korkak…ve eğer hiçbir şeyin değişmemesinin benim çıkarıma olacağını düşünüyorsam alçak.''
Fransa'da 1968 yılında yazılan bir duvar yazısı.Peki,ömer dinçer adlı yazacağım yazıların sözlük formatına fazlasıyla aykırı olduğu ve sözlükten şutlanmamı sağlayacak kişilik bu sıfatlardan hangisine kendini yakıştırıyor?
Sanırsam benim kendisine hangi sıfatı yakıştırdığımı anladı. *
ama bakanın hakkını vermek gerekir.çünkü,kendisi sayesinde küfür dağarcığım bayağı gelişti.
(bkz: güzel ölmek)
(bkz: akp zihniyeti)
(bkz: ak partiye oy veren zihniyet)
%47 neler düşünüyor acaba tüm bu rezilliklerden sonra? akıl alır gibi değil gerçekten.
çalışma ve sosyal güvenlik bakanı ömer dinçer'in ''fazla acı çekmeden öldüler'' temalı demecinin en yanlış anlaşılmaya müsait cümlesidir.

maalesefki beklenildiği gibi çoğu yazarlarımız olayı çarpıtarak lafı götten anlama mekanizmasını çalıştırmışlar ne yazıkki.
Hakkında http://www.odatv.com/n.php?n=olumun-en-guzeli-sana-nasip-olsun-omer-2905101200 şeklinde yazı yazılmış cümle öbeğidir.
sanki insanlardan değil de koyun sürüsünden bahseder gibi konuşan bakanı destekleyenleri görünce içim acıyor,sinirlerim bozuluyor(koyun sürüsü bile olsa insanın içi acır*).

bu bakanı savunanların hiçbir şekilde din,iman konularında söz söylemeye hakları yoktur.

''komşusu açken tok yatan bizden değildir''-hz. muhammed
''başkasının acısını kendi acısı gibi hissetmeyen devrimci olamaz''-ernesto che guevara.
*
(bkz: gemidekiler güzel öldüler)
yapılabilecek en talihsiz açıklamadır. ve bunu maalesef devletin bakanı yapmıştır.

(hükümete bakan seçilirken nerede yetiştiklerine göz atılmasını talep ediyorum)
hala, akla geldikçe tüyleri diken diken edebilen izansızlık. böyle bir acımasızlığı yapan bakan ın istifa etmesi gerekirdi ama bizim ülkemizde bu dürürstlük pek görülmez..

edit: imla
(bkz: maden maden değil güzellik salonu oldu)
yüzlerinin karası, alınlarının ak olmasından ötürü olanları, daha ne kadar taşak konusu yapacak bu iktidar, ibretle beklemekteyim.
"güzel güzel yaşasalardı daha iyi olurdu" diye yanıt verilmesi gereken talihsiz açıklama.
bununla bile gurur duymayı başarabilen zihniyet
evet madenciler öldüler ama neyseki gaz zehirlenmesinden güzel öldüler ya bide kafaları kopsaydı diye kendiyle övünen, güzel şekillerde ölmesi temenni edilecek kişi söylemi...
ölen madenciler arasında yakını olmayan, empati duygusu yoksun duyarsız zihniyetin anlamsız sözcük öbeğidir.
sana puanım 10 üzeinden 9 kankadiye devam ettirebililecek sözdür.
saklıyamıyorsunuz işte bazı şeyleri, bastırıyorsun saklamaya çalışıyorsun ama olmuyor. gerçek zihniyetiniz eninde sonunda istemesenizde çıkıyor ortaya. bu sadece bir kişide değil tüm kabinede görülen bir durum.
başbakan şehite kelle diyor,apoya sayın diyor,çiftçiye ananıda al git diyor.
içişleri bakanı sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa diyor (iş isteyen gençlere)
kız erkek ayrı okutalım diyor milli eğitim bakanı
arınç eleştiri yapana şeyini şey ettiğimin şeyi diyor
üst üste koyunca beklenmedik bir söz değil bu, vatan millet yalanlarının altında.
(#8987968)
ruhunu sermaye kaplamış ömer dinçer'in lafıdır.üstünde durulmaya gerek yoktur.bu lafı savunanların ve bu lafı eden bakanın da en geç 5 yıl sonra bu şekilde ölmesi temenni edilir.
10 üzerinden puan veren jüri açıklaması.
niye şaşırıyorsunuz ki akp nin işçiye bakış açısını göstermiştir, köylüye "ananı da al git" diyen, maden işçisine "güzel öldüler" der.