bugün

emine s. beder'in bomba yapan modeli.

(bkz: ölçülerimiz bardakla kaşıkla)
kaşar ekmekden bomba yapma kabiliyetine sahip tek insan
fıkra kahramanı kişidir.fıkra da aşağıda belirtilmiştir.
bir gün bir gün bir kız yolda giderkene üniversiteden arkadaşını görür.kız çok şık ve havalıdır halbukisi eğitimini güç bela tamamlayabilmiştir.1-2 senede bu kadar yol katetmesi imkansızdır.sohbet ederken ederken konumuz kız aklındaki soruyu sorar ve cevabını alır.el cevap;ilk aldığım maaşla kendime son derece ve pahalı gece elbisesi ve makyaj malzemeleri aldım.sonrasında zengin çocuklarının takıldıkları bir bardan bir zengin çocuğunu düşürüp, birlikte olduktan sonra çocuğumuzun adı ne olsun sevgilim diye sordum?babasının itibarı gak guk derken benimle evlenmek zorunda kaldı.görüdğün gibi gayette güzel oldu.aldığı bu feyizle başrol kadını gidip tüm parasını ilgili alet edavata harcar.hazır ve nazır bir şekilde o bara gider.hatta yakışıklı bir zengin çocuğunu da ayarlar.birlikte olurlar filan. * kız yatakta memnun olmuş bir şekilde sevgilim çocuğumuzun adı ne olsun der.yakışıklı ve zengin genç se elindeki prezarvatife bir düğüm atarak kolezete yollayıp sifonu çekerkene buradan kurtulursa mac gyver olsun hayatım der...bu olaydan sonra böle imkansız yerlerden kurtulanlara mc gyver denmeye başlamıştır.
sandalyeyi alır el bombası yapar bu manyak.

çocukluğumuzda 1-2 numara öğrenmiştik ama becerememiştik.

ya bu adamı nereye kapatırsan kapat, orada ki tüm malzemeleri kullanır, kaçacak birşeyler yapar kendine.

öyle rahatsız bir tip.

tam arıza.

ekol.
Eskiden Starda yayınlanan ,bakır kablodan patlayıcı yapabilen bir adamın maceralarını anlatan bir dizi.
su ve soğandan iskender yapmaktadır şu anda. bursa'da tükkanı var.
don lastiğinden bazuka yapabilmek gibi yetileree sahip efsane olmuş dizi karakteri.

--spoiler--
kız: yerin yedi kat altındayız üstelik üzerimizi çelik kapılarla kapattılar, oksijenimizde 20 dk yetecek kadar.
mac: don giyiyor musun?
kız: evet
mac: kurtulduk.
--spoiler--
zihni sinirin ecnebi versiyonu olan ve elektrik adam yapma becerisine malik kişidir. buna iki adet demir verin size helikopter yapsin, o derece beceriklidir.
gömleğinden planör yapmışlığı vardır. bunu taklit edicem diye kafayı yiyen, icabında mühendis olan gençlerle doludur güzel yurdum.
adamın cep telefonunu gormek için tılka http://www.solobuenas.com/SB/SB_imagenes/jo6.jpg
efsanedir.
abidik gubidik seylerden onu bunu yapan mucit insan.**
düştüğü kuyudan çıkmak için göt kıllarından ip yapmayı başaramayıp ölen adam.
şeytanın götüne bile anahtar uydurabilcek adamdır.
EN son patlıcandan sigara yapıyordu.
güncel Önemli Başlıklar