bugün

o ailede Anaerkillik in baskın olduğu durumdur.
olması gerekendir. yuvayı dişi kuş yapar... kadın adamı rezil de eder vezir de.
karısıyla para karşılığı sevişebilen erkektir.
kumar tutkusu olduğundan bir engel mahiyetinde yapıyor olabilir.
hatun figürü parayı daha iyi kullanıyor olabilir.
üstünde para taşımayı sevmiyor olabilir.
o ayki maaşla eve bir şeyler alınacak olduğundan getirip vermiş olabilir.
o halinden mutlu olan erkek olabilir.
kılıbık olabilir.
kılıbık olarak tabir edilirler bu şekilde yapan erekekler. zira bunların karıları ileri derecede merdane oklava v.s kullanabilirler.
muhtemelen parayı har vurup harman savuran, işin bokunun çıkmaması için de parayı karısına veren erkektir. kılıbık da olabilir, bu ihtimali konuşmuyoruz.*
efendim sanki etraf alışveriş için para arayan azgın kadınlarla dolu. yahu hiç mi babanız para vermiyor annenize? kadın evi çekip çevirir, parayı nereye harcayacağını bilir. erkek uğraşmaz o işle. yok halısaha maçına gider, yok paba gider, yok maça gider. kadın eve ne alınacağını, çocukların neye ihtiyaç duyduğunu daha iyi bilir ve biraz zekâsı varsa parayı idare eder. eh zaten her kadın bir miktar harcama yapar. adamın da bu konuda sıkıntı yaratmaması gerekir. mesela ben karıma para verir, bana baksır almasını falan isterim.

lazım öyle şeyler.
hödüktür. hem de 24 ayar hödüktür.
eli sıkı olmayan, parayı harvurup harman savuran birinin kendini bilerek, karısına emanet ettiği erkektir. kılıbık da denir efenim böyle insanlara ama bardağın dolu tarafından bakmata fayda var.
hiçbir işle ilgilenecek vakti olmayan erkeğin bu işlerle ilgilenmesi için parayı karısına vermesi ile ortaya çıkan durum olması da kuvvetle muhtemeldir.
(bkz: salak) tanımına uygun kişiliktir.
annemin sahip olduğu erkek.
o tip erkekler artık yoktur. çağımıza uyum sağlamıştır, maaş kartı zaten hatun kişi de durmaktadır.
+canım sigara alacağım bozuğun var mı?
-dün vermişdim 10 tl ne yapdın.
premature'dir, ıq'sü yerlerde sürünür, kadınların follofoş ettiği ve her kadının rüyasında olan bahtsız erkek tipi.
annemin kocasidir. kilibik degil sadece dusuncelidir. cocuklara harcligi cogunlukla anneden aliyor, alis-verisi, pazari anne yapiyor, elektrik-su, arabanin kaskosunu anne yatiriyordur. babada ihtiyaci oldukca anneden para aliyordur. cok calisan, kafasi dolu erkektir, kole degildir, sadece ailesine en iyi sekilde bakmak, mutlu olmak ve mutlu etmek icin elinden geleni yapiyordur.
kime verildiğini düşünen değil nasıl değerlendirileceğini bilen erkektir.
afedersin, götü kaptırmış erkektir.
Birçok durumda gerçekleşmesi gereken durumdur.

(bkz: maaşını aldığı gün ortadan yok eden erkek)
karısının pause tuşuna bir sonraki aya kadar basmış olan erkektir.
Para kimin elindeyse güç ondadırdan yola çıkarak kadının dominant olduğunu söyleyebiliriz. Erkekse maldır.
"yuvayı dişi kuş yapar" düsturunu benimsemiş erkektir.

benim dedem berberdi rahmetli. ya nasip der açardı dükkanını her sabah erkenden. gece de 11'den evvel girmezdi eve. bütün gün ayakta, on yıl değil, yirmi yıl değil, otuz yıl değil...tam 60 yıl berberlik yaptı.

o'na bir gün sordum, "dede, yapmayı en çok sevdiğin şey nedir" diye.
rahmetli cevap verdi;
"hani gece olduğunda eve geliyorum ya, cebimdeki bütün parayı çıkarıp babaannene vermek benim en çok zevk aldığım şey" dedi...

rahmetli babacığım da öyleydi.
o gün ne kazandıysa annemin avcuna sayar, sabah bomboş ceple çıkardı evden.

ve bugün bana sorarsanız "hayattan aldığın en büyük zevk nedir" diye?
"kazandığım tüm parayı eve gelip eşime vermek" derim.

bu bizde bir aile geleneğidir.
para hanımlardadır, kasa hanımlardadır.

onlar ne isterse o olur.

ha sizler çoluk çocuğunuzun nafakasını gidip kendiniz yiyorsanız, kumara, bara, pavyona yatırıyorsanız o sizin insanlığınıza ve namusunuza kalmış. bir şey diyemem.

ama bizde böyle.
maaş da hanıma verilir, kazanılan para da.

ne bankaya gider para yatırırım, ne de para çekerim.
para lazım oldu mu giderim bankamatiğe, istediğim kadar çekerim, artanını getirir hanımın eline sayarım. bu kadar basit...
katıksız mal oğlu maldır.yani insan kendi emeğine saygısı yoksa kazancını elinde tutamıyorsa o adamdan hayır gelmez.hani kadın isterse versin ama yok istemeden kuruş kuruş kadına veriyorsa ev kedisidir o bildiğin ev kedisi.adam demeye şahit ister.ben ne gördüm ne de duydum sanırım bizim topraklarda yok.bulan varsa bi adet numunelik istiyorum .
Mal salaktır hem de amsalaktır.
maaşını götürüp karısına vermesin demiyoruz da bir erkek bunu yapmamalı ne olursa olsun. erkek gerektiğinde masaya yumruğu vurabilmeli, evi çekip çeviren yöneten olmalıdır.
balkan insanı olması muhtemeldir. Ev bark çekip çevirmeyen erkekler burdan sallasınlar aq. maldır salaktır diye.

Ben bulgaristan göçmeniyim, dedem kazandığı parayı babanneme verirdi, babam da anneme verir. Sonra parası bittikçe gidip hanımından ister bizimkiler.

Siz kadın parayı çarçur eder diye düşünüyorsunuz ama, ev kendi eline bakınca savurgan davranamıyorlar, ana yüreği ev derdi sonuçta. Aklı yerinde vicdanı olan bir kadınla evlenirseniz bir gün deneyin 3-4 ay. olmadı tersine çevirirsiniz.
En asil duygularin erkeğidir.

Evin ihtiyaçlarının tespiti, eksiklerin alınması kadının sorumluluğunda olduğundan maaşı karısına vermesi yanlış değildir. Zaten eşine maaşını vermekten çekinen adam da evlenmesin bir zahmet. Eşler arasında para sorun oluyorsa bir anormallik vardır o evlilikte.

Bir kadın o maaşla evi tüm ay idare ettiği gibi bir de kenara para koyar. Para biriktirir. Istisnalar muhakkak vardır ama bizim toplumumuzda bu genel olarak böyledir.

Bir de tüm maaşını aldığı gün eşine veren, hatta maaş kartı eşinde duran kadınlar var. Sayıları az olsa da varlar... Eğer onlardan biriyseniz, giyimden kuşamdan, gezmeden kısıp "aman masraf olmasın" diyorsaniz ve tek derdiniz evin geçimi, borçlar, kocanın yükünün azalmasiysa ve yine de yaranamıyorsanız böyle adamları bir kez daha takdir edersiniz...