bugün

efendim bu yeni sınav sisteminin dil ayağıdır.kendisinden dil-1 dil-2 şeklinde puan veya puanlar almanız mümkündür.
80 Soru, 120 dakika olan sınav. ingilizce , almanca ve fransızca dillerinde yapılıyor. Ayrıca en cok tercih edilen bölümlere dil 1 puanıyla girlmektedir ki bu puana ygs %35 , lys5 %65 oranında etki etmektedir
haftaya gerceklesecek sinav.
tırsım tırsım tırstığım sınav. (bkz: anne ben manyak oldum)
Dil okumamama rağmen bugün ingilizce bölümünden girdiğim sınav. 80 soruda 2 boş bıraktım. 40 dakikaya çıktım.iyi de çaktım söylemesi ayıp dilciler kızmasın.
ingilizceden-türkçeye çeviri değil de türkçeden-ingilizceye çeviri zorladı beni nedense.*
kim hazırladı * bu soruları merak ediyorum.*
19 adet A, 11 adet B, 18 ADET C, 16 adet D, 16 adet E şıkkı işaretlediğim sınavdır.
hiç soru çözme pratiği ve yabancı dil sınavı deneyimi olmayan biri olarak, küçük dikkatsizliklerle çok yakacak sınav olduğunu söyleyebilirim.
oldukça kolaydı zira.
hakkını vererek hazırlanmış arkadaşların heyecanlarına yenik düşmemiş olmalarını temenni ediyorum.
çeviri kısımlarında iki arada bir derede bırakabilecek birkaç soru vardı ama, 2 saat zaman verilmesi tamamıyle abartıydı.
vatana millete hayırlı olsun.
iki gün önce 10. sınıfı bitirmiş bir öğrenci olarak, gazetede bulduğum 71 sorusunda 70 doğru yaptığım acayip sınav. tanımlayamıyorum, bazı sorular çok kolaydı, bazıları çok fenaydı. ilk defa gördüm böylesini, hehe.

yalnız öyle çeldirici şıklar var ki adamın kafasını bakkala gönderiyor. bu tip sorular olabileceğini ve durma noktasına gelen beynimi göz önünde bulundurarak balkonda çözdüm bu soruları yaklaşık bir saat kırk dakikada. diğer 9'unu niye çözmedin derseniz, gazetede yoktu. yanlış basılmış sanırım, sadece şık olan sorular var ya hani, unuttum adlarını. o var ama şıkları yerleştirebileceğimiz metinler verilmemiş hehe.

neyinin eksilendiğini anlamadım fekat "çok çözmüş piç!" diyorsanız, tekrar edeyim, gazeteden çözdüm ben sınava girmedim.*
readingte adi gecen o gri sacli kadini bulmam halinde bogazina yapisacagim yani o kadar sinir oldum ayrica kolay sinav sorularina sahip sinav.lakin full mu yaptik hayir.
2011 yılı için 18 haziran gününde yapılacaktır. başvuru tarihleri 18 nisan 2011 - 27 nisan 2011'dir. *
içinde bulunduğumuz 9 haziran 2011 gününe nazaran, gerçekleşmesine 1 hafta kalmış olan yabancı dil sınavı. ayrıca diğer sınavlara girecek olanlar tarafından "kolay bea, tek sınav, verip çıkcan, hem 80 soru 120 dk.. oh ne ala" vb. yorumlar yapılan sınavdır. yalnız bu durumun içinde olanlar için pek de öyle olduğu savunulmaz. evet 80 soruya 120 dk. veriyorlar. lakin o paragraf soruları yüzünden bir sürü zaman harcıyorsunuz. zor olduğunu söyleyemem. normal sorular. yapılıyor. ama zaman çalan sorular. şahsen ben girdiğim sınavlarda zamanı yetiştiremedim. yarım saatim daha olsa 10 net daha yapardım. nitekim sınav bittikten sonra boş bırakmak zorunda kaldığım sorulara bakıp çözdüm. doğru da çıktı. sınava gireceklere tavsiyem ise zamana göre çalışma yapmaları. ve sadece kelime bilginizin genişliğiyle bile 30 net çıkarabilirsiniz. hiç gramer bilmeden. yani bol bol kelime çalışmak lazım.

edit: gardaşlar "kolay" sıfatını kullandığım cümleyi geri alıyorum. zira geçen senenin sorularına nazaran bu sene soruları zorlaştırmışlar. sağda solda okumuştum, öğretim üyeleri şikayetçiymiş.. "adam gibi dil bilen insanlar gelsin şu bölümlere" diyorlarmış. hatta facebookta sayfaları olanlar bile görmüştüm. "sınav zorlaştırılsın, ciddiye alınsın" diyerek yırtınıyorlardı. hah alın şimdi istediğiniz oldu. bakalım ne olacak bundan sonra varın siz de görün. hepbirlikte görelim..
2011 ingilizce ayağı, "son yılların en zor dil sınavı" ünvanını hak eden sınav.kpds ve üds kadar zor olduğunu söyleyebilirim.reading bölümünden phrasal'larına ve hatta çeviri bölümüne kadar kazık bir sınavdı.
sorularıyla şok eden sınav olmuştur. geçen yılın zorluk derecesi olarak sorularıyla uzaktan yakından alakası yoktur. çalışıp emek verilip hezimete uğramak pek hoş olmamıştır. 2 saat süre de yetersiz kalmıştır. bu sisteme ve sınavlara küfür etme sebebidir.
geçen yıla oranla kısmen zor olan sınav. lakin çok çok büyük bir fark yoktu. geçen yıl full çıkaran biri bu sene en fazla 2 yanlış çıkarırdı. sadece daha fazla konsantrasyon gerektiren, ve daha güzel soruları olan bir sınav olmuş. kötü geçti diye üzülen arkadaşlara moral bozmamalarını tavsiye ederim. bu sene ki sınav zorluk derecelerine bakılırsa puanlar ciddi ciddi düşecektir.
geçen seneki öğrencilerin bazılarının ya bunun nesi zor oha bizimki daha zordu gibi ağlamalarına karşılık sonuçların açıklanmasıyla geçen sene 88 kişinin full yapmasına karşılık bu sene 1 kişinin full yapmasıyla zorluğunu belli etmiş sınavdır. şahsen 4 yanlış yaptım 3 ü kişisel salaklığım diğerini 50 kere yapsam yine yanlış yapardım heralde. puanlardaki büyük fark da dikkatleri çekmiştir.
geçen sene girip çok iyi bir derece ile istediğim bir bölüme girmeme rağmen bu senekinin çok daha zor olduğunu kabullenmenin çok zor olmadığı sınav.

geçen sene 2 yanlış yapan ben bu sene min. 5 ile çıkardım herhalde.
bu alandan (bkz: dil) tercih yapacaklara kapsamli bir sekilde yardim edebilirim.
bu yıl çok pis girecek sınavdır. özellikle alan dışı olayının kalkmasından sonra olabildiğince öğrenciyi sikip atmak ve harbiden istenen seviyede ingilizce bilen adamları yerleştirmek maksadıyla, geçen senenin sınavından(tarihin en zor yds sınavı) bile zor olacaktır.
dil sinavidir. sorular osym sitesinden acilip bakildiginca cidden asiri dikkat ve bilgi gerektiren sorulardir. girecek olanlara basarilar.
Sınava girişte bir sürü ağlayan görmenin mümkün olduğu sınavdır.
yarin agzimiza sicacak sinav.

demedi demeyin bu yil vocabulary ve pasajlar inanilmaz zor olacak. grammar kolay olacak, asil grammar sorularini da readinge yedirip sorucaklar.
sınavın ingilizce, almanca veya fransızca ayağıdır. bir tm öğrencisi olarak yarın gireceğimdir. Cebimizde bi c planı bulunsun öyle değil mi?
inanilmaz derecede kolay hazirlanmis bir sinavdi. herkese gecmis olsun...
kafa yapsın diye girenlerin bile yüzünü güldüren sınav. kolaydı gerçekten.