16 nisan 1985 doğumlu basketbolcu..2,06 boyunda, 100 kg ağırlığında.. nba'de chicago bulls takımında forma giyiyor..
ingiltere milli takımında oynayacağını açıklayan sudan lı forvet. babası eski ulaştırma bakanı dır. ülkesinde iç savaş çıkınca ingiltere ye yerleşmiştir. 2004 yılında chicago bulls tarafından adeta kumar oynayarak draft edilmiştir. uzun boya sahip dinka kabilesine mensuptur. (bkz: manute bol)
2006/2007 sezonunda 18.8 sayı ortalaması tutturmuş, ve bunu %51 saha içi yüzdesiyle yaparak tüm ligin dikkatini çekmiştir.
geçen sene sakatlıklardan dolayı pek oynayamamış olsa da, potansiyeli hala çok yüksek kabul edilebilecek bir oyuncudur.
takımı chicago bulls ile sözleşmesini 6 yıllığına 71 milyon dolara uzatmıştır kendisi ayrıca.
ingiltere Basketbol Federasyonu ile Chicago Bulls arasında sağlanan anlaşma sayesinde - anlaşma diyorum çünkü oyuncunun bu kulüple imzaladığı 80 milyon dolarlık kontratın sigortası, milli takımda oynamasına engel teşkil ediyordu - ingiltere'nin 3 Eylül Çarşamba günü israil ile Tel Aviv'de oynayacağı karşılaşmayla, 6 Eylül Cumartesi günü Londra'da Çek cumhuriyeti'yle oynayacağı maçlarda görev yapabilecek olan 23 yaşındaki sudan asıllı ingiliz basketbolcu.
britanya milli takımı ile çıktığı ilk maçta 30 sayı atmasına rağmen takımını yenilgiden kurtaramayan nba yıldızı.
nba allstar 2009 için aday oyuncular listesinde yer alarak, All-Star listesinde yer alan ilk ingiliz oyuncu olan ve bu alanda bir ilke imza atan basketbolcu.
sudan asıllı ingiliz vatandaşı chicago bulls'ta oynayan basketbolcu. savunma açısından iyi işler çıkaracak.

sudan'daki katliamdan kaçıp kendisine yepyeni bir hayat kurmuş, bu gece öğrendim.

edit: bunu eksileyene sesleniyorum, allah sana başka dert vermesin. *
luol deng çok yetenekli fakat efsanelerin gözlerinde bulunan takımı yukarı taşıyacak ateş bulunmayan, kendi istatistiklerine oynayan basketbolcu.
tüm türkiye'nin, taşaklarını yemek için sıraya girdiği değerli abimiz.

yürü be. zaten babası aslen tokatlıymış.
kökeninde anadolu topraklarına dayandığı söylenmekte. öle değilse bile farketmez. çocuğuna sünnet düğünü ya da kızına nişan falan yapmak isterse, düğün salonları falan benden. yemeli içmeli sıçmalı. seviyoruz.

(bkz: kedi canını yediğim)
bugüne kadar sahada tek başınaydı ama bugün freeland da ona katılınca durduramıyoruz efendim olayı içine girdiler.
yanlız bu iki adam bu kadar iyi oynarken o clark ve archibald isimli iki gerizekalıyı o kadar salaklığa rağmen antrenör niye oyunda tuttu ya? adam ingiliz herhalde.*
ömer aşık ve hidayet türkoğlu'ndan amerika'da kıyak bekleyen adam. dev adam, kral adam.
ömer aşık ve hidayet türkoğlu'ndan teşvik primi almıştır.

valla lan kendi didi. ''hidayetler bana zeytinyağlı dolma yapacak'' dedi.
gelsin istanbul'a eminönü'ne balık ekmek yemeye götüreyim kendisini. sonra da ps3 cafeye gideriz.. kalıcak yer mi? ayıpsın reyis.. ben yerde sen yatağımda.
polonya maçı sonrası yaptığı açıklamalarla sempati toplamış olan basketbolcu.

dostum senin istediğin türk yemeği olsun be ya.
türkiye lehine hatır şikesi yapan oyuncu.

gel koçum tam gaziantepspor'a göre oyuncusun, siktir et basketbolu.
2011 eurobasket te resmen bizim için oynayan zenci 13. dev adam
http://twitter.com/#!/meh...status/110714203588923392
http://www.yildiz.tv/?act...r&seektime=05-09-2011

16:56 dan sonrasında ağzından bal damlarken kendisini izleyebilmekteyiz.
bugünkü kıyağına hitaben, açık adresini versin şalgam + adana kebap paket yaptırıp göndermeyen ibne olsun.
şu sıralar facebookta resmi sayfasında türklerin iltifatlarına boğulan, ardarda luol deng türkiye sayfaları açılan 13.dev adam. bi sen bi freeland ulan..
hayran sayfası maçtan itibaren 7-8 bin kişi artmıştır, devamının geleceğini bekliyorum.
milli kahraman
adamın hası.
milli kahramanımızmış gibi davranılması sonrası 2012 olimpiyatlarının ingiltere'de yapılması türkiye'nin çok işine gelecek diye düşünüyorum.

ingilizler soğuk adamlardır ama yine de ingiliz taraftarlarının türk takımlarına ve sporcularına özel ilgi gösterebileceğini düşünüyorum. ingiltere'nin şanssızlığı olimpiyatların türkiye'de yapılmaması sanırım. öyle bir durumda kendi ülkelerinden bile daha rahat ettirebilirdik şuanki psikolojimiz ile.