bugün

gabriel garcia marquez'in ünlü romanıdır. bunun aynı zamanda filmi de çekilecektir.

shakira ve pedro aznar film için düet yapacaklar.
javier bardem in yine estirdiği, giovanna mezzogiorno nun bir türlü yaşlanamadığı, lan keşke şunu ingilizce değil de ispanyolca çekseydiniz dedirten, muhtemelen gabriel garcia marquez in romanını okuyanların hayalkırıklığına uğrayacağı filmdir. kitabı okuyup ve başrollerdeki oyunculara bakıp çok da gaza gelinmemelidir.* bu arada shakira nın da film için seslendirdiği la despedida adlı şarkısından dolayı hakkını vermek gerekir. ayrıca fermina daza nın babasını oynayan adam sadece bana mı tuhaf geldi diye düşünmekteyim kara kara bu sıralar. keşke başka birine verselerdi o rolü dedirtmiştir bana.
hayranı olduğum iki başrole rağmen, ütopik bir aşka rağmen, harika bir yazarın romanına rağmen 'hadi ya ne uzun film' dedirtmeyi başarmış film, bir kez daha sinema edebiyata yenilmiş diyebiliriz. makyaj konusunda ne denilebilir bilemedim; 72 yaşında olupda o kadar dinç kalmayı aşk sayesinde başarıyor esas kızımızla esas oğlumuz sanırım...
bu arada öğrendik ki 1800lerin sonunda kadınlar histerikmiş yok evliyim, yok bakireyim, yok yol ortasında biri görür, yok elalem ne der falan hak getire... * * *
çok dandik bir aşk filmidir. o kadar dandiktir ki; film de hayatı anlatılan Florentino Ariza nın orta yaş karakterini, no country for old man filminde ki piskopat katil Javier Bardem canlandırmıştır.üstelik sinekkaydı traşı, elma yanakları ve o yırtıcı ses tonuyla. kısaca insanın içinde ki aşkı söndürmeye çalışan bir filmdir.
orjinal adi icin, El Amor an Los Tiempos del Colera
türkçeye kolera günlerinde aşk olarak çevrilmiş film.