bugün

en büyük olay tabii ki ceket ve gömlek zorunluluğudur. üniversitede ceket ve gömlek spor tarzına geçiş yapabilir ancak.

ayrıca çimenlik alanları da hatırlatmak isterim.*
unversite kazancam diye kazandigin hastaliklar. ozgur gezip tozmanin verdigi rahatlikla eve kapanma.
yeni açılan lise tipi üniversite tabelalı kurumlara ek olarak kıyafet serbestliği ile geride tek fark kalmıştır.

lisede sakal bırakamazsın.

lisede yaptığın şeye yök değil müdür karışır.
her ne kadar lise ile üniversite arasındaki fark azalsada üniversite daha çok aktivite daha çok insan gevşek ders saatleri vb. ile öne geçer.
Sahip olunan dünya görüşünün yüzde yüz farklılaşması.
kişinin olgunlaşma evresine girmesiyle ve çevresindeki okuyan kitlenin değişmesi ile maruz kaldığı fikirlerin etkisinde düşünsel olarak geçirdiği evrimle beraber kesinlikle daha farklı bir insan olmasıdır, üniversiteyi liseden ayıran fark.
Alayının amk en güzeli okumamak.
bir fark yok. al liseli bütün veletleri üniversiteye koy. bak göreceksin değişen bir şey yok.

aile eğitimi, kültür, gelenek görenek ve olgunluk seni genel olarak diğer insanlardan ayırt eden farktır.

bu söylediklerimde kendini geliştirmiş kişiler, farkını bilirler.
lise herkesin kardeş olduğu, hababamfonik bir ortam. lakaplar, göte atılan parmaklar, enseye tokatlar, öğle arasında içilen sigaranın tadı ve bunun gibi pek çok güzelliği bünyesinde barındıran bir ortam.

üniversite ise ilk bir kaç hafta cool takıldığın, biraz daha mesafeli, nihayetinde kafana göre birilerini bulup kaynaştığın bir bilim yuvası.
bende ödev dışında bi fark yoktu. lisedeki bacılar bıyıklıydı, üniversiteyi kazandım, siyaset bilimi okudum, bu sefer de hepsi tansu çiller oldu amk.
kim ne derse desin, erkek-kız kankalığı lisede daha muhtemeldir. artık yaş 20lerde olduğu için herhalde, üniversitede hep 'sevgili olabilme ihtimali' aklın bir köşesinde duruyor. ortam ciddileşiyor.
lisede acımasız dediğin hocaları üniversitede mumla ararsın.
daha çıkarcı insanlar, daha çok ödev, daha çok sorumluluk olarak sıralanabilir.
kendime bakarak söyleyebilirim ki üniversitede adam olunur.
kalorifer peteğinden kucaklara doğru yollanmaktır.
gidilen üniversiteye göre sayılabilecek farklardır. örneğin, kampüs hayatı olmayan, sosyal etkinlik düzenlenmeyen bir üniversite ile lise arasındaki tek fark erkekler için sakal traşı olmamaktan, kızlar içinse makyaj serbestisinden ibarettir. ancak üniversite gibi bir üniversiteye gidilirse, o farklar sayılmaz, bizzat yaşanır.
lisede gösterilen üniversitede verilir.
Liseye ve üniversiteye göre değişir.
üniversiten küçük ise liseden tek farkı okula serbest kıyafetle gidebilmek. Büyük bir üniversite ise farkları say say bitmez.
lisede siktigin amin tadini universitede alamaman en buyuk farktir kanimca.
görsel
lisede üniforma var üniversitede yok.

üniversite lehine tek fark bu.
birisinde hoca ile problem yaşarsanız , babanız gelir.

diğerinde hoca ile problem yaşarsanız , babalara gelirsiniz.
eğer bahsi geçen üniversite kayseri melikşah üniversitesi ise pek farkı olduğu söylenemez. gelmeyin lütfen.
(bkz: ben yandım eller yanmasın)
türkiye'deki değil evrensel anlayışı bakımıyla söylüyorum, üniversite evrenkenttir, lise mahalledir.