bugün

entry'ler (442)

en iyi dörtlü

Müzik-kahve-sigara-ağlarken kimsenin göremeyeceği bir nokta.

ben bu yazıyı 2017 yılına yazdım

Hatırlamak istemeyeceğim bir yıldın, lütfen önümüzde ki hiç bir sene bana kendini hatırlatma.

japon kızlar vs çinli kızlar

Kesinlikle güney kore kızlarının kazanacağı versustur.

türkiye de aşırı pahalı şeyler

Yarım ada ülkesi olmamıza rağmen; balık.
Hayvan yetiştirecek alanlar olmasına rağmen; kırmızı et
Tarlalar hep iskan alanına alınacak diye çiftçilik bırakılması ve çiftçilik yapanlarında desteklenmemesi.
Senin ürettiğin pamuğu senden alıp ürettiği kıyafetle arkasında sırf marka etiketi var diye diğer ülkelerden bile pahalı satan popüler firmalar.
Vergi oranın yüksek diye dışardan telefon, araba, teknolojik aletler.
içki ve tütünün vergisinden iyi kazandığını bildiği için içki ve tütünün fiyatları.
insanlık, yaşamak bu ülkede herşey pahalı.

neden iyi erkeklerle tanışamıyoruz

Kızlar hata bizde kabullenelim. Nerde gevşek, çekici, ağzı laf yapan, ortamları seven, çevresindeki herkesi eğlendirip güldüren, sosyal tipler varsa onlara doğru yöneliyoruz. Sonra onlarla tanıştığımızda bizimle konuştuğu dönemlerde dışarıya fazla açık olması sinirimizi bozuyor. Zaten o hareketleriyle bizde ilgi uyandırmamış mıydı? Ama böyle uzaktan sessiz, sakin, çekingen, çevresinde hep iyi anılan erkekleride asosyal görüp aman bunla hayat geçmez diye tanışmıyoruz bile. Suçumuzu kabullenelim.

90 larda çocuk olmak

Sanal bebek, taso, misket, sek sek, annelerin balkondan uzun uzun ismimizi seslenmesi, komşu çocuklarla saatlerce dışarıda oynamak, seçenek çok olmadığı için arkadaşlarla kıyafet konusunda hep pişti olmak, azcık bide haylazsan mahallede seni tanımayan da yoktur. Arkadaşının babası farklı bir oyuncak bulup getirmiştir heycanla sana gösterdiğinde sanki uzay mekiği görmüş gibi tepki vermek. Annemizin babamızın hala genç olduğu zamanlar. Ah çocukluk sana geri dönmenin bir yolu yok mu?

garsonun masayı toplamasına yardımcı olmak

Masanın ucundaki tabak yada bardağı bir kaç cm öne getirmek yada kullandığımız peçeteyi yediğimiz tabağa koymak nasıl bir göşteriş olabilir sevgili sözlük halkı. Sonuçta kalkıp tezgaha kadar koymuyoruz ya.

dünyada tek kalsaydınız ne yapardınız

1 haftanın sonunda sıkılıp bir kenarda uyuyup kalırdım.

günaydın sözlüğümün güzel insanları merhaba

Hayata karşı niye bu kadar pozitif uyanmış ki dediğim başlıktır. Gün aymıyor efendim.

islam da bu kadar kusur olma sebebi

insanoğlu kusurludur, islam değil. islamı düzgün yaşayabilsek insanoğlu olarak toplumumuz, karakterlerimiz, yaşantımız bozuk olmaz.

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

Bu kez sözümden dönmeyeceğimden kesinlikle emindim. Korkuyordum.

sevgiye karşılık beklemek

Sevgiye değil aslında verdiği değere verdiği ilgiye karşılık bekleyen insandır. Bir insanı seviyorsun diye hep sen mutlu edemezsin bir kerede ondan seni mutlu etmesini beklersin.

pazar kahvaltısı

öğrenci evimin en özlenen eylemi. Deniz manzaralı balkon, kahvaltılıklar, sevilen arkadaşlar, sınırsız çay, bir kısım masada boş muhabbet yapar, diğer kısmı gazete okur arka fonda müzik vardır. Öğleden sonraya kadar o masadan kalkılmaz.
(bkz: özlenen anılar)

hazal filiz küçükköse

Gözleri ve gülüşü güzeldir.

en etkileyici kitap önerileri

"Daha çok anlat," dedim
"Hoşuna gidiyor mu?"
"Çok. Elimden gelse, seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum."
"Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?"
"Gider gibi yaparız."

Şeker Portakalı.

kızlar bi erkekten hoşlandığını nasıl belli eder

Bakışı ve gülüşüyle. Tabi burdaki odun erkeğinde kızdan hoşlanması lazım yoksa anlamaz odunluğu tutar.

tek bir arkadaşı olmayan insan

Bir asosyalice değildir.

yazarlar dünyayı yönetseler ne yaparlardı

iyilikleri kavanoza koyar saklardım.

23 yaşında olmak

Üniversitenin bittiği, iş hayatının başlandığı, para kazanmanın meslekte acemilik yaşamanın farklı karakterde insanlarla yaşamayı öğrendiğin ne büyük nede küçük hissettiğin yaştır. Hayatın ilk adımı gibi bir yaş. Emeklemeyi bitirip yürümeyi öğrenen bir çocuğun hissi bu yaşı yaşamak. Çünkü üniversitede karşılaştığın en karaktersiz tipler bile iş hayatında karşılaştığın insanların yanında masum gelecektir. Yürümeyi öğrenmeden koşmaya kalkmayın. Bu yaş yürümeyi öğrenme yaşıdır.
(bkz: kendime not)

3 sene sonraki kendime mesaj

Bugün ki gibi olma lütfen.