bugün

Kadın içkisi.
alkollü bir Fransız içkisidir.
alkollü içecek.

görsel

mon cheri çikolatalarında'da yüzde 13 oranında bulunur.
Genelde alkol seviyesini yükseltsin diye Alkol ile birlikte tercih ediliyor.
Aslında mide rahatsızlığına iyi gelen bitki karışımıdır.
Batida sen ne güzelsin, uykum olduğu için kahlua’dan ayırdım seni bu gece, keşke küveti seninle doldurup içinde uyusam.
Şahsına münasır minik kadehlerde sunulması vacip olan meyve içkisi.
ikinci bardaktan itibaren salak salak kahkahalar atmaya başlatan ve tadına alışılan içkidir. ancak bu şekilde mutlu oluyorsak demek ki swh. çilekeşliğe bakar mısın swh.
baileys ünlülerinden biridir.
De birleşik.
görsel
meyve aromalı olduğundan diğerlerinden farklı olan içki. tabi meyve aromalı olmayanları da mevcut. (bkz: nane likörü)
Yemek öncesi aperatif olarak iştah açsın diye içilir kafa yapmak için değil.

Yakşamlar.
Rakı gibi içtiğiniz andan midenize inişini hissettiğiniz ickidir.

Ben bir köyden el yapımı almıştım.
Tadını mide bulandırıcı bulmuştum fazla meyveli oldugu icin bu yuzden meyveli tavsiye etmem.

Kardeşimin hastalığını öğrendikten sonra sevmedigim ickiyi bir saat icinde bitirmistim. Guzel kafa yapıyor.
bok gibidir. evet.
kosuyu kazandıktan sonra en müsait zamanda gidip yalnız başıma içmek istediğimdir.

tabi ondan sonra hiç yalnız içmeyi düşünmüyorum.
içildiğinde ağızdan mideye kadar olan yola bir uyarı vererek geçen içecektir.

alkol alan kişilerin kesinlikle denemesi gereken tecrübedir.
http://www.youtube.com/watch?v=4hBPJHnmgNM&mode=related&search
içildiğinde geçtiği tüm yerleri uyuşturan içkidir. Çok güzel uyku getirir.
Masum görünümlü canavardır. Kelebek görünümlü panterdir. Tatlı tatlı, şerbet kıvamında usul usul akarken boğazınızdan, ölçüyü kaçırırsanız, kendinizi, tuvalette amuda kalkıp işerken bulursunuz alimallah!!! Şeytana pabucunu ters giydirir, laylaylom gazoz gibi içerim sanırsınız ama yanılırsınız!!!
7 shot likör, üzerine 1 adet cila maksatlı bira 'hani lan bi bok olmadı' dedirtir, 1 saat sonra ise üstünüz çıplak dans etmeye başlatır.
(bkz: likörlü çikolata)
*
yakında evde kendim yapmaya başlayacağım içkidir. malum ona zam buna zam zama zam...
Türkiye'nin yüzü Batı'ya dönük kesiminin evinde kahve veya çikolata ile birlikte ikram edilen düşük alkollü içecektir.
meyve suyu gibi içerken siz anlamadan bir anda nevrinizin dönmesine sebebiyet veren içki. ulan böğürtlenlisi ne güzel ne hoş!
an itibariyla almanyadan arkadaşımın hediye olarak getirdiği, özel günler için sakladığım fakat özel güne kalmadan 'jagermeifter' %35vol'luk versiyonunu direk şişeden su içer gibi bitirmiş bulunmaktayım. şimdi isminin nasıl okunduğunu çözmeye çalışayım, daha sonra şişeyi nabarım bilmiyorum.

tanım: 3 günlük şeker ihtiyacını giderebilen türde bi içkidir.