bugün

bitter çikolata içinde vişne ve vişne likörü uyumu. fazla yenmesi alışık olmayan bünyeye zararlı. **
bayramlarda ağzına içki sürmeyen annaneye yedirilip sonrada karşısına geçip kıs kıs gülünen ,
akabinde terlikle kovalanmanın sebebi.
en iyisi (bkz: viskili çikolata)
Ben küçükken Almanyadan getirilen ve hep yemek istediğim halde bana verilmeyen çikolata türü.
Muhafazakar insanlarin,butun luks cikolatalara supheyle yaklasmasinin sebebidir...ayrica yenilesidir..
zamanında almanya'dan gelen akrabaların ve komşuların çantasından eksik olmayan, bilerek mi yoksa garip bir tutkuyla bağlı oldukları için mi her daim yanlarında taşıdıklarını anlayamadığım çikolata.
nanelisi pek güzeldir.
çocukluğun en güzel eğlencelerindendir. ısırınca o küçük dudaklarının her yanından akar, tadı kirlenmenin getirisi anne dayağına bedeldir. hatta kötek sever tip annenin bayramda misafire hazırladığı o küçük likör ve kahve tabağını da hiç eder.
hiç bıkılmayası, yedikçe daha çok yenesi. zevkini çıkara çıkara yemek lazımdır.
ilk kez yiyeceklerin yanında mutlaka deneyimli birinin olmasını gerektiren çikolata. likör falan heyecanıyla ısıranlar var. yapmayın, etmeyin, liköre yazık, dökülür o.
(bkz: anthon berg)
yeni bir yazar. hoşgelmiş.
ye ye sarhoş ol.
vişnelisi tavsiye edilir.
yeni bir yazar. hoşgele, hayra karşı. sıkı giyinmeli, havalar soğuk. mazallah zatülcenp olur.
Isırmadan ağıza atılıp yenilecek çikolatadır. Öyle kolay lokmada değildir.
sanırım şu aralar ihtiyacım olan tek yapay mutluluk...
ilk yendiğinde tükürülen, sonrasında sevilen çikolata. çikolata lan bi kere, her türlü sevicen.
vakt-i zamanında bir arkadaşım getirmişti bunlardan sınıfa, matematik sınavı öncesi 8 tane indirmiştim mideye. çok eğlenceli bir sınav olmuştu ki bu da böyle bir anımdır.
şu anda kızdığım, ama nedenini bilmediğim, sevdiğim bir arkadaşımdır.
nedenini bilmiyorum ama kafayı yiyebilirim.
çok sinirlendim, öyle böyle değil bak.
(#13598221) güldüren yazar.
Bayramını en içten dileklerimle kutladığım; sevgi, dostluk ve huzur dolu günler dilediğim yazar.
mabel' in uzmanı olduğu çikolat türü.
haram çikolata türüdür.
fazla yenmemesi gereken çikolata.
bayram bayram yedikten sonra likörlü olduğunu öğrendiğim, annem henüz yarısını yemişken söylediğim ama yedim artık deyip diğer yarısını da ağzına attığı çikolatadır.
güncel Önemli Başlıklar