bugün

evvela 'ilberland' sandığım ama daha sonra şöyle bir bakınca keyifli bir gerçek olduğunu gördüğüm ülke, 13 nisanda kurulmuştur.. iyilik güzellik diyorum. *
Geçen gün kurulmuş ülke Allah kaza bela vermesin.
yeni kurulmuş ülke. resmi dili çekçedir.
Foşşik hırvatların...

Yok lan, hewalleşemeyeceğim akşam akşam.

Hayırlı olsun ülkesidir. Bi kap yemek götürmek lazım, yeni taşınıyorlar.
ne güzel, şirin şirin bir ülkedir.
Kurulur kurulmaz Türklerin işgal ettiği ülkedir. Yorumların hepsini okuyunca pişman olmayacağınızın teminatı Bakmakyadagormek'tir.

(bkz: http://liberland.org/en/f...ID=690387789552e88c59c392)
sitesi inci sözluğe donmustur.
Ben liberlanda gidiyorum.
(bkz: sazan avi)

ülke mi? neye göre kime göre?

artvin gürcistan sınırından 100 dönüm arazi alabilen herkesin kurabileceği ülkelerden. okyanustan ada alıp ülke kurmak, siktirimilyar ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızı para verip almak falan gibi şeyler.

parasıyla değil mi ulan.
kıymetlenir buralar bir kaç dönüm arsa kapatmak lazım.
ayrıcana hayırlı olsundur.
vatandaşlık için mail yoluyla pasaportun taratılmış halini isteyen ülkedir, birazcık komplo teorisi gibi olacak ama adam bunu sahte pasaport yapan birilerine satsa veya bizzat bu işi yapan biriyse köşeyi döndü. kendi rızasıyla sayfayı taratıp yollayan yüzlerce insan olacak belki de, gerçi bizim türk pasaportları kimsenin bir işine yaramaz bizim bile işimize yarayamıyor daha.
yakında buraya göçecem anasını satayım dikdatör tayyipten huzur kalmadı. en azından az insan kafa rahat tayyip yok daha ne olsun.
ingilizce forumlarında bile Türkler ortalığın altını üstüne getirmiş. Herkes muzdarip. Görkemli devletimizin yıkılış sebebi bu forumlardaki isyan olabilir. Sloganımızı Umut sarıkaya'nın ağlama melis karikatüründen alabiliriz bence.

Büyüksen sen Liberland, tiri virisin sen Liberland.

rezil ettiler ülkeyi belki ama istemsizce çok gülüyorum. Forumun son durumu için;

görsel
görsel
vatandaşlık başvurusunun tam olarak nereden yapıldığını bilenlerin mesaj kutumu aydınlatmasını istediğim yeni kurulan ülke.
(bkz: liberland ile diplomatik ilişkilerin kesilmesi)
buradan devlet degil olsa olsa tatil beldesi olur. 7 km karelik alan nedir. bir de buraya vatandaslik basvurusu yapanlar varmis. ahaha.

kurulan bir ulkeymis.
phoenix vakfı buraya da el atmaya kalkabilir. dikkat!
futbol milli takımının sahneye çıkmasını beklediğim ülke.

şimdi bizim milli takım bunlarla dostluk maçı oynar ilk gollerini de bize atıp sevinirler garipler.
ülke mi bu acep diye sorduran yeni kurulmuş derebeylik. bildiğin adamlar ortaçağ avrupasi kafasindalar. o değil endüljans dagitmasalar bari.
Yakında yazlık ve kışlık yaparak ikinci memleket yapacağımız ülke.
türkiyeden yanlızca erkekleri alıyorlardır inşallah oranın kızlarıda güzel ve kaprissizdir en azından bir dertten daha kurtuluruz.
(bkz: liberia)
Liberland internet ortamında türk işgali altında. Çok güldüm yazılanlara.
sealand kadar güçlü değildir..

(bkz: sealand)
7 kilometrekarelik ülke imiş, bir alışveriş merkezi bir de hükümet binası sığar, kıyıya köşeye 2-3 gecekondu ile de mahalle kurduk mu işte size ülke...