entry'ler (546)

bir insanla aynı şeyleri hissetmek

ermek gibi bir şey.

ygs açıklandı

hala biri böyle dese kalbim pıt pıt atıyor kaç yıl oldu yeter be.

sözlük yazarlarının itirafları

nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama yıllardır bir balonun içinde yaşıyormuş gibi hissediyordum. biraz uyuşmuşum, rüya ile gerçek arasındayım, gerçekten görmüyorum, gerçekten hissetmiyorum, benimle dünya arasında bir perde varmış gibi. bugün tvnin önünden geçerken saçma sapan bir reklam müziği duyup dans etmeye başladım ve birden o perde kalktı. etrafımın farkına vardım, burdayım, dans ediyorum, annemler üst katta uyuyor, bir kaç gün sonra okula döneceğim.şu an koltuklar bile bir başka görünüyor gözüme. ne olduğunu anlayamadım.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

'' her şey yok olup yalnız o kalsa, benim varlığım yine devam ederdi; her şey yerinde kalıp da o ortadan kaybolsa, dünya bana büsbütün yabancı olurdu. '' demiş yazar.

senin anlayacağın dilde sevgilim ;

aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir, en sevdiğim tatlı kazandibidir.

hoşlanan kız belirtileri

yanınızdayken aşırı sakarlık yapması, size dokunmak istemesi, dokunmaya çalışması ya da dokununca hemen çekilmesi paniklemesi.

özgüven eksikliği olan erkeklere tavsiyeler

özgüvenli kızlara bulaşmayın.*

14 şubat

sevgilim olduğu zamanlarda bile kutlamadığım gün. kaç tane sevgilim oldu hiçbiriyle 14 şubatta birlikte değildik, ya küstük ya uzaktık bir şeyler oldu. lan yoksa...

kürk mantolu madonna

beğendiğim bir kitaptır, hakettiği ilgiyi görüyor fazla bir şey söylemeye gerek yok zaten. ama raif'i de, maria'yı da sevemedim. ikisinin de karakterlerindeki zayıflık, birinin bunu kapatma şekli, diğerinin kapatmaya uğraşmaması itici geldi. belki yeniden okusam farklı düşünürüm.

eski sevgili

bir arkadaşım eski sevgilisi ölen bir çocukla sevgili olmuştu. uzuun bir zaman sonra bahsettiği kızın yaşadığını sosyal medya profillerinden anladık. çocuğa bunu söylediğinde ''ama benim için ölmüştü'' dedi. uln erkekler...

araplar kadınları gömüyorlarsa nasıl ürüyorlardı

kız bebekleri gömüp kız çocuklarıyla ilişkiye girerek.

eren bülbül vs berkin elvan

dünyanın en aşağılık karşılaştırması.

bir sarmaşık olsaydım
sıkıca tutunsaydım bir yere
sökülüp atılmasaydım
köklerimi salsaydım derinlere.

nasıl hissediyorsun

bok gibi ulan bok gibi.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

ah benim nergis kokulu cehaletim

bana yıllarca, bunca sözü boşa söylettin.

bir hayalini anlat

sevildiğini hissetmek desem çok mu keko olurum. ne tuhaf hayaller kadar özel şeyleri bu kadar okuyucunun önünde anlatabilmek.

sevgiliyle yapılabilecek en güzel eylem

(bkz: pillow talk)

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

ben yağmura deli, buluta deli
bir büyük oyun yaşamak dediğin
beni ya sevmeli ya öldürmeli

hani küçükken fantastik bir film izledikten sonra yarın heyecanlı, sıradışı bir şey olacakmış gibi gelirdi. Dünya büyülü bir yermiş, hayat mucizelerle doluymuş siz de sizin için hazırlanan mucizeyi bekliyormuşsunuz gibi. Yeni maceranız için yarından itibaren yeni biri olmaya karar verirdiniz.
Böyle bir hisse ihtiyacım var. O zamanlar sevdiğim film karakterlerinin iki katı yaşındayım. Gelecek için kaygı değil heyecan duymak nasıl bir şeydi unuttum.

sevgilinin sümüğünü çıkarıp kendi burnuna sokmak

öpüşmekle benzer. öpüşürken de salya paylaşımı yaparsınız, bu olayda da mukus.

kızlar tarafından tercih edilmeyecek erkek profili

kaşı gözü ayrı oynayan, güven vermeyen, sözüne inanılmayan, hafif yollu erkek.