bugün

lezbiyenlerle ilgili temaşa sanatı içeren fıkralardır.

misal bir örnek:

Temel bara gitmiş. Yanındaki kadınla sohbet ederken kadın:
"Ben lezbiyenim" demiş.
Temel lezbiyenin ne olduğunu sorunca kadın:
"Ben yalnızca kadınlarla beraber olurum" deyince Temel' in hoşuna gitmiş.
"Pen de sizin cibu lezbiyenum" demiş.
yaşlı bir kovboy, bir bara girer ve kendine içki ısmarlar.
barda oturmuş viskisini yudumlarken genç bir kadın gelip yanına oturur. kovboya döner ve “siz gerçek bir kovboy musunuz?” diye sorar. kovboy, “eh” der, “tüm hayatımı çiftlikte at sürülerini güderek, çit tamir ederek ve sığır damgalyarak geçirdim. yani, öyleyim herhalde. ”

bunun üzerine kadın “bense bir lezbiyenim”, der. “hayatım boyunca hep kadınları düşündüm. sabah kalkar kalkmaz ilk işim kadınları düşünmektir. duş alırken veya tv seyrederken her şey aklıma kadınları getirir.”

kadın gittikten sonra genç bir çift gelir ve yaşlı kovboya, “affedersiniz” derler, “siz gerçek bir kovboy musunuz acaba?” adam genç çifte bakar ve “vallahi” der, “bu yaşıma kadar öyle biliyordum ama lezbiyenmişim meğer.”

edit: alıntıdır.
iki denizci oturmuş sohbet ediyorlar;
-"Sana iki haberim var, biri iyi, diğeri kötü."
-"Önce kötüsünü söyle."
-"Biz seninle zamanımızın çoğunluğunu seferde geçirirken karılarımızın dostluğu çığırından çıktı, ikisi de lezbiyen oldu!"
-"Vay canına! Peki iyi haberin nedir?"

-"Senden hoşlanıyorum!.."
Gece kulübü ağzına kadar tıka basa dolu
Barın önündeki yüksek sandalyede oturan hayli genç, çok ama çok güzel ve yalnız kız ağlamaya başlamış."Tatlı şey" demiş barmen, "Neyin var?"
"Bakireyim" demiş kız içkisinden yüklü bir yudum daha çekerken
"Erkek arkadaşım tecrübesiz biriyle birlikte olmak istemiyor.Ne yapmalıyım şimdi?"
Polis raporuna göre, bardaki izdihamda dört erkek, bir lezbiyen ağır yaralı, hastanede.
Bir sürü hafif yaralı da ayakta tedavi edildi.