bugün

sadece ismail abi için bile izlenebilecek dizidir.
bu kadar insan beğenerek izliyorsa herhalde sorun bende diyerekten bir kaç kez daha izlemek için kendimi zorladığım ama bir türlü sevemediğim dizi.olmayınca olmuyor efendim,size iyi seyirler.
iran edebiyatının en önemli isimlerinden fuzuli'nin bir kavuşamama hikayesinden yola çıkıp, ilahi aşka ulaşmayı anlattığı mesnevisidir.
senaryosuyla, oyunculuğuyla diğer dizilerden ayrılan dizi. karakterler ancak bu kadar sevimli, replikler ancak bu kadar içten olabilir. acayip komik şeyler bekleyenler izlemesinler, olay içtenlikte.
kız ve erkeklerin ömür boyu arayacakları ama bulamayacakları aşkın tanıkları.
yavuzun ismail abiye verdiği bıyığı cebinden çıkarması ile kafalarımızı karıştıran dizi.
--spoiler--
çünkü seviyorum seni, seviyorum deli gibi seviyorum yani öyle böyle değil bütün dünya sadece ikimizden ibaret olsun istiyorum. gülüşünü seviyorum, konuşmanı seviyorum, omuzuma kafanı yaslamanı seviyorum, kanatlarını seviyorum. seviyorum işte yani çok seviyorum. çünkü, çünküsü de yok ki seviyorum işte.
--spoiler--

(bkz: yavuz)
trt1 de yayinlanan sacma turk sitcomlari unutturan super dizi.
diğer komedi dizilerine fark atmıştır an itibariyle ödülleri alan yahşi cazibeden 3 4 gömlek üstte bir dizi.
24. bölümde forrest gump'a da gönderme vardı sanki.

iskender kaçarken yavuz'a çarpar ve koşmaya devam eder, yavuz da arkasından seslenir;

--spoiler--
run iskender abi run.
--spoiler--

24. bölümde erdal bakkal coştukça coştu, coştukça coştu, önünü alamadık, müthişti.
bu neyin kafasıymış arkadaş yaa*
mecnun'un allah belanızı versin hepinizindediği an yokmu işte ben orda her seferinde kendimi kaybediyorum. yane neyin kafasını yaşıyorum ki acep yaa bu kadar mikkemmmmmell nasıl olunabilir ki.. seviyorum merkez çook seviyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=y1TAo628wMM&feature=related
Nerede şimdi öyle aşklar, sevgiler.. O, eskidenmiş. Şimdikiler hikaye.
--spoiler--
+ bak gör birazdan zeynep yavuz'u öpücek demedi deme.
- zeyneep. yavuzuu. vallaha mı?
+ ama nerden bildin mecnun?
- ee mekan sahibiyim.
--spoiler--
günden güne, bölümden bölüme daha da güzelleşen dizi.
izlerken gülmekten karnımın ağrıdığı dizidir.

abi adamın beyninde şarkı yarışması düzenlediler ya.*
bayram döneminde gün arasında verilen bölümleri ile annem ile beni kahkahalara boğmuştur..

hele ki yozgat ta geçen sahneler mükemmeldir..

önüm arkam sağım solum anadolum program ismi ile tüm anadoluyu gezen tv kanallarını ti ye almıştır.

lost a şahane göndermelerde bulunmuştur..

geçirdiğimiz 6 seneyi 6 saniye de piç etmiş ve vbizi yarmıştır.
--spoiler--
ismail abinin flashbackle çocuk yıllarına gidilir. babası ismail abiye kapının önüne astığı fişlerle okuma öğretmeye çalışmaktadır. "at" ı okuyamadığı için sitem etmiştir, ardından konuyu değiştirip çalışmaya devam ederler.
ismail abinin babası: iab
ismail abi: ia

iab: a de bakiyim,
ia : a.
iab: y de bakiyim,
ia : y.
iab: bi de ı de,
ia : ı.
iab: oku bakiyim,
ia : at!
--spoiler--

allah canını almasın ismail abi.
hiç izleyemediğim dizi. bir kaç dakika izliyorum, ne oluyor anlayamayınca vazgeçiyorum izlemekten.
--spoiler--
mecnun kendini vurmuştur hastanede bir yatakta mecnun yatar diğerinde ismail abi. mecnunun bilinçaltından gelen ismail abi seslenir;

mecnuunnn!!!

mecnuun!!

hop desene mecnun...
--spoiler--

ağlattın ismail abi ağlattın.
--spoiler--
gambiyada petrol yatakları bulundu, gambiyaya her an demokrasi gelebilir.
--spoiler--
bazı zekiler fazla dram var diyor, ulan adamlar bağırıyor her yerde biz sadece komedi yapmıyoruz diyolar fakat hala anlamıyor o zekiler iyisimi hiç dram olmayan akasya durağı paklar onları.
bu gala daşlı gala, sevdalılar beni anlar,bu kıza kadar ve falan filan'dan sonra 5. klibini sabırsızlıkla beklediğim dizi.
http://www.youtube.com/watch?v=BjMfJGru5GM
http://www.youtube.com/watch?v=N58t3guLHAg
http://www.youtube.com/watch?v=HEXAHrwqAgo

bu sahnelerle türk televizyon tarihinde unutulmayacaklar arasında yerini çoktan almıştır.
Ayrıca ismail abi sen bizim en kral arkadaşımızsın.
ismail abinin en kral arkadaş olduğu , mecnunun leyla için herşeyi yaptıgı, dedesiz asanın asasızda dedesiz olamıyacağı bir dizi...
son bölümde, 90 lı yılların eşyalarını saklayan antikacı mafyadan kaçan iskender in arkasından şöyle seslendi:

--spoiler--
- Bakalım iskender oğlunu kurtarabilecek mi? Hugo! lülülülüüüü!
--spoiler--