bugün

hala sevmediğim ve izlemediğim dizidir. kötü abi.
seneye ağzımıza sıçacaklar, hissediyorum çok değişik şeyler olacak dediğim dizidir. bütün bunlar rüya olabilir, dizi komple rüya olabilir abi. neyse izleyip göreceğiz.
izlenmesi gereken nadir dizilerden biri.
2 sezondur eksiksiz izleyip sezon finalini izleyemediğim için içimde bir burukluk olan dizidir.
memleketimizin tv kanallarının dizi ile dolu olduğu şu mübarek günlerde parodinin ne demek olduğunu gösteren dizidir. ulan burak aksak buldun maden konuyu işliyorsun. helal olsun.
sabaha karşı sezon finaliyle duygu karmaşasına sokan dizi..... ulan manyak ettiniz yemin ediyorum... pis adamlar sizi bee, pislikler beee....

--spoiler--
benim ismail abime bu yapılır mı lan.....o adam ölmeyecek hacı bak, olay çıkar yemin ediyorum...

ya erdalıma, bakkalıma ne demeli, oğlişini sevecekti, sevecektik.... ne yaptınız lan insafsızlar adamın karısını da aldınız elinden...
hidayetime de bu yapılır mı lan.... ah garip hidom benim ah ahhhh....

--spoiler--
83. Bölümünde mantık hatası barındıran dizi.

--spoiler--
Şimdi 83. Bölümde kötü hidayet leyla'yı aynaların içine götürüyor, bölümün sonunda da leyla'yı kaçıranın aslında bizim hidayet olduğunu, çocuğun iyice şizofrene bağladığını, o aynaların aslında olmadığını falan görüyorduk. Buraya kadar sorun yok.

Ama bu sahneden yaklaşık 10 dk. Önce hidayet uyurken leyla ondan kaçmaya çalışıyor. leyla tam giderken aynadan hidayet'in sesi geliyor, hiçbir yere gidemezsin falan diyor. Leyla bunu duyuyor ve başka yöne doğru yürüyor. Bu kez hidayet de başka bir aynadan görünüyor ve leyla da bunların hepsine tepki veriyor.

Peki bu aynalar aslında yoksa leyla'nın tepki verdiği şey neydi? Leyla da mı şizofren oldu da olmayan aynaları görüyor?
--spoiler--

Diziyi geriden takip ettiğim için ancak şimdi yazabildim. Yazmazsam içimde kalırdı.
güldürürken ağlatabilen tek dizidir. insan izlerken arkadaşın, saf sevginin, arkadaşlığın ne demek olduğunu çok iyi anlıyor. yalnız insanların aslında o kadar da yalnız olmadığının kanıtıdır bu dizi. iskender'in baba şefkati, ismail abi'nin saf yüreği damağında bir tat bırakır, sürekli kalbe gider o tat. erdal bakkal'ın sevimliliği, melül'ün bakışları... nasıl anlatmalı ki diziyi izlemeyene. izleyenle ortak dilden konuşulur, çay ısmarlanır... ve unutmayın ki, birbirine çay ısmarlayan insanların kötü olmadığı bir dünyayı ancak bu diziyi izleyen insanlar kurabilir.
dizilerin allah'ıdır.
bir an önce bitmesi gereken saf bir dizidir. boşu boşuna yer işgalinden başka bir şey değil. bence bu saf dizinin bu kadar popüler olmasının tek sebebi izleyenlerin iq seviyelerinin aşağılarda olmasıdır.
Ali Atay'ın güzel şşarkılarını söylediği ve oynadığı dizidir.
Diziye bi hayli sonradan başlayıp, kısa süre içerisinde 88 bölüm izleme rekorunu elinde bulunduran birisi olarak; 88. bölümde ismail ve yavuz un sahilde vedalaşma sahnesini izlerken yanan sigara üzerine bir sigara daha yaktıran dizidir. Vallahi bravo, ağlattınız. Pislikler.
gayet güzel bir dizidir. özellikle ismail abinin niden deyişi çok hoşuma gider.
''sevdiğin birinin sesini unutmak nedir bilir misin'' repliğiyle beni benden alan muhteşem dizidir, yalnız seneye final yapıyormuş dizi, duyunca çok üzüldüm, burak aksak'ı ikna etmek için ne yapılması gerekiyorsa yaparım, bu kadar da fanatiğim, evet
dostoyevski'nin konuştuklarının çoğu zaman rusça'ya tercüme edildiği, kimi zamansa kiril alfabesi ile türkçe yazıldığı temaşa.
Türkiye'nin çoğunluğuna göre en komik dizisi anlamanız ve hoşunuza gitmesi için gündemde olmanız gerekir sonucta imdb de ilk 10 da sıralamasınıda almış bulunmakta.
bi kısmı anlayamadım sezon finalinde hani mecnun vize alamadı ve orhan abiden yardım istedi. orhan abi de leylayla ikisini varillerin içinde götüreceğini söyledi bunlar da kabul etti. o zaman leyla niye hava alanına gitti?
anlayan varsa bi msj atsın sevabına.
Hala sezon finalini izleyemediğim dizim. Sözlüğe korkarak giriyorum spoiler korkusundan. Dayanamam bakarım falan, amanın aman.
elime ulaşan son dakika bilgisine göre melis birkan diziden ayrılmamış fakat yeni sezonda diziye ak sakallı dede olarak devam edecekmiş.
--spoiler--
erdal bakkal
--spoiler--
bir kaç şakirte yedirmeyeceğiz dizimizdir...

ulan kırk yılın başı güzel bir dizi çıkmış onu da üç beş şakirt beğenmedi diye yayından mı kaldıralım la....
Son dakika bilgisine göre melis birkan benjamin olarak devam edecekmiş.
trt 1'de yayınlanmasına inanamadığım harika ötesi dizidir.
alınan son bilgiye göre melis birkan diziye leyla olarak devam edecekmiş.
şöyle de güzel bir neşet ertaş parçasının neden hala çalınmadığına anlam veremediğim türk dizisi;

http://www.youtube.com/watch?v=oB8oQynEjdM

(bkz: yazımı kışa çevirdin)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar