bugün

yeni sezonun başlamasıyla sözlük yazarlarının kafasındaki soru işaretlerini kaldıracak dizi.
--spoiler--
Unutma !
alışverişini süpermarketten yaparsın amma, cenazene mahalle bakkalı gelir...

Erdal bakkal
--spoiler--
Bir Ismail Abi vardır ki leylayı da mecnunu da geride bırakır, ciğerine işler adamın. Onunla birlikte gemiyi beklemekteyim.
ismail abi -- mecnun atlayım mı aşaya

mecnun -- niçin atlıyosun aşayya Ya ölürsün ölürsün !

ismail abi -- ya hala ölürsün diyor ya... oğlum aklın mantığın kesmiyor mu _?

ismail abi -- ben sigortalıyım... sigortalıyım ben..
--spoiler--
Varlığının tiryakisi,Yokluğunun delisiyim,Beni senden mahrum etme,Gözlerinin hastasıyım.
--spoiler--
efsane gerçek kesit bölümünün tekrarı an itibarı ile trt 1 de.
tekrarı bile sevindirik edendir...
absürt komedi dizisi.

sadece bir bölümünü izleyip, 'çok saçma yeaa' diye yorum yapanların ağzına mazot dökmek istiyorum. absürt komedi diyoz demi yapraaamm.
sanat yönetmeni kutlanası trt1 de yayınlanan komedi dizisi.
-adam bana çay ısmarladı mecnun. Çay ısmarlayan adam hiç kötü olur mu? aklın mantığın kesiyo mu? Repliğiyle saf ve temiz insanları ne kadar özlediğimizi hatırlatan dizi.
--spoiler--
ismail abi: Mecnuunnn
Mecnun: hoopp...
ismail abi:ya senin ne kadar sevenin varmış
Mecnun:nasıııl...
ismail abi:ya senin ne kadar sevenin varmış diyom
Mecnun:valla mı?
ismail:eveet,facebook falan yıkılıyo,olaylar olaylar...
Mecnun:yapma ya?
ismail abi:ama bişey söylim mi ben biliyodum
Mecnun:nerden biliyodun?
ismail abi:ya senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı şey olmadığının farkındamısın
Mecnun:niçin?
ismail abi: olum sen sevilmicek adam mısın?
Mecnun: haklısın abi,sonuçta çok sempatik,tatlı bi adamım,bişey söylim mi ama bende onları çok seviyorum...
--spoiler--
--spoiler--
ismail abi:''Üç dilek hakkım olsa, yemin ediyorum üç demlik çay dilerdim Mecnun. Ne güzel, sabaha kadar laaps laaps!"
--spoiler--
repliğiyle beni ismail abiye bir daha hayran bırakan dizidir efendim.
Yaz tatiline girmesiyle beni pazartesi sendromlarinin en sehvetli dokunuslarina maruz birakan dizi.
yeni sezon tanıtımdan hiçbir şey anlamadığım dizidir.
3. sezon tanıtımı yayınlanmış dizidir. tanıtım yeni hikayenin ne olduğu ve leyla konusunda ipuçları veriyor sanki ama bekleyip görmek lazım
yeni sezon hakkında kısa bir video yayınlamış dizi.

--geleceğe yönelik olası sıpoylır--
benim izlediğim videodan çıkardığım * şudur: "kireçburnu'na bir müddet ara veriyoruz." peki neredeler? bana kalırsa mecnun'dan çiçekçi teyze'ye ve hatta oğluna kadar herkes çölde buluşacak ve bir müddet de çölde geçecek. zaten burak aksak sanırım sosyal medyada bir açıklama yapmış "hiçbir mecnun çölde yalnız değildir." diye. dede çölde bunları ağırlamaktan sıkılınca oradan kovup kendi evlerine gönderecektir ve hayat kireçburnu'ndan devam edecektir.

leyla konusunda da şunu söylemek istiyorum. yanlış bilmiyorsam "leyla ile mecnun" sevdiğine kavuşamayan bir aşığın, aşkı yolunda yaşadıklarını anlatıyor. yani aslında "leyla" bir kadın değil, aşk. "mecnun"un varmaya çalıştığı "leyla" bir insan değil, * bir yol. "mecnun", "leyla" diye bir imge üzerinden aşkının, daha doğrusu "aşk"ın peşine düşer. çöllerde aradığı "leyla" da aslında tam olarak budur: "leyla" olarak tasavvur edilmiş aşk kavramı!
--geleceğe yönelik olası sıpoylır--

büdüt: anlatım bozukluğu.
trt 1 in yıllar sonra gelen muhteşem bir dizisi.
3. sezon tanıtımıyla tüyleri diken diken eden dizi. içim burkuldu.

http://www.youtube.com/watch?v=iVbxCQATA8I
mecnun karakterini oynayan ali atay ın çok kötü güldüğü dizidir.
an itibarı ile matematik konusuyla, şahsımı ilk defa yarmıştır.

edit : tamam geçti, degistirebilirsiniz..
bilmeyene anlatmanın imkansız olduğu dizidir.

--spoiler--

-geçen bi leyla ile mecnun'u açtım, baktım adam yastıkla konuşuyor.
+yastık değil o, kırlent. kırlent hakkı abi.

--spoiler--

bi arkadaşla aramda böyle bi diyalog geçmişti de çocuk koşarak uzaklaşmıştı yanımdan.
bu gülünecek ne var diye merak ederek tv de izlemeye başladım ve yaklaşık beş dakika içinde yalnızca sabırlı ılmazsan şirinleri göremezsin repliği biraz gülümsetmiştir. bu çılgınlığın nedeni nedir lütfen açıklayın gerçekten merak ediyorum. absürt komedi ama yalnızca absürtlük var sanki.

Edit: sanki burak aksak babanızın oğlu amk. ne fanatik ülkeyiz yahu.
mecnun: baba dede tatlı tatlı babanneye mi yürüyo acaba?
babası: koşuyo koşoyo ne yürümesi.

gece gece öldürmekte gülmekten.
erdal bakkal ve ismail abi olmazsa olmaz bu dizi. yani şirin ve sedef çok gereksizler zinhar güldürmüyorlar.
dünkü veletlerin leyla ile mecnun denince "aa ben hep izliyorum, hiç kaçırmam" şeklinde sözleri ile leyla ile mecnunu tv dizisinden ibaret sanması bi an insanın içini acıtıyor..